Polonya Erasmus Vizesi-Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Polonya Erasmus Vizesi Başvuru

Polonya Erasmus vizesi, Eğitim ve Öğrenci vizesi 90 günden fazla Polonya’da eğitim almak isteyen öğrencilerin başvuru yapabileceği uzun süreli bir vize türüdür. Polonya Ulusal Eğitim Vizesi D tipi ulusal vize kategorisindedir ve Polonya’da üniversite eğitimi, dil eğitimi almak isteyen kişilerle AB Erasmus öğrenci değişimi programlarına katılmak isteyen kişiler tarafından talep edilir.

İngiltere Nerede?

Polonya Erasmus vizesi, Eğitim ve Öğrenci vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler öncelikle Polonya’daki eğitim kurumu ve üniversiteden bir davet ve kabul mektubu almalıdır. Devlet okulları ve özel okullar tarafından gönderilen bu belgenin aslı Polonya dış temsilciliklerine sunulmalıdır. Polonya Ulusal Eğitim vizesi için gerekli evraklar tamamlandıktan sonra öğrenciler vize randevusu alarak Polonya Konsolosluğu Erasmus vize ve öğrenci-eğitim vizesine başvuru yapabilir.

Polonya Erasmus Vize ücreti ne kadar?

Eğitim amacıyla Polonya’ya gitmek isteyen kişiler Erasmus programına katılmak için Polonya turistik vize başvurusu yapmalıdır, vize harç ücreti konsolosluk tarafından her yıl belirlenmektedir.

Polonya Öğrenci vizesi bankada ne kadar para olmalı?

Polonya öğrenci vizesi başvurusunda bulunan bireyleri ülkede her gün 50 Euro olacak şekilde hesaplayarak bankada para bulundurması gerekmektedir.

Polonya Erasmus vizesi kaç günde çıkıyor?

Erasmus programı kapsamında Polonya’ya gitmek için vize başvurusu yapanların, işlemleri sonuçlanması başvurunun yapıldığı tarihten itibaren 15 gündür.

Polonya Erasmus Vize-Öğrenci, Eğitim Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Polonya Erasmus vizesi ve öğrenci-eğitim vizesi başvurusu yapmak isteyen öğrenciler birkaç adımda vize başvuru sürecini tamamlayabilir. Vize merkezimizdeki uzman vize danışmanlarından destek alarak Polonya Ulusal Eğitim vizesi başvuru dosyaları oluşturularak, eksiksiz ve hatasız bir başvuru yapılabilir.

Polonya Erasmus vize ve öğrenci-eğitim vizesi başvurusu yapanlar şu adımları takip etmelidir:

 • Polonya Erasmus vizesi almak isteyen kişiler Polonya’daki eğitim kurumumdan kabul mektubu almalıdır.
 • Polonya Ulusal Eğitim vizesi için kabul mektubu ve diğer vize evraklarının teslimi için Polonya dış temsilciliklerine iletilmek üzere VFS Global vize merkezlerinden randevu alınması gerekir. Bu randevular vize merkezimiz üzerinden alınabilir.
 • Polonya Erasmus vize ve öğrenci-eğitim vize evrakları tamamlanarak vize randevusuna vize başvuru sahibi şahsen katılır.
 • Erasmus vize başvurusu tamamlandıktan sonra takip fişi ile vize başvurusunun durumu izlenebilir. Erasmus ve eğitim vize başvurusu onay alırsa vizeli pasaportlar vize başvuru sahibinin adresine gönderilir.
Polonya Erasmus Vizesi-Eğitim ve Öğrenci Vizesi
Polonya Erasmus Vizesi-Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Polonya vizeleri için başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Polonya vize başvuru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Polonya Erasmus vizesi başvuruları ülkemizin doğu ve batı illerinde Polonya İstanbul Başkonsolosluğu’na, orta bölge illerinde Polonya Ankara Büyükelçiliği vize bölümüne yapılmaktadır. VFS Global İstanbul Harbiye ve Altunizade, İzmir, Ankara, Antalya, Gaziantep, Trabzon merkezleri vize başvurusunu kabul etmektedir.

