Vfs Global Avusturya

 Vfs Global Avusturya

Avusturya tarihi bağlarımızın da oldukça güçlü olduğu 9 adet eyaleti içerisinde barındıran bir cumhuriyettir. Tarihi ve kültürel dokusu sebebi ile her sene birçok turisti kendine çekmektedir. Özellikle tarihi doku ile yakından ilgilenen kişiler için harika bir alternatif olacaktır. VFS Global Avusturya vize başvuruları ile alakalı detaylar oldukça açık ve anlaşılır. Online adımlar üzerinden dahi hangi aşamaların kat edileceğine dair bilgi alma hakkınız bulunmaktadır. Vize için online olarak hazırlanan başvuru kılavuzunu inceleyerek verimli bir süreç kazanabilirsiniz.

Rusya Vize

Avusturya vize ücreti ne kadar?

Her yıl belli dönemlerde Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu tüm Schengen ülkeleri vize ücretleri üzerinden Avusturya vize ücretini belirler.

Avusturya Konsolosluğu vize veriyor mu?

Avusturya hükümeti ülkeye giriş yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşları için vize prosedürü uygulamaktadır, konsolosluklarda vize departmanları bulunmaktadır.

Avusturya'ya gitmek için ne gerekli?

Avusturya seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye gitmek için yapması gereken vize almaktır.

Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

VFS Global Avusturya sistemi kapsamında vize başvurularının sorunsuz tamamlanması için belgelerin eksiksiz sunulması gerekir. Pasaportunuzun aslı ya da fotokopisi gerekmektedir. Avrupa’da daha rahat hareket edebilmek için Schengen vizesinin çok daha makul olacağı belirtilmelidir. Bu şekilde diğer Avrupa ülkelerinden ayrı ayrı vize almadan gezi rotanızı oluşturma fırsatını elde edebilirsiniz. Vize başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekir. Ayrıca vize başvurusunda alınan taahhütnamenin de sisteme eklenmesi istenecektir. TC kimlik belgenizin fotokopisi olmalıdır. Belgede muhakkak açık ve anlaşılır şekilde TC kimlik numarasının da yazması gerekir. Ayrıca 2 adet de biyometrik özelliklere sahip fotoğrafın bulunması gerekir. Bu belgelerin temin adımının sonrasında vize için gerekli olan başvuruların tamamlanması sağlanır.
Vfs Global Avusturya
Vfs Global Avusturya

Gezilecek Yerler Rotanızı Hazırlayın

VFS Global Avusturya vize adımlarının tamamlanmasının sonrasında gezi rotanızı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Gezi rotasında yer alacak en temel merkez Viyana olmalıdır. Hem Avusturya’nın başkenti olan hem de kültürel manada birçok eşsiz eseri içerisinde bulunduran bu şehrin kesinlikle incelemeye alınması gerekir. Hofburg İmparatorluk Sarayı, Belvedere Sarayı ve  Schönbrun Sarayı gezi rotalarının içerisinde yer alması gereken en temel unsurdur. Bu harika gezi rotasına anında kavuşabilmek için kişilerin VFS Global Avusturya başvuru adımlarını tamamlaması yeterli olacaktır.

Vize Almak Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

VFS Global Avusturya kapsamında giriş çıkış adımları için vize alma adımlarının başvuruları belgeler ve dokumanlar bağlamında eksiksiz biçimde sunmanız durumunda kısa sürede tamamlanacaktır. Belgelerin yanıltıcı olmaması ve ülkeye giriş çıkışlar için gerekli olan tüm önlemlerin alınması en temel kıstas olacaktır. Vize almak için başvurularınızı bireysel olarak tamamlama imkanınız da bulunmaktadır. Fakat birçok Avrupa ülkesinin ve bunun yanı sıra Amerika’nın başvurular sırasında aracı profesyonel kurumların bulunmasının süreç için çok daha olumlu olduğu belirtilmektedir. Artık birçok adım online şekilde tamamlandığı için herhangi bir sorun yaşamadan başvuru adımlarınızı da online biçimde takip etme fırsatını elde edebilirsiniz.

Salgın Tedbirlerine Dikkat!

Seyahat edeceğiniz ülkenin salgın tedbirleri konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekir. Salgın tedbirlerine dair özellikle Avrupa ülkelerinin çok sıkı adımlar attıkları görülmektedir. Salgın sürecinde birçok ülke tam kapanmaya gitmektedir. Bu ülkelerde kişilerin hangi aktiviteleri yapabilecekleri ya da ülkeye giriş çıkış durumunun ne olduğu ile alakalı da bilgi alınması büyük önem arz eder. Salgın tedbirleri kapsamında kişilerin yapacakları aktivitelerin sınırlanmasının yanı sıra ülke durumundan dolayı giriş çıkışın kalıcı olarak yasaklanması gibi hususlar da söz konusu olabilmektedir. Salgın tedbirleri bu nedenle yola çıkılmadan ve hatta vize başvurusu yapılmadan önce incelenmelidir. Covid – 19 salgını sebebi ile ilerleyen yıllarda da aşı olmayan kişilerin ülkelere giriş çıkışlarının kısıtlanması söz konusu olabilir. Bu durum henüz netleştirilmiş değildir.

VFS Vip Hizmetler

VFS Global Avusturya vize işlemlerini daha sorunsuz ve VIP sistem ile tamamlayabilmek için kişilerin özellikle başvurabilecekleri özel bir ara yüz tesis edilmiştir. Bu ara yüz kapsamında kişilerin en kısa süre içerisinde Vip sisteme dair sorun yaşamadan erişim sağlayabilecekleri ve kişisel müşteri hizmetleri temsilcisi ile süreci yönlendirebilecekleri bir ara yüz geliştirilmiştir. Ankara, İstanbul, İzmir ve Trabzon gibi illerde Vip hizmet veren merkezler geçerliliğini sürdürmektedir. Vip sistemlerde sürecin diğer metotlara göre daha hızlı işlediğinin de eklenmesi gerekir. Verilen Vip hizmetlerden bazıları;

  • Kurye ücreti; başvurudan önce
  • Kurye servisi; başvurudan sonra
  • Fotokopi servisi
  • Fotoğraf servisi
  • SMS hizmeti

Sunulan bu hizmetlerin her birinin ücret tarifeleri ek unsur olarak ödeme sistemine eklenecektir. Vizerandevu.com aracılığı ile en kısa sürede verilen diğer ek hizmetlere dair de bilgi alma imkanını elde edeceksiniz.

vizerandevu.com/avusturya-vize-islemleri/

Vfs Global Avusturya Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×