Bulgaristan Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu

Bulgaristan – Oturum İzni

Bulgaristan’da oturum izni almak isteyenlerin şartlarını ve hangi evrakları tamamlamaları gerektiğini Vize Ofisi aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Sizler de uzun süre Bulgaristan’da ikamet etmek adına yapacağınız başvurularda ilk aşamada D vizesini almanız gerekmektedir. Böylelikle 90 günün üzerinde Bulgaristan seyahatlerinizi gerçekleştirebilir ve başvurularınızı uzun süreli oturum iznine çevirebilirsiniz.

Aile birleşimini gerçekleştirmek, vatandaşlık işlemleri, eğitim ve sağlıktan faydalanmak, yatırım yapmak gibi amaçlarla oturum iznini talep edebileceğiniz Bulgaristan’da D vize türünde yapacağınız başvurulardaki amaçlarınız dikkate alınacaktır.

Buna göre D vizesi için başvuru yaparken seyahat amaçlarınızda bildirdiğiniz gerekçeleri, oturum izni almak istediğinizde de aynı şekilde sunmanız gerekmektedir.

D vizesini aldıktan sonra Bulgaristan sınırlarından geçiş yapacak olan kişilerin, oturum iznine çevirebilmeleri için Yabancı Şubeye ulaşmaları gerekmektedir.  Yatırımcıların, eğitim almak isteyenlerin, Eski göçmenlere dair sorgulamada olumlu yanıtları alanların ve evlilik sebebiyle D vizesine başvuranların, oturum izinleri de aynı statüde değerlendirilecektir.

Buna göre pasaportunuzla, fotoğrafınızla, sabıka kaydınızla, başvuru formunuzla, seyahat sağlık sigortası poliçenizle, vize harcını yatırdığınıza dair dekontunuzla, oturum kartınızla, doğum belgenizle, taahhütnamelerinizle ve mevcut durumunuzu işaret eden çeşitli belgelerinizle yapacağınız oturum izni başvurularınızda Vize Ofisi adreslerimizin desteğini görebileceksiniz.

Konsolosluk tarafından değerlendirilecek olan evraklarınızla ilgili son kararlar verilecektir. Buna göre uzun süre Bulgaristan’da kalmak ve çeşitli hakları elde etmek istediğinizde hazırlamanız gereken evrakların listesini konsolosluk ayesinde teyit edebilirsiniz.

Vize Ofislerimizi arayarak başvuru ücretlerine ve konsolosluğun görev alanlarına dair tüm detayları elde edebilirsiniz. Bu sayede bulunduğunuz ilden hangi yetkili merciye başvuru yapacağınıza dair net bilgilere ulaşmış olacaksınız. Oturum iznine başvurmanıza dair tüm aşamaların sizler için aktarılacağını söyleyebiliriz. Randevu alma, evrakları sunma gibi işlemlerin ardından sonuçlar en erken 45 gün, en geç 60 günde ulaştırılacaktır.

Bulgaristan – Vatandaşlık

Konsolosluğun vatandaşlık işlemlerine dair hangi yöntemleri izlediğini öğrenebilmek için Vize Ofisi adreslerimizle iletişime geçebilirsiniz. Randevuları alarak ve şahsen başvurularınızı gerçekleştirerek hangi yollardan vatandaşlığı elde edebileceğinizin yanıtını sizlerle paylaşıyoruz.

Bulgaristan vatandaşı olmak istediğinizde hangi şartların sağlanması gerektiğine dair yanıtları profesyonel ekiplerimizden alabilirsiniz. Bu durumlardan bazıları:

  • Bulgaristan vatandaşı olan bir kişiyle evlilik yapma durumunda, diğer şartları da taşıdığınızdan emin olunması halinde vatandaşlık hakkını elde etmenize olanak verilmektedir.
  • Ayrıca ebeveynlerden birisinin Bulgar vatandaşı olması halinde ikamet etme şartı olmaksızın ve dil yeterliliği aranmadan vatandaşlık başvuruları değerlendirilecektir.
  • Ülkeye yatırım yapmanız halinde sertifikaların alınması, oturum kartına başvurulması, süreli oturumun kazanılması ve 5 yıldan uzun süreyle ülkede ikamet edilmesi gibi durumlarda vatandaşlık hakkı verilmektedir.
  • Bulgaristan’da kaldığınız yıllara göre süresiz oturum izni başvurusunda bulunabilir ve gireceğiniz dil sınavları ile mülakatlar neticesinde başvurularınızın onay veya ret alacağını örebilirsiniz.
  • Ülkede yaşama veya dil bilme şartı olmaksızın vatandaşlığa geçecek olan kişiler arasında istisnai vatandaşlık adı verilen kavrama göre, ülkeye fayda getiren işleri gerçekleştirmiş olmak gerekmektedir. Örneğin yatırımcıların, sanatçıların ya da bilim adamlarının bu kategoride yer aldığını belirtebiliriz.
  • Bulgar göçmeni olunması durumunda, yapılacak olan sorgulamalarla hangi yıllarda göçlerin yapıldığına göre değişen şartların, vatandaşlık almak için uygun olup olmadığına dikkat edilecektir.