Polonya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Polonya Erasmus ve Öğrenci vizesi almak için öğrenciler ilk önce Polonya’daki eğitim kurumlarından bir davet ve kabul mektubu almak zorundadır. Daha sonra gerekli Polonya Ulusal Eğitim Vizesi evraklarını hazırlayarak vize başvurusunda bulunurlar.

Polonya Öğrenci Vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Polonya Ulusal Öğrenci vizesi başvuru formu- Eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalı, ıslak imza ile onaylanmalıdır. Vize başvuru merkezimizde uzman vize danışmanları gözetiminde hazırlanabilir.
 • Polonya Ulusal Öğrenci vize talep dilekçesi- AB resmi dillerinde hazırlanan Polonya ulusal öğrenci vize talep dilekçesinde seyahat amacı, tarihleri ve seyahatin masraflarını karşılama yöntemleri belirtilir.
 • Polonya’daki eğitim kurumundan kabul mektubu- Öğrencinin eğitim göreceği Polonya eğitim kurumu veya üniversiteden alınmış kabul mektubunun aslı
 • Geçerli pasaport- Son on yıllık bir dönemde alınmış, iki boş sayfası bulunan geçerli pasaportun aslı ve renkli fotokopileri
 • Kimlik Belgeleri- Vize başvuru sahibinin nüfus cüzdan ya da kimlik kartının renkli fotokopisi
 • Öğrenci Belgesi- Öğrencinin mevcut üniversitesinden alınmış son döneme ait öğrenci belgesi
 • Rezervasyon belgeleri- Konaklama ve ulaşım rezervasyonlarının yapıldığına dair belgeler. Vize başvuru merkezimiz aracılığı ile alınabilir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- Biyometrik nitelikteki fotoğraflar beyaz arka fonda çektirilmelidir.
 • Adli sicil kaydı- Öğrenicinin adli sicilini gösteren belge barkotlu olarak E-devlet sitesinden alınabilir.
 • Askerlik durum belgesi- Öğrencinin askerlik durumuna ilişkin belge e-devlet üzerinden alınabilir.
 • Ücretli eğitimler için ödeme belgeleri- Eğitim için bir ücret ödenmiş ise bunun ödendiğine dair belgeler
 • Yabancı dil yeterlilik belgesi- Polonya’da eğitim görebilecek düzeyde yabancı dil bilindiğine dair sertifika, İngilizce, Almanca ya da Lehçe olabilir.
 • Seyahat masraflarının karşılanacağını gösteren mali belgeler- Öğrencinin varsa kişisel banka hesap özeti, gelir belgeleri, taşınmaz tapu fotokopileri, kira ya da faiz gelirleri. Seyahat masraflarını bir sponsor karşılıyor ise sponsorun mali belgeleri ve banka hesap özetleri, maaş bordroları
 • Seyahat sağlık sigortası- Polonya seyahati süresini kapsayacak şekilde en az 30.000 Euro bedelli seyahat sağlık sigorta poliçesi. Vize merkezimizde düzenlenebilir.

Polonya vize belgeleri ve sponsor belgeleri hakkında daha detaylı bilgilere Polonya vize evrakları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Polonya Erasmus-Eğitim ve Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya Ulusal Eğitim vize başvuruları Polonya dış temsilcilikleri vize bölümünde değerlendirilmektedir. Öğrenci vizeleri belli dönemlerde yoğunlaştığından vize randevuları öncelikle hemen alınmalıdır. Normal çalışma koşullarında Polonya Erasmus ve Eğitim vize başvuruları iki hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre bir ayı bulabildiğinden vize merkezimizde tüm işlemlerin uzman danışmanlar eşliğinde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Polonya Erasmus Vizesi-Eğitim ve Öğrenci Vizesi Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×