Fransa Vize Ücreti Ne Kadar 2023

Fransa, Türkiye’den vize isteyen ülkeler arasında yer aldığı için ülkeye seyahat etmeden önce seyahat amacınıza göre vize almanız gerekir. Ticari, turistik, Schengen, aile birleşimi ve çalışma vize türlerini veren ülkeden vize almak için Fransa konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekir.

Fransa Vize Ücreti 2021

Fransa vizesi almak için öncelikle seyahat amacınıza göre bir vize türüne karar vermeniz ve ilgili vize türü için başvuru formu doldurmanız gerekir. Vize başvuru formunu Fransa konsolosluğu resmi adresi üzerinden doldurabilirsiniz. Başvuru formunu doldurmanız ardından vize merkezlerinden randevu alabilirsiniz.

Başvuru yapmak için başvuru yaptığınız vize türüne göre belgeleri hazırlamanız gerekir. Pasaport, kimlik fotokopisi, gelir belgeleri, mesleki belgeler gibi belgeleri vize merkezine teslim ederek başvuru yapabilirsiniz. Fransa vize ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Başvuru yapacağınız vize türlerine göre ücretler değişiklik gösterir.

Fransa Vize Ücreti VFS

Fransa vizesine başvuru yapmak için Fransa konsolosluğuna veya VFS Global adresine müracaat edebilirsiniz. VFS Global, Fransa konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize merkezidir. Başvuru yapmak için resmi adresi üzerinden başvuru formu doldurabilirsiniz.

VFS Global adresinde vize başvuru formunu doldurmanız ardından Fransa vize ücreti ödemeniz istenir. VFS Global Fransa vize ücreti 30 Euro’dur. Başvuru ücreti olan bu ücretle birlikte Fransa vizesi harcını ödemeniz gerekir. Fransa vize ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa’ya seyahat etmek için seyahat amacınıza göre bir vize türüne başvuru yapmanız gerekir. Vize prosedürüne göre başvuru yapacak kişilerin öncelikle vize başvuru formu doldurması gerekir.

Başvuru formunu doldurduktan sonra Türkiye Fransa vize ücreti ödemeniz istenir. Fransa vize ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Vize harcını yatırmanız ve gerekli evrakları vize merkezine teslim etmeniz ardından başvuru işlemleriniz tamamlanır.

Fransa Vize Ücreti Öğrenci

Fransa öğrenci vizesi, ülkeye eğitim almak amacıyla gidecek olan kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Öğrenci vizesi almak için başvuru formunu doldurmanız ardından 80 Euro olan vize ücretini ödemeniz gerekir. Fransa vize ücreti nereye ödenir: Fransa vize ücreti vize merkezine ödenir.  

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×