Fransa Konsolosluğu 2023

Fransa konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan Fransız vatandaşlarının haklarını gözetmek, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemek, vize ve pasaport işlemlerini yürütmekle görevlidir. Fransa’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize işlemleri için Fransa konsolosluğuna müracaat etmesi gerekir.

Fransa Konsolosluğu Randevu

Fransa konsolosluğu vize ve pasaport işlemleri için müracaat edebileceğiniz yetkili kurumdur. Vize işlemlerini tamamlamak için öncelikle Fransa konsolosluğundan randevu almanız gerekir. Randevu almak için Fransa konsolosluğunu çalışma saatleri içerisinde arayabilirsiniz.

Fransa konsolosluğu resmi web adresi üzerinden vize başvuru formu doldurabilir ve vize randevusu oluşturabilirsiniz. Randevu almak için arayabileceğiniz Fransa konsolosluğu numarası: 0312 455 45 454’tir.  

Fransa Konsolosluğu Vize Başvurusu

Fransa konsolosluğu vize başvurusunda bulunmak için müracaat edebileceğiniz yetkili kurumdur. Vize başvurusunda bulunmak için yaşadığınız bölgeden sorumlu konsolosluktan veya vize merkezinden randevu almanız gerekir.

  • Vize başvurusunda bulunmak için Fransa konsolosluğu resmi web adresinde yayınlanan vize başvuru formunu doldurabilirsiniz.
  • Başvuru formunu doldurmanız ve onay vermeniz ardından vize ücretini ödemeniz gerekir.
  • Vize başvurusunda bulunmak için hazırlamanız gereken farklı evraklar vardır. Başvuru yaptığınız vize türüne göre talep edilen evraklar farklılık gösterir.
  • Gerekli evraklar listesini Fransa konsolosluğunun açıklamalarını takip ederek öğrenebilirsiniz. Gerekli evrakları hazırlayarak randevu tarihinde vize merkezine teslim ederek başvuru yapabilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu Randevu Alma

Fransa konsolosluğunda yapmanız gereken tüm işlemler için randevu almanız gerekir. Vize işlemleri için çalışma saatleri içerisinde konsolosluğu arayarak randevu alabilirsiniz.

Fransa konsolosluğu nerede: Şehit Muhtar, İstiklal cd. No:8 34435 Beyoğlu/İstanbul’dur. İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden kişiler İstanbul adresine müracaat ederek vize başvurusunda bulunabilir.  

Fransa Konsolosluğu Numarası

Fransa konsolosluğu Ankara adres: Paris Caddesi, Kavaklıdere cd. 06540 Çankaya adresidir. Ankara ve çevre illerinde ikamet eden vatandaşlar, vize ve pasaport işlemleri için Ankara adresine müracaat edebilir.

Fransa konsolosluğu numarası: 0312 455 45 45’tir. 09.00-17.00 saatleri içerisinde Fransa konsolosluğunu arayarak yapacağınız işlemlerle ilgili randevu alabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin, Fransa konsolosluğu resmi adresinde yer alan başvuru formunu doldurması ardından randevu alması gerekmektedir. Randevu tarihinde randevu saatinden 15 dakika önce konsoloslukta olmanız gerekir.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×