Bulgaristan Başvuru Merkezi

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezleri

2007 yılından beri Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan devleti, Schengen üye ülkesi kapsamında değildir. Bu nedenle daha önceden Bulgaristan vizesi almış olan ya da Bulgaristan vizesi alacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan seyahati için alacakları vizeleri ile Schengen üye ülkelerine seyahat edemez.

  • AB üyeliğiyle birlikte giriş vizelerinde kısıtlayıcı bir uygulama getiren Bulgar makamları, Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapma konusunda sıkıntı yaşayabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.
  •  Bulgaristan vizesi olmadan hava yoluyla Bulgaristan’a giriş yapmak isteyen kişilerin bazı durumlarda hava alanında bekletildikten sonra ülkelerine geri gönderilme durumları ile karşı karşıya kalabilmektedirler.

Gaziantep Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru

Bulgaristan Başvuru Merkezi
Bulgaristan Başvuru Merkezi
  • Bulgaristan ile Türkiye arasındaki vize anlaşması gereği normal vatandaşlar tarafından kullanılan Borda Pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturum iznine sahip yabancı ülke vatandaşlarının Bulgaristan’a seyahat edebilmek için Bulgaristan Gaziantep Başkonsolosluğu’na ya da Gaziantep Bulgaristan Büyük Elçiliği’ne vize için başvuru yapabilirler.
  •  Gaziantep Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan vizesi için başvuruları bireysel olarak kabul etmemektedir. Bu sebeple Bulgaristan vizesi başvurusu Gaziantep vize merkezimiz aracılığı ile başvurmanız gerekmektedir.
  •  Kısa süreli bir Bulgaristan vizesi olan Bulgaristan turistik vizesi maksimum 15 günlük Bulgaristan seyahati için verilmektedir ve bu vize tek girişli olacaktır. Bulgaristan’a birden fazla seyahat planı olan kişiler, çoklu giriş- çıkış vizesi için başvurabilir.
  • Gaziantep Bulgaristan vizesi, Bulgaristan ticari vize,  Bulgaristan çalışma vizesi ile ilgili başvurusu yapılması halinde Bulgaristan hükumetince değerlendirme aşamasından sonra uzun süreli vize verilebilmektedir.
  • Kısa süreli turistik vize başvuruları 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bulgaristan vize başvuru işlemleri için Bulgaristan’a seyahat tarihlerinden en az 15 gün önce vize başvuru işlemlerinin başlatılmış olması gerekmektedir.

Gaziantep Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Gaziantep Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır

Gaziantep Bulgaristan Konsolosluğu ve  Gaziantep Bulgaristan Büyük elçiliği Gaziantep ve civar bölgelerde ikamet eden kişilerin Bulgaristan vize işlemlerini yerine getirmektedir.

Gaziantep Bulgaristan vizesi için başvuruda bulunacak kişiler vize için gerekli evrakları eksiksiz olarak temin sonrası vize başvurusu sırasında Bulgaristan Konsolosluğu’na ibraz etmelidir.

Vize işlemleri ile ilgili karar Gaziantep Bulgaristan Konsoloslukları ve Gaziantep Bulgaristan Büyükelçilikleridir. Gaziantep Bulgaristan turistik vizesi, Bulgaristan ticari vizesi, Bulgaristan aile ziyareti vizesi, Bulgaristan aile bileşimi vizesi, Bulgaristan çalışma vizesi gibi vize türleri için başvuru işlemleri Gaziantep Bulgaristan vize hizmet merkezimiz tarafından yapılabilir. Vize başvuruları ile ilgili değerlendirme yetkisi Bulgaristan Gaziantep Başkonsolosluğu ve Bulgaristan Gaziantep Büyük elçiliği görevlilerine aittir.

Gaziantep Bulgaristan Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Gaziantep Bulgaristan Vizesi Ücreti Ne Kadar

Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve Schengen üyesi ülkelerine kıyasla daha ucuz olan Bulgaristan vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Gaziantep Bulgaristan vize merkezi destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz Dilerseniz de sitemiz üzerindeki  sitemiz randevu hattından Bulgaristan Konsolosluğunu arayabilirsiniz.

Avrupa Birliği ve Schengen’e üye ülkeleri için belirlenen konsolosluk harç ücretleri 60 EURO ‘dur. Bu sadece harç ücreti olup, İşlem merkezi randevu ücreti buna dahil değildir.

Bulgaristan vizesi Başvurusu Red ile sonuçlanması, Halinde Yeniden Başvuru Yapılabilir mi?

Bulgaristan vizesi Başvurusu Red ile sonuçlanması, Halinde Yeniden Başvuru Yapılabilir mi

Bulgaristan vizesi başvurusu red ile sonuçlanması halinde süre sınırı olmadan istediğiniz her hangi bir zaman yeniden vize için başvuru yapabilirsiniz.

Dosyanızda değişiklik yapmadan aynı dosya ile başvuru yapacağınız Bulgaristan vize başvurunuz tekrar red ile sonuçlanacaktır. Başvurunuzun daha önce reddedilmiş olması yeni başvurunuzun üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

İnternet üzerinde yer alan Bulgaristan D vize başvuru formu örneği veya bizzat başvuru formuna erişebilmek mümkündür. Form çıktı alıp eksiksiz bir biçimde doldurulmalıdır. Ardından başvuru dosyasına eklenmelidir.

Bulgaristan Başvuru Merkezi Video;

Bulgaristan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×