Fransa Vize İşlemleri

Fransa Vize Başvuru İşlemleri

Fransa  vize başvuru evrakları için Fransa  Konsoloslukları vize başvuru evraklarında duruma göre farklı isteklerde bulunabilmektedir.

 • Vize Randevu ekibimiz Fransa  vize başvurularınız için danışmanlık hizmeti sunmakta sizlere kurumsal ve bireysel olarak titiz hizmet vermektedir.
 1. Dünyada en çok seyahat edilmek istenen şehirlerden biri de Fransadır. Gözalıcı şehirleri, asil yaşam şekilleri ve aristokrat kültürüyle gezi düşkünlerinin  önem verdiği tercihler arasında bulunuyor.
 2. Fransa sınırları içerisinde yer alan Mont Saint Michel adası Normandiya, ve manastırı ile adından söz ettirmiştir. Yıl içinde belirli zamanlarda sular altında kalan bölgeleri doğal güzellikleri için insanları kendine çekiyor.
 3. Unesco Dünya Mirası içinde olan manastırı ise seyrine doyulmaz güzellikte olup  Fransız Rivierası lüks çekiciliği, kumsallarının beyazlığı  ve alabildiğine renkleri barındıran doğası tatil avcılarını kendine hayran bırakıyor.
 4. Fransa resmi olarak Fransız Cumhuriyeti adıyla anılıyor. Ana kara toprakları Batı Avrupa’da olup dünyanın çeşitli birçok ülkesine denizaşırı toprakları bulunmaktadır.

Fransa Vizesi Başvurusu  Nasıl Yapılmalı

 1. Yeşil Pasaport (hususi), Gri Pasaport (hizmet), Siyah Pasaport (diplomatik) sahipleri 6 ayı aşmayan süre içerisinde 90 günden az gezileri için Fransa Vizesi alma zorunluluğu bulunmamaktadır.
 2. 90 günü geçen seyahatler “aile birleşimi”, ”oturum izni”, ”çalışma izni” gibi diğer nedenlerle Fransa’ya  seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma mahsus pasaport sahipleri ise Fransa  Vize başvurularını yapmak zorundadırlar.
 3. Bu başvurular sadece şahsen Fransa konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Birebir şahıs başvurusu Fransa dış temsilciliklerince kabul etmemektedir.  90 günden az seyahatler için başvuru yerleri Fransa Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu kurumlar, turizm/seyahat acenteleridir.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır

 • Fransa vize başvurusu için yalnızca Ankara’da ki Fransız Büyükelçiliği ya da İstanbul’da ki Fransız Başkonsolosluğu’ndan randevu almanız gerekecektir.
 • Fransa vizesi almak istiyorsanız belirlemek gereken şey öncelikle vizenin ne kadar süreli olacağıdır. Fransa  vizesi uzun süreli vize ve kısa süreli vize olmak üzere iki türlü olmaktadır.
 •  Fransa  uzun süreli vize seyahat süresi 90 günü aşan seyahatleriniz için alınması gereken (uzun süreli tedavi, uzun süreli eğitim, ikamet, Fransa’da çalışmak , evlenmek vb.) vizedir.
 • Fransa kısa süreli vize seyahat süresi 90 günden az seyahatleriniz için alınması gereken ( gezmek, tatil, aile ziyareti, fuarlar, 6 aydan az eğitim, ticari görüşme vb.) vizedir.
 • Fransa Vizesi başvuru  evraklarını eksiksiz ve doğru şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Hatalı yada eksik hazırlanmış başvuru dosyanız size vize başvuru süresince olumsuzluklar yaşatacak başvuru süresini uzatacak vize talebine ret cevabı almanıza sebep olacaktır. Evrakların tamam olması şarttır ve dilerse konsolosluk sizden ek evrak talep edebilir.
Fransa - Vize İşlemleri
Fransa – Vize İşlemleri

Fransa Ankara Büyükelçiliği dahilinde bulunan iller; Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Adana, Adıyaman, Afyon, Antalya, Ardahan,Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İçel, Kahramanmaraş,  Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale,Karabük, Karaman, Kars, , Kırşehir, Kilis, Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Tunceli,, Siirt, Sivas, Tokat, Van, Yozgat, Zonguldak.

