Kanada Göçmenlik

Kanada Göçmenlik Başvurusu

Kanada Göçmenlik

Kanada göçmenlik konusunda en çok kabul alan ülkelerin başında gelmektedir. Senelik olarak 250 bin kadar göçmenlik başvurusuna onay verilmektedir. Kanada bu göçmen akınını sorumlu şekilde analiz edebilmek için şartları da oldukça sıkı konuma getirmiştir. Verilen şartlar göz önünde bulundurulduğu zaman şartları karşılamayan başvuruların kabulüne asla müsaade edilmeyecektir. Kanada göçmenlik başvurularının yapılma sürecinde online olarak koşulları bildirmektedir. Bu aşamada bireysel olarak başvuruların yapılmasının yanı sıra görevli aracı kurumlar üzerinden de başvurularınızı iletmenize imkan verilmektedir. Aracı kurumların başvuru aşamasını daha sorunsuz devam ettirmesi sebebi ile onay alma olasılığının da daha yüksek olduğu belirtilmelidir.

İngiltere Vizesi

Kanada Göçmenlik puanı kaç olmalı?

Birçok kriter hesaplanarak incelenen Kanada göçmenlik puanı 8 puandan başlamaktadır. Kanada’ya göçmenlik başvurusu yapma hakkı elde edebilmek için 100 puan üzerinden en az 67 puan almak gerekir.

Kanada göçmenlik başvurusu nasıl yapılır?

Göçmenlik başvurusu Kanada göçmenlik resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır, başvurular 6 ay içerisinde kesin olarak sonuçlanır.

Kanada göçmenlik vizesi nedir?

Kanada göçmenlik vizesi başvuruları, büyükelçiye yapılmaktadır, göçmenlik süreci başvuru daveti almak ve oturma izni için başvurmak şeklinde 2 adımdan oluşur.

Hangi Belgeler İstenmektedir?

Kanada göçmenlik alanında şu belgelerin eksiksiz olarak sunulmasını talep etmektedir;

  • Başvuru davetinin alındığına dair bilginin sunulması gerekir. Bunun için bir form yeterli olacaktır. Başvuru davetinin kimden geleceğine dair bir kısıtlama getirilmemiştir. Örneğin eşlerin birbirine başvuru daveti sunmasına izin verilir. Bu aşlamada resmi nikah şartı aranmamaktadır. Fakat gerçekten çift olduğunuzu yansıtacak ortak banka hesabı gibi unsurların varlığı da önem arz eder.
  • Oturma izni için de ayrıca başvurduğunuza dair bir belge sunmalısınız. Bu iki unsur bir araya getirilerek değerlendirme yapılacaktır.

Kanada göçmenlik başvurusu sırasında sunulan bu belgelerde herhangi bir sorun fark edildiği anda kişilerin başvuruları bir daha gözden geçirmemek üzere askıya alınacaktır. Belgeler listesine anlık değişimler ile yeni eklemeler de yapılabilmektedir. Bu nedenle güncellemeler takip edilmelidir.

Aile Sponsorluğu Nedir?

Kanada’da yaşayan bir akrabası olan kişilerin Kanada’ya girmesi ve göçmenlik kazanması çok daha kolay olacaktır. Akrabalık bağının resmi belgeler üzerinden kanıtlanmasının hemen sonrasında aile sponsorluğu üzerinden Kanada’da yaşama hakkı elde edilebilir. tabi ki her kişinin Kanada’ya  davet edebileceği kişi sayısı da sınırlıdır. Eşler, anne baba ve ikinci derecede akrabaların gelişi için herhangi bir sakınca olmayacaktır.

Kanada Göçmenlik
Kanada Göçmenlik

Ticari Göçmenlik Nedir?

Kişilerin Kanada’da bir girişim açmak istemeleri durumunda bu kategoriden gerekli olan başvuruları tamamlaması gerekir. B u başvuruların yapılması için işletme planının uzun vadeli biçimde yetkililere sunulması gerekmektedir. Sunulan plana ne derece uyulduğuna dair belirli aralıklar ile kontroller yapılmaktadır. Bu kontrollerde planın dikkate alınmadığı ve verilen hedeflere ulaşılmadığı, hatta işletmenin devam etmediği fark edildiği anda ticari olarak göçmen olma hakkını da kalıcı olarak kaybedersiniz.

Göçmenlik Koşulları Nelerdir?

Kanada göçmenlik kapsamında onay alabilmek için azı temel koşullara yer verilmiştir;

  • Kanada’da göçmen olmak isteyen kişilerin herhangi bir sabıka kaydının bulunmaması gerekir. Eğer bir sabıkadan dolayı kaydınız bulunuyorsa mahkemeye başvurarak bunun silinmesi için talepte bulunabilirsiniz. Bazı suçların mahkemede sicilden silinmesine onay verilmektedir.
  • Kanada göçmen olacak kişilerin özellikle Kanada’nın güvenliğine dair herhangi bir tehdit içermemesi gerekir. Bu tehdidin fark edildiği aya da sosyo ekonomik yapının bozulduğunu fark eden yetkililer size verilen oturum hakkını geri almakta da özgürdür.
  • Öğrencilerin Kanada’ya girmesi çok daha kolaydır. Bu aşamada ülkeye katkı sağladığını yansıtan kişilerin ilerleyen aşamalarda vatandaşlık olması için dahi fırsat verilmektedir. Kanada göçmen ülkesi olarak bilinen yapısını sunduğu bu avantajlar ile desteklemeye de devam etmektedir.

Bu koşulların yerine getirilmemesi durumunda göçmenlik başvurusu da ret yanıtı ile karşılanacaktır. Özellikle güvenlik önlemleri konusunda son senelerde artan terör olayları sebebi ile daha sıkı bir prosedür uygulanmaktadır.

Dil Şartı Nedir?

Kanada göçmenlik başvurunun kabul edilmesi için dil sınavından geçer not alınması gerekmektedir. Göçmen kabul eden ülkelerin büyük bir bölümünde sosyal bir karmaşanın yaşanmaması için dil sınavı koşulu getirilmiştir. Bu dil sınavı koşulunun getirilmesi göç eden kişilerin ülkeye çok daha kolay şekilde ayak uydurması için de bir fırsat geliştirmektedir. Dil şartının yerine getirilmesi için uluslar arası geçerliliğe sahip olan sınavlar kabul edilirken ülkenin bizzat kendi yaptığı sınavlar da bulunmaktadır. Aracı kurumlar ile iş birliği yapmanız durumunda dil sınavına dair gerekli olan tarih bildirimleri de tarafınıza sunulacaktır.

Son Gelişmeleri Takip Edin

Kanada göçmenlik alanında son gelişmeleri Vizerandevu.com üzerinden takip edebilirsiniz. Özellikle koşullar ve yerine getirilmesi gereken kıstaslara dair kapsamlı bir analiz yapılmaktadır. Salgın dönemi ile değişen koşulların analiz edilmesi gerekir. Verilen adres üzerinden en net bilgilere erişebilirsiniz.

vizerandevu.com/kalici-kanada-vizeleri/

Kanada Göçmenlik Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×