İngiltere Nerede?

İngiltere Hakkında

İngiltere Nerede?

İngiltere nerede Birleşik Krallığın en önemli ve merkez parçasıdır. İngiltere önceki yüzyıllarda ışığı sönmeyen imparatorluk olarak da tanımlanmaktaydı. Bunun temek nedeni ise sömürgeleri sebebi ile dünyanın her noktasında varlığını sürdürmesi ve bayrağını dalgalandırılmasıydı. Bu sömürge sistemi Uluslar Topluluğu olarak da tanımlanmaktadır. Özellikle 1940lar sonrasında devletlerin bir bir bağımsızlıklarını kazanması ile İngiltere sömürü düzeni bitse de hala ülkelerde kültürel manada İngiliz etkisini hissetmek mümkündür.

 Yönetim Biçimi

İngiltere nerede; Büyük Britanya olarak da anılan bu alanda yönetim biçimi meşruti monarşidir. Aslına bakılırsa monarşi sadece temsilidir. Temsili olarak bulunan kralın ve kraliçenin yönetim üzerinde herhangi bir hakkı söz konusu değildir. Hatta bu alanda kraliyetin yönetime karışmamak üzerine büyük bir yemini ve sözü bulunmaktadır. Meclis kraliçenin onayı ile kuruluyor olsa da ana yetki ve yürütme gücü meclistir. Buna rağmen kraliyet ailesinin zengin yaşama devam etmesi vatandaşın büyük bir kısmını rahatsız etse de büyük bir kısmı da krallıktan ve onun getirdiği temsil ettiği değerlerden oldukça memnundur. Bu konuda İngiltere’de bir görüş birliği söz konusu değildir.

 

İngiltere Gezilecek Yerler

İngiltere nerede gezilir sorusu seyahat edecek kişiler için ilk akla gelen unsurdur. Gezilmesi gereken en temel mekanları sizin işçin bir araya getirdik;

  • Stonehenge; Tarih öncesi devirlerden hoşlanan kişiler için kesinlikle uğranması gereken mekanlardan biri olacaktır. Bu tarihi yapının sırları hala tam manası ile çözülmüş değildir. Ziyaret için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Hem doğal alanın keyfini sürerken hem de bu mistik tarihi yapının tadını çıkarabilirsiniz.
  • Westminster Sarayı; İngiltere saray kültür denildiği zaman akla ilk gelen merkezlerden bir tanesidir. Bu saray aynı zamanda İngiliz Parlamentosu olarak da hizmet vermektedir. Ayrıca tarihi misyonunun da oldukça güçlü olduğu görülmektedir.
  • National Gallery ve British Museum; İngiltere’de tarihi yapıya hayran kalmak isteyen ve geçmişe bir yolculuk yapmak isteyen kişiler için bu iki müzenin kesinlikle uğrak mekan olması gerekir. Özellikle British Museum sadece İngiliz tarihine ait değil dünyanın dört bir yanından farklı eserleri içerisinde barındırmaktadır. Hatta ülkemizden görülen birçok tapınak kalıntısı da kendini bu müzede göstermektedir.

İngiltere nerede gezilir sorusunun yanıtını alırken ve gezi rotasını oluştururken kesinlikle Sterlin TL kuru hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu kur kapsamında bütçenizi analiz ederek bütçenize uygun seçim yapmanız çok daha kolay olacaktır. Her şey dahi turları tercih ederek ekstra harcama yapmaktan kaçınma yoluna da gidebilirsiniz.

İngiltere Nerede?
İngiltere Nerede?

Ne Yenir?

İngiltere’de mutfak kültürü de oldukça yoğun ve kadimdir. İlk nokta kesinlikle çay kültürüdür. Bizim bildiğimiz usulün dışında içilen çayın içerisine sıklıkla süt eklenmektedir. Beş çayı kültürünün merkezinde olduğunuzu unutmamalısınız. Bu nedenle Londra ziyaretinizde siz de bir kafede bu leziz çayların tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle Fish and Chips konusunda da dünyanın öncüsü ülkelerindendir. Amerika’da da hakim olan bu yemeğin ana vatanı Britanya’dır. Kızarmış balık ve patateslerden oluşan bu tabak sade olduğu kadar oldukça lezzetlidir. Yeni tutulmuş balık muhteşem rayihası ile sizi bekliyor. Ayrıca kahvaltı kültüründeki sosislere de bir şans vermelisiniz.

Ankara Anlaşması Üzerinden Çalışma İzni Alın

İngiltere nerede; İngiltere’de çalışma izni almak isteyen kişilerin kullanabilecekleri en avantajlı hususların başında Ankara Anlaşması gelmektedir. Ankara Anlaşması kapsamında kişilerin İngiltere’de bir işletme açmaları durumunda ya da var olan bir işletmeyi devralmaları durumunda sisteme dahil olmaları mümkün kılınmaktadır. En dikkat çeken nokta ise son senelerde Web tabanlı işlerin de anlaşma kapsamında değerlendirilmesidir. İlla fiziki bir ofis ortamı açmak zorunda değilsiniz. İş tabanınızı ve tüm planları en profesyonel şekilde hazırlamalısınız. Bu hazırlık adımında aracı kurumlardan yardım almak da sizin için harika bir fırsat olacaktır. aracı kurumların başvurularının daha muntazam olması sebebi ile olumlu yanıt alma olasılığının daha yüksek olduğu da bildirilmelidir.

İngiltere’ye Dair Son Gelişmeler

İngiltere nerede ve nasıl vize alınır sorularının yanıtını bulurken aynı zamanda tarihi arka plana dair de bilgi almanız için tüm veriler Vizerandevu.com kapsamında derlenmiştir. İngiltere hakkında en temel detayları bu site üzerinden en güncel şekilde alma imkanını elde edebilirsiniz.

vizerandevu.com/turk-vatandaslar-ingiltere-calisma-vizesi/

İngiltere Nerede Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×