Kanada’ya Göç

Kanada’ya Göç Başvurusu

Kanada’ya Göç

Kanada’ya göç etmek isteyen kişilerin online resmi sistemler üzerinden sunulan göçmenlik testine girmesi gerekmektedir. Bu göçmenlik tesitsinde başvurulacak olan kategoriye göre kaç puan alınması gerektiği de farklılık gösterir. Kanada kapsamında federatif bir yönetim sistemi geçerliliğini korur. Bu nedenle bazı eyaletlerde geçerli olan kurallar ve talepler diğerlerinde geçerli değildir. Kanada iş imkanları ve sunmuş olduğu dil gelişim fırsatı ile son senelerde ülkemizde en sık tercih edilen ülkeler arasında kendini göstermektedir.

Kanada Göçmenlik

Kanada hangi mesleklerden göçmen alıyor?

Kanada farklı meslek gruplarından göçmen kabul etmektedir, gıda, durum, bilgisayar bilimi, inşaat işçiliği, hasta ve çocuk bakıcılığı 38 ayrı meslek grubundan göçmen almaktadır.

Kanada'da oturma ve çalışma izni nasıl alınır?

Kanada’da yaşamak, oturum ve çalışma izni almak için birçok farklı prosedür uygulanmaktadır, gerekli olan şartların yerine getirilmesi halinde oturum izni kartı almak kolaydır.

Kanadaya hangi yollarla gidilir?

Kanada’ya gitmenin en kolay yolu göçmenlik  ya da turist olarak turist vizesi ile gitmektir aynı zamanda ülkeye iş teklifi ile gelmek ya da start-up programını değerlendirmek gerekir.

Kanada’ya Göç Etmek İsteyen Kişilerin Dikkate Almaları Gerekenler Nelerdir?

Kanada’ya göç etmek isteyen kişilerin sürece dair temel manada bilmeleri gerekenler;

  • Göçmenlik başvuruları konusunda en sık onay alınan ülkelerden biri olduğu belirtilmelidir. Hatta Kanada bir göçmen ülkesi be göç merkezi olarak da nitelendirilmektedir. Gelen bu insan yoğunluğunun delege edilmesi ve ülkenin sosyo politik olarak olumsuz etkilenmemesi için kıstaslar sıkı tutulmaktadır. Senelik olarak kanada 250 bin kadar göçmene onay vermektedir. Kurallara uygun bir biçimde talepte bulunarak bu göçmenlerden biri de siz olabilirsiniz.
  • Kanada’ya göç edecek olan kişilerin bir sabıka kaydının bulunmaması en temel şarttır. Eğer sabıka kaydınız varsa ve bu dava sonucunda kayıttan silinmesi gibi bir imkan varsa bu imkanı da kullanma fırsatınız olacaktır.
  • Kanada güvenlik unsurlarını ve ülkenin temel sistemini tehlikeye atacak girişimlerde bulunan kişilerin de başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir. Ayrıca kişilerin bu göçmenlik süreci için bir sağlık engelinin de bulunmaması gerekiyor.
Kanada’ya Göç
Kanada’ya Göç

Kanada’ya göç koşullarında aylık değişimler olabilmektedir. Bu nedenle başvuru sürecinde hakim olan prosedürleri yakından analiz etmek sizin için çok daha verimli olacaktır. Kanada’ya göç etmek isteyen kişiler için hizmet veren özel aracı kurumlar da memnuniyet uyandırmaktadır.

Başvurularınızı Aracı Kurumların Yardımı ile Tamamlayın!

Kanada’ya göç etmek isteyen kişilerin başvuru adımlarını bireysel olarak tamamlamaktansa direkt olarak aracı kurumları tercih ederek onların desteği ile süreci tamamlamaları daha verimli bir hal alacaktır. Aracı kurumlara dair en temel kıstas tarihi alt yapı olmalıdır. Bu noktada daha öncesinde kaç kişiye göçmenlik izni onayı alabildiklerine dair de bilgi sahibi olmanız gerekir.

Kanada’ya göç için aracı kurum ile yapılan başvuruların olumlu tamamlanma olasılığının çok daha yüksek olduğu görülmektedir. Özellikle belgelerin derlenmesi ve deadline kapsamında başvuruların tamamlanması için profesyonel aracı kurumların tercih edilmesi çok daha mantıklı olacaktır.

Dil Testi Hakkında Detaylar

Kanada’ya göçmen olarak girişinizin kabul alabilmesi için kesinlikle dil testinden de geçmeniz gerekiyor. Bu dil testi kapsamında belirli puan ortalamaları vardır. Dil testi onayı alamayan kişilerin göçmenlik hakkını da elde edemeyeceği bildirilmelidir. Dil testinden geçer not alındığına dair belgenin de ilgili kısma eklenmesi gerekecektir. Bu ekleme adımının hemen sonrasında sosyal yapıya uyumluluğunuzu da tescil etmiş olursunuz. Özellikle Kanada gibi ülkelerde göçmenlerin hem sosyal yapı hem de dil alanında gerekli olan bilgilere sahip olması gerektiği de temel kıstaslar arasında bulunmaktadır.

Salgın Önlemlerine Dikkat!

Salgın önlemleri konusunda Kanada da sıkı tedbirler almıştır. Bu nedenle hem turist vizeleri hem de göçmenlik başvuruları ile alakalı aksaklıklar meydana gelebilmektedir. Bu aksaklıklara dair sorun meydana gelmemesi için kapanma ve kısıtlama detaylarına dair incelemeler eksiksiz yapılmalıdır. Salgın önlemleri kapsamında kişilerin özellikle turist olarak gidecekleri ülkelerde daha dikkatli olmaları gerekir. Birçok aktiviteye sınırlandırma getirilirken bazıları da tamamen ortadan kaldırılmıştır.

Ülkeler salgın önlemleri kapsamında ülkeye giriş çıkış aşamalarında Covid 19 test sonucu da isteyebilmektedir. Havalimanlarında bu testi yaptırabileceğiniz sağlık noktaları bulunmaktadır. İlerleyen senelerde ülkeler arası seyahat için kişilerin muhakkak aşı yaptırmak zorunda olduklarına dair bir genelge de eklenebilir. Hatta bunun aşı pasaportu olarak tanımlanacağı düşünülmektedir. Genel sağlığın korunması için bu tür ülkeler arası prosedürlerin salgın sonrası süreçte kendini göstereceği fark ediliyor.

Konuya Dair Son Gelişmeleri Takip Edin!

Kanada’ya göç etmek isteyen kişilerin prosedürler ve geçerli olan kıstaslara da ir son gelişmeler hakkında bilgi alabilmesi için Vizerandevu.com adresini ziyaret etmesi yeterli olacaktır. Bu erişim adımının sonrasında hem resmi birimlerin duyurularına hem de uzman aracı kurumların yönlendirmelerine erişim hakkınız olacaktır.

vizerandevu.com/kanada-gocmenlik-vize-basvurusu/

Kanada’ya Göç Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×