Fransa İstanbul Başkonsolosluğu dahilindeki iller; Aydın, Bilecik, Bursa,  Balıkesir,  İstanbul, İzmir, Kırklareli, Çanakkale, Denizli, Edirne, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Manisa, Muğla, Tekirdağ, Yalova, Uşak.

Fransa Online Başvuru Formu Hakkında

Fransa Online Başvuru Formu Hakkında

 1. Fransa 5 Kasım 2018 tarihi sonrasında başvuru formlarında yeni düzenlemelere giden Fransa vize başvuru formlarını internet üzerinden online şekilde doldurulmasını istemiştir.
 2. Formu doldururken dikkat edilmeli hata ve eksik bildirimde bulunmamalıdır. Aksi takdirde formlar iptal edilir ödenen vize başvuru ücretleri iade edilmez.
 3. Eksik hatalı doldurulan formların düzeltilmesi açısından size bir bildirim gönderilmez, ek vize evrakı talep edilmez direk başvurunuz iptal edilir.
 4. Son altı yıl içinde yani 2015 yılından bu yana  herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmadıysanız vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin biyometrik bilgilerini almak için Parmak izi merkezinde bildirmeniz için sizi çağıracaklardır.
 5. Uzman vize danışmanlarımız biyometrik verileri bildirecek olan yolcularımıza yapılan işlemler süresince asistanlık yapacak ve sorunsuz  şekilde başvuru işlemlerinizin hazırlığında size yardımcı olacaklardır.
 6. En son Çek Cumhuriyeti ve Macaristan’a vize alan yolcuların da yeni parmak izi beyannamesine gelmesi gerekmektedir.En son bu ülkelere seyahat etmiş olan kişiler bunu bildirmezlerse tespit edildiği takdirde ceza alacaklardır.
 7. Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.
 8. Başvuru işlemlerinde beyan edilen biyometrik fotoğraflar 3,5×4,5 cm ebatlarında son 3 ay içinde çekilmiş 2 adet güncel , daha önce pasaport dahil vize işlemlerinde kullanılmamış fotoğraflar olmalıdır.
 9. Arka fonu kesinlikle beyaz olmalıdır. Fotoğraflarda herhangi bir değişiklik rötuş  yapılmamalı fotoğrafı engelleyen leke ve gölge olmamalıdır. Formda beyan edilen e-posta adreslerinin telefon numaralarının güncel kullanılır durumda olmasına dikkat ediniz.
 10. Fransa vize başvuru işlemlerinde yapılan düzenlemelere göre soyadın’da değişik olmuş kişilerin (bayanlarda kızlık soyadı) bildirmeleri gerekmektedir.Formda belirttiğiniz pasaport başlangıç bitiş tarihleri pasaportta geçen tarihlerle uyumlu eşit olmalıdır.
Fransa Turistik vize başvuru formu ile vize için mutlaka sunulması gereken dilekçe örneklerine >> vizerandevu.com/fransa-vize-formu adresinden ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Pasaport; Fransa Turistik başvurusu için kullanılan pasaportunuz 10 yıl içinde çıkarılmış, seyahat dönüş sonrasında 3 ay geçerli olmalı, vize işlemlerinin uygulanabilmesi için en az 2 boş sayfası olmalı ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Kişi Yabancı Ülke Vatandaşı İse; Fransa vize başvuru işlemlerini Türkiye’den yapacak olan üçüncü ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa vize başvurularında gösterdiği evraklara ilaveten Türkiye’de ikamet izinleri (en az 6 ay geçerli)  bulunduğuna dair belgelerini (oturum izni-çalışma izni)  ibraz etmelidir. Vize işlemlerinde bulunan kişiler Türkçe ve/veya Fransızca bilmemeleri halinde vize başvuru işlemlerini tercüman dahilinde  yapmalıdırlar.
 • Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi
 • Ek Gelir Belgeleri ve Finansal Durumu Gösterir Belgeler; Son 3 aylık maaş bordrosu kaşeli ıslak imzalı bulunduğu bankanın imza sirküleri ile tamamlanmış olmalıdır.
 • Güncel Banka Hesap Dökümü; Aile fertlerine sponsor olacak kişilerin banka hesap özetleri.
 • Seyahat  Sağlık Sigortası
 • Fransa Vize Başvuru Formu
 • Fransa Vize Talebini Beyan Eden Dilekçe: Fransa Schengen Vizesi müracaatında bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumun veya şirketinin antetli kağıdına işvereni/şirket yetkilisi tarafından bu şirketinin antetli kağıdına Fransa konsolosluğuna/elçiliğine hitaben yazılmış, işveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe ve ıslak imza atılarak hazırlanmış olmalıdır.  Fransa’ya  gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgileri beyan edilmelidir.
 • Kişi Serbest meslek sahibi veya bir şirkete danışmanlık hizmeti veriyorsa; Noter onaylı iş sözleşmesi (Orijinal belge sunulmalıdır).
 • Kişi işveren ise; şirketinin antetli kağıdına yukarıda belirtilmiş dilekçe içeriklerini göz önünde bulundurarak kendi adına hazırlayabilir.
 • Kişi emekli ise; yukarıda belirtilmiş dilekçe içerik bilgilerini beyan ederek şahsen yazabilecektir.
 • Devlet dairesi çalışan ise; bağlı bulunduğu kurumun antetli kağıdına, ıslak imza ve mühürlü şekilde hazırlanmalıdır.
 • Kişi Devlet Memuru İse; Çalışma belgesi – Orijinal belge.
 • Kişi Öğrenci İse;
  • Öğrenci belgesi (Güncel tarihli olan , orijinal belge) Yeni mezun şahıslar için diploma fotokopisi.
  • Orijinal muvafakatname belgesi: 18 yaşından küçük başvuru sahipleri için, anne ve baba tarafından imzalanmış noter onaylı orijinal belge.
 • Kişi Ev Hanımı İse; Banka hesap özeti (Son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren en az 4.000₺ bakiyesi olan banka tarafından kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş
Fransa vizesi için hazırlanan en güncel vize belge listesine >> vizerandevu.com/fransa-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Çeşitleri Nelerdir

