İngiltere Vize Evrakları: Güncel Liste 2021

İngiltere Vize Gerekli Evraklar

İngiltere’ye giriş için Birleşik Krallık vizesi alınması gerekir. Her vize türü için gerekli evrakların toplanarak ilgili makamlara başvuru talebi ile birlikte verilmesi gerekir. Başvuru görüşmesinde başvurulacak vize için gerekli evraklar bulundurulmalı ve teslim edilmelidir.

İngiltere Vize Reddi ve Çözümü (2021)

Ingiltere vizesi nasıl alınır 2021?

İngiltere vizesi alabilmek için İngiltere Konsolosluğu’na İngiltere büyükelçiliği’ne ya da İngiltere Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiş diplomatik müdürlüklere müracaat gerçekleşmeli.

Ingiltere vizesi kaç günde çıkar 2021?

İngiltere vizesi İngiltere konsolosluğundan istenilen evraklar da herhangi bir problem olmaz ise yaklaşık 2 hafta içerisinde çıkar.

Ingiltere vizesi almak zor mu?

İngiltere vizesi almak evraklar istenilen doğrultuda hazırlanırsa kesinlikle kolaydır.

İngiltere Vize Evrakları: Güncel Liste 2021
İngiltere Vize Evrakları: Güncel Liste 2021

Birleşik Krallık İç İşleri Bakanlığının her vize için istediği evraklar farklı olabilir. Bu hususlara dikkat edilmelidir.

İngiltere Vizesi Başvurusunda Teslim Edilmesi Gereken Evraklar

İngiltere’ye giriş yapmak isteyenlerin başvuru sırasında ilgili makamlara şu evrakları ibraz etmesi gerekir:

 • Vize başvuru formu doldurulup imzalanmalıdır. Bu formlar vize türüne göre seçilmek üzere Visa4UK web sitesinden indirilebilir. Bu formlar manuel olarak ya da online olarak doldurulup teslim edilir.
 • Son altı ay içinde çekilmiş ve renkli iki adet fotoğraf
 • Geçerli pasaport da sunulmalıdır. Bu pasaportun süresi talep edilen Birleşik Krallık vizesinin bitiminden sonraki üç ayı da kapsamalıdır. Pasaportta talep edilen vize için en az bir boş sayfa bulunmalıdır.
 • Birleşik Krallık sınırları içinde kalınacak süre içinde yaşamın sürdürülmesi için gerekli olan ihtiyaçları karşılayacak maddi güce sahip olunduğu ispatlanmalıdır. tapu, son altı ay içindeki banka ekstresi ya da maaş bordrosu gibi evraklarla bu ispat yapılabilir.
 • İngiltere ya da diğer Birleşik krallık ülkelerinde nerede kalınacağına dair belgeler de sunulmalıdır. Bunlar otel rezervasyonu gibi belgeler olabilir. rezervasyon yapılmış olması yeterli olacaktır. İlla ki otel ücretinin ödenmesi gerekmez.
 • İngiltere ve diğer Birleşik Krallık ülkelerinde vize süresince yapılacak seyahatlerin ayrıntılı bilgilerini içeren bir plan sunulmalıdır. Ziyaret edilecek yerler, buralara hangi tarihlerde gidileceği, varsa toplantı, festival ve diğer etkinliklerin gündemleri ve tarih aralıkları bildirilmelidir. Uçak bilet bilgileri de verilmelidir.
 • Gerekiyorsa tüberküloz test sonuçları sunulur. Birleşik Krallık yasalarına göre bazı ülke vatandaşlarının vize alabilmesi için bu testleri sunması gerekir.
 • 6 aydan fazla bir süre için vize alınacaksa biyometrik bilgilerin verilmesi de gerekecektir. Bu bilgiler parmak izlerini ve kurallara uygun bir biyometrik fotoğrafı kapsar.
 • İngiltere’de yanında kalınacak kişi bir arkadaş ya da akraba ise bu kişilerden alınmış bir İngiltere vizesi davet mektubu da sunulur. Bu kişiler Birleşik Krallık vatandaşı ya da bu ülkede ikamet eden biri olmalıdır.
 • Vize başvuru ücretlerinin ödendiğine dair makbuzlar
 • Bileşik Krallıkta kullanılan diller olan İngilizce ve Galce dışındaki dillerde hazırlanmış belgelerin onaylı tercümeleri de başvuru sırasında sunulmalıdır.
 • Vize görüşmesine davet edilebilirsiniz. Mutlaka doğru cevaplar vermelisiniz.