Sizler de bu sorgulamaların yapılması amacıyla yetkili ofisler aracılığıyla ya da şahsen başvurularınızı Bulgaristan Adalet Bakanlığı’na gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle yapılacak olan sorgulamanın ardından Bulgar vatandaşı olup olmadığınıza dair yanıtlar alınacaktır.

Bu sayede Bulgar Vatandaşı olduğuna dair sonuçları alınan kişinin pasaportu ve Liçna kartı sayesinde vatandaşlık işlemleri başlatılabilecektir. Vatandaşlığın bulunmaması halinde ise konsolosluk tarafından verilecek vize ile ülkeye giriş yapmak ve oturum kartını almak gerekmektedir.

Bulgaristan Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu 1 – bulgaristan calisma vizesi

Bulgaristan – Çalışma İzni

Bulgaristan’da çalışabilmek için gerekli prosedürler hakkında bilgi edinmek istediğinizde Vize Ofisi danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede sizlere hangi sürelerde çalışma iznini ve oturum iznini almanız gerektiğinin yanıtını aktarmaktayız.

Sizler de 1998 senesine ait Yabancı Uyruklular Kanunu kapsamında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına tanınan çalışma izni ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Öncelikle D tipi vize almanız gerektiğinden, danışmanlarımız sizlere profesyonel olarak hizmetlerini sunacaktır.

Alacağınız bu vize türü sayesinde Bulgaristan’a gerçekleştireceğiniz seyahatlerin ardından oturum izni için başvurmanız gerekmektedir.

Sitelerimiz sayesinde D tipi vize başvurularınızı nasıl gerçekleştireceğinizin yanıtını alabilirsiniz. Sizler de en uygun evraklarla Bulgaristan çalışma iznini kazandıracak olan D tipi vize başvurularınızı gerçekleştirmek istediğinizde güncel evrak listesine ulaşabilmek için bizlere mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca online olarak sitelerimizden gerekli hizmetleri sunmakta olup, telefonlardan bizlere ulaşan vatandaşlarımızın sorularını yanıtlamaktayız. Sizler de Bulgaristan’da hangi şartlarda çalışma iznine kavuşacağınızın yanıtını alabilmek için bizleri arayabilirsiniz.

Vize takip belgesinin, biyometrik fotoğrafların, pasaportun, sabıka kaydının, izin belgelerinin ve faaliyet belgelerinin bulundurulması gereken evrak listesinde pek çok detayın olduğuna dikkat çekmekteyiz.

Örneğin Bulgaristan’da kalabileceğiniz yerlere ait olan kira kontratları ile banka hesabınızda en az 3 bin euro değerinde bakiyenizin olmasına dikkat edilecektir. Güncel hesap dökümlerine yer vermeniz gereken evrak listenizle ilgili olarak tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Aynı zamanda firmalarımız sayesinde şahsi araçlarınızla seyahatleri gerçekleştirebilmeniz için 24 saat içerisinde çıkarılacak olan yeşil sigorta hakkını elde edebilirsiniz. Araç ruhsatlarının Vize Ofisi firmalarımıza ulaştırılmasının ardından bu yönde başvuruların hızla gerçekleştirileceğini görebilirsiniz.

Vize Ofisi adreslerimiz sayesinde Bulgaristan’da çalışma, oturum ve vatandaşlık işlemlerini nasıl gerçekleştireceğinizin yanıtını almış olacaksınız. Sizleri yalnız bırakmayacak olan danışmanlarımız sayesinde tüm işlemlerinizin hızla sürdürüleceğini görebileceksiniz.

Bulgaristan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×