Fransa Vize Çeşitleri Nelerdir

 • FRANSA SCHENGEN VİZESİ (Kısa Süreli Vize) C TİPİ; Fransa Turistik Vize, Fransa Ticari İş ve Fuar Ziyareti Vizeleri,Fransa Aile, Akraba , Arkadaş Ziyaret Vizeleri Fransa Transit Vizesi Fransa Kültürel, Sportif Faaliyet, Konferans Katılım Vizesi Fransa Kısa Süreli Eğitim, Öğretim, Staj Vizeleri Fransa Şoför Vizesi
 • FRANSA  ULUSAL VİZE (Uzun Süreli Vize) D TİPİ; Fransa Aile Birleşimi Vizesi, Fransa Çalışma Vizesi, Fransa Erasmus Vizesi, Fransa Burslu/Burssuz Üniversite Öğrenci Vizesi, Fransa Çalışma Vizesi,Fransa’da  iş Kurma, Fransa’da Evlenme Fransa’da  Staj Yapma Vizesi

Fransa’ya  Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır

 • Fransa vize başvurusu sonuçları başvuru tarihinden itibaren ortalama 10-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Sürenin uzaması yada erken sonuçlanması Fransa Konsolosluğundaki yoğunluğun değişim göstermesi ile alakalı bir durumdur.
 •  Türkiye’de oturum izni bulunan 3. Ülke vatandaşları için bu süre biraz daha uzun olmaktadır.Fransa vize başvurusu yapan kişilerin seyahat tarihinden en az 15 gün önce başvuru yapmaları gerekmektedir.
 • Daha az süre kala yapılan başvurular seyahat tarihine yetişmeyebilmekte, Vize Reddine sebep olabilir.