Çalışma Durumuna Göre İstenecek Ek Belgeler

Çalışma Durumuna Göre İstenecek Ek Belgeler

İngiltere vize başvurusunda bulunan kişilerin çalışma durumuna göre aşağıdaki belgeleri de ek olarak sunması gerekecektir:

 • Çalışanlar için; çalışılan işteki pozisyon, maaş ve çalışma süresi gibi bilgileri içeren işveren mektubu ibraz edilmelidir.
 • Serbest meslek sahipleri için; işletme sahibi olarak isim ve işletmenin resmi olarak ticaret yaptığı süreler resmi evrakla ispatlanmalıdır.
 • Öğrenciler için eğitim ya da öğretim kurumlarından alınacak eğitim kaydı ve seyahat iznini içeren bir mektubun da sunulması gerekir.
 • Mesleklerine göre aytıntılı evrak listesi için sayfamızı mutlaka incelemelisiniz.>>>  vizerandevu.com/vize-basvurusu-gerekli-evraklar

18 Yaşın Altındaki Küçükler için yapılan Başvurularda Ek Koşullar

18 Yaşın Altındaki Küçükler için yapılan Başvurularda Ek Koşullar

Henüz reşit olmamış çocukların İngiltere vizesi almak için yapılan başvurularda şu belgeler de hazırlanmış olmalıdır:

 • Doğum Belgesi.
 • Evlat edinme söz konusu ise ilgili belgeler

Çocuklar Yalnız ya da Anne Baba dışındaki Kişilerle Yolculuk Edecekse Hazır Edilecek Evraklar

Bu durumda şu belgeler de hazırlanmalıdır:

 • Anne ve babadan alınacak imzalı bir mektupla çocuğa eşlik edecek kişiler hakkında bilgi verilmelidir
 • Anne ve babanın ya da vasinin pasaportlarının biyografik sayfasının bir kopyası.

İngiltere’ye Giriş Sırasında Sunulacak Belgeler

İngiltere'ye Giriş Sırasında Sunulacak Belgeler

İngiltere’ye giriş yapılırken sınır kontrol polisine şu belgelerin gösterilmesi gerekecektir:

Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı vatandaşları AB / AEA kanalı ile evraklarını kontrol ettirebilir. Bu gruptaki kişiler sadece kimlik ve pasaportla giriş yapabilir. 17 yaşından küçük çocukların yanında bir yetişkin olması gerekir.

Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı vatandaş olmayanlar şu belgeleri göstermek durumundadır:

 • Geçerli bir pasaport
 • Operatörden alınacak ve sınır kontrolü başlamadan doldurulacak bir açılış kartı.
 • Eğer halihazırda bir vize varsa bu da gösterilecektir.
İngiltere Ticari vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/ingiltere-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.
İNGİLTERE VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Aşağıda listelenen vize başvuru formlarını indirerek lütfen bizimle +90 (850) 308 22 13 numaradan bağlantı kurunuz.
İNGİLTERE TİCARİ BELGELER İNGİLTERE TURİSTİK BELGELER
İngiltere Vize Evrakları: Güncel Liste 2021 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları İngiltere Vize Evrakları: Güncel Liste 2021 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İngiltere Vize Evrakları: Güncel Liste 2021 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi İngiltere Vize Evrakları: Güncel Liste 2021 1 – wordicon Türkçe Dilekçe Listesi
İngiltere Vize Evrakları: Güncel Liste 2021 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi İngiltere Vize Evrakları: Güncel Liste 2021 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize için başvuru yapacaksanız Vize Rejim Tablosuna lütfen vize alacağınız ülke için göz atınız.
Önemli! Pasaportunuzda geçerlilik süreniz, seyahat süreniz dışında 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Vize Evrakları: Güncel Liste 2021 Video;

İngiltere Vize

İlgili Makaleler

13 Yorum

 1. İngiltere vize evrakları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken ekstra ayrıntılar var mıdır acaba?

 2. İngiltere vize başvurusu 2021 yılında evraklar nasıl gönderilecek? Pandemi nedeni ile posta yolu mu tercih ediliyor acaba yoksa bizzat konsolosluğa gitmek mi gerekiyor?

 3. İngiltere vize ücreti vize evrakları ile mi alakalı yoksa vize evraklarının dışında başka bir hizmet karşılığı mı veriliyor acaba bu konuda fikriniz var mıdır?

 4. Vize ücretleri neye göre belirleniyor acaba? Örneğin çalışma vizesinde daha çok evrak isteniyor diyelim vize ücreti daha çok mu olacak? İngiltere vize ücreti vize tipine göre mi belirleniyor?

 5. İngiltere vize evrakları hazırlanırken neye göre bir sıralama yapılıyor acaba? En ön sırada yer alması gereken evrak nedir örneğin? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ben evrakları toparladım ancak bir sırası var mı acaba?

 6. Vize evrakları içerisinde pasaport da olması gerekiyormuş ancak İngiltere vize evrakları içerisindeki pasaportun 6 aylık bir boşluğu olmalı mı veya 2 sayfalık boşluk uygun mudur acaba?

 7. İngiltere vize reddi yaşandı ancak vize evraklarımda mı bir hata var yoksa kendime güvenip İngiltere vize reddi itiraz mı etsem? Daha önceden itiraz hakkını kullan var mı acaba?

 8. İngiltere vizesi gerekli evraklar toplandıktan sonra konsolosluğa bizzat mı gidilmeli yoksa posta yolu tercih edilebilir mi? Ben çok uzakta oturuyorum ve çocuğum olduğu için gidemem bir başka yöntem söz konusu mu acaba?

 9. Ben İngiltere’den vize almak istiyorum ancak İngiltere vize veriyor mu 2021 yılında pandemi nedeni ile vize süreçleri gecikti diyorlar doğru mudur acaba?

 10. İngiltere vize ücreti nereye ödenmeli acaba? Siteden bu konuda bilgi alabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×