Fransa Vize Reddi ve Çözümü (2023)

Fransa Vize Reddi Nedenleri

Fransa Vizesine yapmış olduğunuz başvuru Fransa Konsolosluğu Fransa Büyükelçiliği tarafından ret edilebilmektedir.

Bunun sebepleri zamanlama hatası, eksik yıpranmış hatalı evrak ya da Fransa vizesini kötü amaçlı kullanılmış olması, sahte evrak olabilir.

Fransa Vize Reddi ve Çözümü (2021)
Fransa Vize Reddi ve Çözümü

Seyahat Belgelerinden Kaynaklı Vize iptali: Belgelerin orijinal, sahte olmayan, yıpranık, eksik,  hatalı konsolosluğa uymayan belgelerden vize reddi sonucu çıkabilir. Bu yüzden evraklarımızın durumunu ve güncel olup olmadıklarını lütfen kontrol ediniz.

Seyahat Şartları ve Seyahat Amacından Kaynaklı Vize Reddi: Fransa seyahati için vize başvuru evraklarına seyahatin amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır. Eğer bu belgeler yok ise ve manen’de inandırıcı bulunmamış ise vize reddi meydana gelebilmektedir.

Schengen Giriş Yasağından Kaynaklı Fransa Vize Reddi: Schengen üyesi ülkeler arasında Schengen bilgi sistemi (SIS) bulunmaktadır. Schengen üye ülkelerinden birine giriş cezanız var ise sistem üzerinden gözükmekte olup vize başvurunuz kabul edilmemektedir.

Ekonomik Şartlardan Kaynaklı Vize Reddi: Fransa vize başvurusunda sizden ülkeye girerken ne kadar gelirinizin olduğunu kanıtlayan belgeler istemektedir. Yeterli düzeyde maddi durumunuz bulunmuyorsa Fransa’ya girişiniz kabul edilmemekte  vize başvurunuz ret edilmektedir.

Kamu Güvenliği Nedeniyle Fransa vizesinin Reddi: Fransa Vizesinde başvuruda bulunan kimsenin kamu düzenini bozacak güvenliği zafiyete sokacak tutumları var ve bu kayıtlarda varsa vize reddi sonucunu verir.

Sağlık Sigortası Sebebi ile Vize Reddi: Fransa ülkesine yapılacak seyahatler için başvuru evrakları arasında belirli standartlara uyum sağlayan sağlık sigortası belgesi istemektedir. Eğer bu belgeyi sağlayamıyorsanız vizeniz reddedilir.

Kişinin Ülkesine Dönmeme Şüphesinden Kaynaklı Vize Reddi: Fransa ülkelerine schengen vizesi ile gelen kişilerin ülkelerine seyahat süresi bittiğinde dönmelerini kanıtlayacak belge sunmalarını  istemektedir. Eğer bunu kanıtlayamıyorsanız vizeniz ret olacaktır.

Fransa Vize Reddine İtiraz

Fransa vize başvurularının reddi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar vize reddine sebep olan sorunlarını çözdükten sonra tekrar vize başvurusu hakları bulunmaktadır.,

Fransa vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/fransa-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Fransa Vize Reddi ve Çözümü (2023) Video;

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×