Bulgaristan Vize

Bulgaristan vize için ilk etapta C tipi olanlar sıralanır ve seyahat amacına göre istediğinizi seçmeniz beklenir. Tek ya da çift girişli olarak öncelikle turistik vizenin üzerinde durulur.

Ticari, ziyaret ve transit vize türleri de C tipi olarak paylaşılır. Maksimum 90 gün kalma sınırına bağlı olarak istediğinize müracaat edersiniz. Bulgaristan vize prosedürlerine bordo pasaport sahiplerinin uymaları beklenir.

Bordo dışında kalan pasaport türlerinde muafiyete yer verilir. 30 gün siyah – gri pasaportlara ve 90 gün kadar yeşil olanlara dair Bulgaristan vize muafiyetine göz atılabilir.

Muafiyet ile başvuru belgelerine dair aklınıza takılanlara Vize Randevu üzerinden netlik kazandırabilirsiniz. Bu yolla biyometrik fotoğraf, kimlik, pasaport ve seyahat sigortası şeklinde öne çıkan belgeler sıralanır. Hata başvuruda yapılması gereken ödemeleri de netleştirmeniz esas alınır.

T.C. vatandaşları benzer adımlar üzerine uzun vadeli vizeye de yönelebilir. D tipi olarak çalışma ile oturum izinlerine değinilir. 90 günü aşacak olan kalma süresine göre bu yönde tercihinizi yapabilir ve yine belgeleriniz eşliğinde başvurunuzu iletebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×