Fransa’dan Aldığınız Vize İle Gidebileceğiniz Ülkeler

Fransa’dan Aldığınız Vize İle Gidebileceğiniz Ülkeler

 1. Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan Schengen Sözleşmesini imzalayan Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir
 2. . Avrupa Birliği üyesi olmayan Lihtenştayn, Norveç, İzlanda ve İsviçre de Schengen bölgesine dahil olmakta ve Schengen Sözleşmesinin tarafı konumundadırlar.
 3. Fransa’dan  alınan schengen vizesi ile Avrupa Birliği üye ülkeleri arasında seyahat edebilirsiniz. Ancak Fransa’dan aldığınız vize ile Fransa başlangıçlı olmak üzerinde daha sonra diğer schengen ülkelerine gidebilirsiniz.
 4. Fransa’da birkaç gün kalıp başka ülkelere geçiş yapmak sizin vizenizi doğru amaçlarla kullanmadığınız anlamına gelir. sergilemiş olduğunuz bu tutum daha sonra almak istediğiniz vize başvurularında size ret cevabı olarak dönmesine sebep olabilir.

Fransa’da  Vize Ücretleri

 • Fransa vize ücreti ve Fransa vize harç bedelleri Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Ücretler €(Euro) cinsinden para ile ödenmekte olup 12 yaş altı çocuklar ile 12 yaş üstü çocuklar arasında ücret farkı bulunmaktadır.
 • Seyahatinizin amacı, süresi, ücretlerde değişiklik göstermektedir. Fransa vize başvurusu yapmadan Fransa Konsolosluğu ile iletişim kurup ücretler hakkında bilgi alınması tavsiye edilir.
 • Fransa vize başvuru evrak hazırlama işlemlerini kendiniz yapmak isterseniz evrak ücretlerini kendiniz ödemeniz gerekmektedir.
 • Fransa Konsolosluğu anlaşmalı acentalar ise sizin hazırlık aşamasında olan evraklarınız dan herhangi bir ücret talep etmemektedir. Fransa Vize ücretleri hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Fransa vize ücretleri, konsolosluk ve aracı kurum hizmet bedelleri ile birlikte >> vizerandevu.com/fransa-vize-ucreti sayfamızda açıklanmıştır.

Fransa Vize Reddi Hakkında

Fransa Vize Reddi Hakkında

 1. Fransa Schengen vizesi için yapmış olduğunuz başvurunuz kabul edilmemesi halinde size Fransa  Konsolosluğu tarafından imzalanan bir “Ret Mektubu” gönderilecektir. Mektubun içeriğinde Fransa vize başvurunuzun hangi nedenlerle kabul edilmediğini öğreneceksiniz. Başvurunuza ret mektubu gelmesi demek bir daha hakkınız olmayacak  anlamına gelmemektedir.
 2. Ret mektubunda yazan eksik ve hatalarınızın neler olduğunu görüp yeni bir hazırlık yapabilir ve bununla beraber yeni bir başvuru yapabilirsiniz. Fransa vize başvurusunun reddi sonrasında ödemiş olduğunuz ücretler size verilmemektedir.
 3. Bu nedenle Fransa Konsolosluğunun anlaşma yaptığı kurum turizm/seyahat acentelerinden gerekli yardımı alabilir tecrübelerinden yararlanarak en doğru şekilde sorunsuz başvuru yapma hakkına sahip olabilirsiniz.
Fransa vize başvurunuz olumsuz sonuçlandı ise; >> vizerandevu.com/fransa-vize-reddi sayfasındaki adımları izlemelisiniz.

Fransa Vize İşlemleri

Fransa vize başvuru evrakları için Fransa Konsoloslukları, Fransa  Schengen vize başvuru evraklarında duruma göre farklı isteklerde bulunabilmektedir.

Vize Randevu ekibimiz Fransa vize başvurularınız için danışmanlık hizmeti sunmakta, sizlere kurumsal ve bireysel olarak özenli hizmet vermektedir.

Fransa’ya Giriş Yaparken Vize Almak Zorunda Mıyız?

