Bulgaristan Vize Evrakları: Güncel Liste 2023

Bulgaristan Vize Gerekli Evraklar Neler?

Bulgaristan vize evrakları, vize başvurusunda bulunabilmek için gereklidir. Başvuru sahipleri, konsolosluk tarafından belirlenen vize evraklarını toplarken büyük bir özen göstermelidir. Evraklardan herhangi birinin eksik olması durumunda vize başvurunuz reddedilecektir.

Bulgaristan Vize Evrakları Nelerdir?

Bulgaristan vize evrakları şöyledir;

Bulgaristan Vize Evrakları: Güncel Liste 2021
Bulgaristan Vize Evrakları: Güncel Liste

Yukarıda belirtilen belgeler, Bulgaristan’a seyahat edebilmek için gerekli vize başvurularında talep edilen ortak belgelerdir. Vize türlerinden bağımsız olarak, söz konusu belgeler her vize türü için gereklidir.

1. Vize Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Evrakları
Bulgaristan Vize Evrakları

Vize Başvuru Formu, Bulgaristan konsolosluğunun resmi sitesinde mevcuttur. Başvuru formu doldurulurken girilen tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır. Aksi halde, vize başvurunuz reddedilebilir.

2. Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortası en az 30.000 € teminatlı olmalıdır. Ayrıca, Schengen ülkelerinin tümünde geçerli olmalı ve seyahati sürenizi kapsamalıdır.

Bulgaristan vizesi için seyahat sağlık sigortası zorunludur. Ancak bu sigorta genelde yanlış anlaşılıyor ve hatalı yaptırılıyor, en uygun ve vize için geçerli seyahat sağlık sigortası nasıl yapılır sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.>>> vizerandevu.com/seyahat-vize-sigortasi

3. Niyet Mektubu

Bulgaristan Vize Evrakları

Bulgaristan konsolosluğuna hitaben yazılan niyet mektubunda seyahatin amacı, tarihi, masrafların kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir.

Niyet mektubu, İngilizce veya başvurulan ülkenin dilinde yazılmalı ve ıslak imzalı olmalıdır.

Bulgaristan vize başvurusu için seyahat amacınızı anlatan doğru bir dilekçe yazmalısınız. En doğru dilekçe nasıl yazılır, örneklerini indirmek ve kendinize göre düzenlemek için sayfamızı ziyaret ediniz>>> vizerandevu.com/vize-basvurusu-dilekce-ornekleri

4. Pasaport

Pasaport, planlanan seyahat tarihinin bitiş süresinden sonra 6 ay daha geçerli olmalıdır ve en az iki boş sayfası bulunmalıdır.

Başvuru sahibinin eski pasaportları var ise eski pasaportlarını da konsolosluğa ibraz etmelidir.

5. Kimlik Fotokopisi

Kimlik fotokopisi arkalı-önlü olmalıdır. Başvuru sahibi yabancı uyruklu ise T.C oturum izni veya çalışma iznini gösteren belgelerin arkalı-önlü fotokopisini sunmalıdır. Ayrıca, oturma izni veya çalışma izninin planlanan Bulgaristan seyahatinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği olmalıdır.

6. Biyometrik Fotoğraf

Bulgaristan Vize Evrakları

Son altı ay içerisinde çekilmiş ve 35×45 mm boyutlarında olmalıdır. Ayrıca, daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış olmalıdır.

7. Nüfus Kaydı

Nüfus Kaydı için E-Devlet’te bulunan ‘’Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama’’ bölümüne girilmeli ve Nüfus Kayıt Örneği Tipi seçilmelidir. Daha sonra ‘’Eski Eş ve Vukuatlı Belge’’ seçeneklerine evet denilmelidir. Belgenin neden verileceği kısmına gelindiğinde ‘’Kuruma İbraz’’ seçeneğine tıklanmalıdır.

Kuruma İbraz seçeneğinden sonra, vize başvurusunun gerçekleşeceği konsolosluğun adı yazılmalıdır. Son aşamada söz konusu belge indirilmeli ve vize başvurusu için gerekli evrakların arasına eklenmelidir.

8. İkametgah

İkametgah belgesi içinde E-Devlet platformu kullanılmalı ve söz konusu belgenin açıklama kısmına vize başvurusunun muhatabı olan kurumun adı yazılmalıdır.

9. Banka Hesap Dökümü

Bulgaristan Vize Evrakları

Banka hesap dökümü son üç ayın hareketlerini içermeli ve seyahat için yeterli bakiyeye sahip olmalıdır. Ayrıca, vize başvurusu esnasında 15 gün öncesinden alınan hesap dökümleri kabul edilmemektedir. Bu nedenle hesap dökümlerinin güncel olması şarttır.

Son olarak hesap dökümleri, ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

10. Adli Sicil Kaydı

Adli sicil kaydı, E-Devlet üzerinden alınmalıdır ve vize başvuru için gerekli diğer başvuru evraklarıyla beraber konsolosluğa sunulmalıdır.

Başvuru sahibinin adli sicil kaydının bulunması kesin olmamakla beraber vize başvurusunun reddedilmesine sebep olabilir.

11. Ziyaret Davetiyesi

Davet eden kişinin tüm iletişim bilgileri bulunmalıdır. Ayrıca, planlanan seyahatin amacı, tarihleri ve davet eden kişinin bilgileri de yer almalıdır.

Bulgaristan vize başvurusu için davetiye sunacaksanız bunun formatı uygun olmalıdır. Örnekler için buradan ulaşabilirsiniz.>>> vizerandevu.com/vize-davet-mektubu

12. Muvafakatname

Bulgaristan Vize Evrakları

Başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olduğu durumlarda, başvuru sahibi tek başına veya anne ve babasından sadece birisiyle seyahat edecekse anne ve babasından Muvafakatname sunulmalıdır. Muvafakatname, noter onaylı ve ıslak imzalı olmalıdır. Ayrıca, son 6 içerisinde çıkarılmış olmalıdır.

13. Uçak Bileti Rezervasyonu

Uçuş bilgilerinizi gösteren uçak bileti ya da uçuş rezervasyonu sunulmalıdır. Uçuş rezervasyonunda veya uçak biletinde başvuru sahibinin adı ve soyadı mutlaka bulunmalıdır.

Bulgaristan konsolosluğu vize başvurularında uçak rezervasyonu talep etmektedir. Uçak rezervasyonu nasıl olmalıdır, ücretsiz olarak nasıl yapılır sayfamızdan öğrenebilirsiniz.>>> vizerandevu.com/vize-basvurusu-ucak-rezervasyonu

14. Bulgaristan Konsolosluğu güncel evrak listesi

Bulgaristan büyükelçiliğinin güncel olarak belirlediği ve belirtilen sıralamaya göre hazırlanmasını istediği eksiksiz evrak listesine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. >>>  vizerandevu.com/vize-basvurusu-gerekli-evraklar/

Bulgaristan Vize Evrakları: Güncel Liste 2023 Video;

Bulgaristan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×