Bulgaristan Vize Ücretleri (2023)

Bulgaristan Vize Başvuru Ücretleri

Bulgaristan vize başvurularınızın tamamlanabilmesi amacıyla evraklarınızın arasında vize ücretini ödediğinize dair dekontun yer alması gerekmektedir. Konsolosluk/Büyükelçilik bazı şartlarda vize muafiyetini sağlamış olsa da, başvuru yapan bireylerin bu şartlara sahip olmaması halinde belirli tutarları ödemesini zorlu hale getirmektedir.

Buna göre başvuru yapacağınız vize türüne göre fiyatların değişebileceğini unutmamalısınız. Ayrıca yaş faktörünün de etki edebileceği fiyatlarla ilgili bilgileri alabilmek ve güncel Bulgaristan vize ücreti 2020 ile ilgili sormak istediğiniz her türlü soru için bizleri arayabilirsiniz.

Bulgaristan vizesi için ödenecek olan harç bedellerine dahil olmayan bazı ekstra ödemeleri yapmak zorunda kalabilirsiniz. Vize başvurusu için kargo veya kurye ücretlerinin, seyahat sağlık sigortası poliçesinin, biyometri işlemlerinin veya hizmet bedeli gibi işlemlerin ayrıca maliyetli olabileceğini göz ardı etmemelisiniz.

Bulgaristan Vize Ücretleri (2021)
Bulgaristan Vize Ücretleri
  • Ayrıca Bulgaristan Konsolosluğu vize talebinde bulunan kişilerin 0-12 yaş grubunda olması durumunda vize harcı almamaktadır. Bununla birlikte vize ücretlerinden muafiyetleri bulunan diğer gruplar arasında ise Türkiye’de oturum izni bulunan Makedonya ve Sırbistan vatandaşlarıdır. Vize başvuru merkezlerinin servis ücretlerini ödemesinin dışında, vize başvurularında bu uyruğa sahip olan kişilerden vize ücretleri alınmamaktadır.
  • Bulgaristan’a vizesiz olarak seyahat edebilecek olanlar arasında ise Sırbistan, Makedonya ve Arnavutluk gibi ülke vatandaşları yer almaktadır. Bu ülke vatandaşlığına sahip olan kişilerin biyometrik pasaporta sahip olmaları halinde vize taleplerinde bulunmaları gerekmeksizin seyahatlerini gerçekleştirebileceklerine değinmekteyiz.
Eğer Bulgaristan seyahatleriniz için vize ücretinden muaf değilseniz ve vize alma şartınız bulunuyorsa, mutlaka ödemeleri yapmalısınız. Vize reddi gibi bir durumda bu ödemelerin iadesi mümkün olmayacağından, gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesine gayret göstermeniz ve profesyonel destekleri tam zamanında almanız gerekmektedir.

Üstelik firmalarımız hatalı başvurulardan kaynaklanan olumsuz sonuçların düzeltilmesi için yoğun bir çabayı sarf ederek sizleri memnun edecektir.

Bulgaristan Vize Ücretleri (2023) Video;

Bulgaristan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×