Fransa'ya Giriş Yaparken Vize Almak Zorunda Mıyız?

 •  Fransa’ya  seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma mahsus pasaport sahipleri ise  90 günü geçen seyahatler “aile birleşimi”, ”oturum izni”, ”çalışma izni” gibi diğer sebeplerle Fransa Vize başvurularını yapmak zorundadırlar.
 • Yeşil Pasaport (hususi), Gri Pasaport (hizmet), Siyah Pasaport (diplomatik) sahipleri 6 ayı aşmayan süre içerisinde 90 günden az seyahatler için Fransa Vizesi alma zorunluluğu bulunmamaktadır.
 • Bu başvurular sadece direk olarak Fransa  konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Birebir şahıs başvurusu kabul etmemektedir.  90 günden küçük seyahatler için başvuru yerleri Fransa Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu kurumlar, turizm/seyahat acenteleri’dir.
 • Başvurularınızı yaparken pasaportlarınızın ve hazırlamış olduğunuz evraklarınızın güncel olmasına eksik yıpranmış olmamasına ve hatalı olmamasına dikkat ediniz.

Fransa Vizesi Başvuru Formu Evrakları Hakkında

 1. Fransa’ya seyahat etmek isteyen kişiler öncelikle gidiş amaçlarına göre vize türlerini Fransa Turistik Vize, Fransa Ticari İş ve Fuar Ziyareti Vizeleri,Fransa Aile, Akraba , Arkadaş Ziyaret Vizeleri Fransa Transit Vizesi Fransa Kültürel ,Sportif Faaliyet, Konferans Katılım Vizesi Fransa Kısa Süreli Eğitim, Öğretim, Staj Vizeleri Fransa Şoför Vizesi belirlemeleri gerekmektedir.
 2. 90 günden az seyahatler için Fransa Vizesi alma zorunluluğu bulunmamaktadır. 90 günden küçük seyahatler için başvuru yerleri Alman konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu kurumlar, turizm/seyahat acenteleri’dir. Sizden evraklar isteyebilir sunduğunuz evrakların orijinallerini sizden talep edebilirler.
 3. Başvurularınız için gereken evrak bilgisine  ulaşmak tarih saat randevu bilgileri almak başvuru için gerekli olan vize formunu e-mail olarak tarafınıza göndermek için bizden yardım alabilirsiniz.

Fransa Vize Randevu Başvuru Süreleri Hakkında

Fransa Vize Randevu Başvuru Süreleri Hakkında

 • Fransa vizesi almak için mutlaka randevu alınması gerekir. Çok farklı durumlar dışında Fransa vize başvuru merkezi randevusuz kişileri Kabul etmemektedir.
 •  Yapılan başvurular bazı durumlarda değişiklik göstermektedir. Yaz tatilleri , bayramlar dönemindeki yoğunluklar vize tarihleri daha ileri ki dönemlere verilebildiği için başvuruların  daha erken en az 1 yada 3 ay gibi süreler öncesinden yapılması gerekmektedir.
 • Randevu sadece kişiye özel alınmış olup randevu günü ve saatine sadık kalınmalıdır. Aksi takdirde Fransa vizesi almak isteyen kişiler başka bir tarihte yeniden randevu almak durumunda kalacaklardır.
 • Fransa vize randevusu almak için bulunduğunuz bölgedeki Fransa vize başvuru merkezine vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Fransa vize başvurusu merkezini randevu için telefonla aramalarınızda çok ileri bir tarih verilebilir ya da randevu talebiniz Kabul edilmemektedir.
 • Fransa vize merkezinde randevu kağıdınız ibraz edilmeli eksik hatalı evrak olmamalı gün ve saatine dikkat edilmeli gitmek istediğiniz tarihe göre uygun zamanda başvuru yapılmalı doğru zamanda randevu alınmalıdır. Aksi takdirde yapılan işlemler size zaman kaybı ve vize reddi olarak geri dönmektedir

Fransa Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır

Fransa  vize işlemleriniz hangi tür vize olursa olsun sonuçlanma süreleri değişiklik göstermez.

Fransa vize başvurularınız vize türüne göre vizenin daha kısa veya uzun sürede çıkması kısa süreli vizelerde geçerli değildir. Ortalama 15 iş günü uzunluğunda olan vize çıkış süresi Fransa Konsolosluklarının yoğunluklarına göre  işlem süresine bağlıdır. Fransa Konsolosluklarının iş yoğunluğu ve Tatil günleri bu süreleri içine almaz.

Fransa Vize Başvuru

Fransa Vize Başvuru

 1. Fransa Turistik Schengen vize başvurusu sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekmektedir. Fransa vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen Fransa vize başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır.
 2. Fransa vize başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin sunduğunuz diğer Fransa vize başvuru evrakları ile tutarlı olması gerekmektedir. Bu formda yapılan yanlış, hatalı veya eksik olması Fransa vize talebinin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.
 3. Fransa Vize başvurusunda bir önemli husus ise sağlık sigortasıdır. Orijinal belge: 30.000 € teminatlı Uluslararası geçerli olan  poliçe seyahat tarihinden bir gün önce başlayıp, bir gün sonra sona ermelidir.
 4. Fransa’ya yapılan vize başvurularında sizinle seyahat edecek olan başka aile fertleri var ise diğer aile fertlerinizinde seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamanız gerekmektedir.

Fransa Vize Konusunda Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 1. Sizden istenmiş olan evraklar Fransa vize başvurusu için gerekli olan genel Fransa vize başvuru evrakları dır. Konsolosluğun vize işlemleriyle ilgilenen bölümü durumundaki farklılıklara göre sizden ek evraklar isteyebilir.
 2. Hazırlamış olduğunuz evraklarınızın aslı/orijinali sizden istenebilir daha önce beyan ettiğiniz evraklarınızın sizden yeniden beyan etmeniz gerekli görülebilir.
 3. Bu gibi sebepler doğduğunda evraklarınız’da istenen değişikliği yapmanız zorunlu kılınmıştır.
 4. Fransa vize başvuru evraklarınızın bulunduğunuz tarihe uygun güncel evraklar olduğuna dikkat etmeli eksiksiz hatasız olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 5. Fransa vize başvurularında uyum şartlarına uygun bulundurmayan evraklar ile yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini ve yeniden hazırlık yapmanız gerektiğini unutmayınız.
 6. Fransa vize başvurularında evraklarınızı hatasız olması gerektiği gibi eksiksiz hazırlamanız mutlaka vize başvurunuzun onaylanması gerektiği anlamına gelmemektedir.
 7. Bu konu hakkında vizenizin kabul edilip edilemeyeceği kararı tamamen Fransa Konsolosluğunda olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca size verilmek üzere olan vize süreleri de Fransa konsolosluğu tarafından karar verilmektedir.
 8. Yani size siz sadece turistik gezi yapmanız için vize verebiliriz uzun süreli vize alma isteğinizi (Fransa’da yaşamak gibi) onaylamıyoruz da diyebileceklerini aklınızda tutmalısınız.
 9. Fransa Vize başvurularında tarafınıza bildirilmiş olan ret cevaplarından sonra yapmış olduğunuz harç bedelleri ve vize masrafları size geri verilmemektedir .
 10. Fransa’ya yapılan vize başvurularında sizinle seyahat edecek olan başka aile fertleri var ise diğer aile fertlerini zinde seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamanız gerekmektedir.

Fransa vize ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ödeme adımını dilediğini yöntem aracılığı ile tamamlamanıza fırsat sunulmaktadır. Ödeme adımlarının akabinde vize başvurunuzun herhangi bir sebep ile ret yanıtı alması durumunda bu ödediğinizi tutarın tarafınıza iade edilmeyeceğini de bilmeniz gerekir. Bu durum sadece Fransa özelinde geçerli bir durum değildir. Tüm Avrupa ülkelerinde aynı iade politikası geçerlidir.

 

Fransa – Vize İşlemleri Video;

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×