Yunanistan Sınır Kapısı

Ülkeler arasındaki ticari ve yolcu giriş çıkışını sağlayan belirli kapılar mevcuttur. Yunanistan ve Türkiye arasındaki çeşitli işlemlerdeki kapı, Yunanistan İpsala sınır kapısıdır. Edirne’nin İpsala ilçesinde bulunan bir kapı aynı zamanda Türkiye gümrüğüdür. Türkiye’nin en modern kapıları içerisindedir. Ticaret işlemlerinde kullanılır. Bununla beraber, yolcu giriş çıkışında da tercih edilir. Günlük 1500 sınır mevcuttur. 1500 giriş yapıldıktan sonra harici bir giriş kabul edilmez. Tır sürücülerinin sıklıkla tercihinde olan bir kapıdır. Son düzenlemelerden sonra daha modern bir görünüme kavuşmuştur.

Yunanistan Sınır Kapısı İsmi

Türkiye’nin Yunanistan’a açılan sınır kapısının ismi, İpsala sınır kapısıdır. Yunanistan’a açılan önemli bir kapıdır. Türkiye’nin önemli gümrük kapıları içerisinde yer alır. İpsala Sınır Kapısı geçtiğimiz dönemlerde düzenlemeler yapılmıştır. Rahat ve çağdaş bir görünüme sahip olmuştur. Irmak yatağını izleyen sınırı Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarının kesişme noktasındadır. İpsala Sınır Kapısı, Yunanistan Hudut sınırındadır. Yunanistan ile Türkiye arasında yolcu, ticari araç giriş çıkışı işlemlerinin yapıldığı tek gümrük kapısıdır. 4 grupta 1 vardiya sistemi bulunur. 24 saat boyunca hizmet verir.

Yunanistan Sınır Kapısı Açıldı Mı?

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Yunanistan Devleti, Türkiye ile Karadeniz ve sınır kapılarını açtığını duyurmuştur. Haftalık 1.500 kişi sınırı bulunur. 1500 kişi sınır, giriş ve çıkışta ki her türlü ticari işlemlerde geçerlidir. 1500 kişi sınırından sonra kabul gerçekleşmez. Yunanistan sınır kapısının ismi, İpsala sınır kapısıdır. Edirne’nin İpsala ilçesinde yer alır.

İpsala Sınır Kapısı

İpsala Sınır Kapısı, Edirne’nin İpsala ilçesinde bulunur. Türkiye-Yunanistan arasındaki gümrük kapısıdır. Diğer bir ifade ile sınır kapısı olarak söylenir. Yunanistan ile Türkiye’yi birbirine bağlayan İpsala köprüsünün bitişiğindedir. 10 Temmuz 1961 yılında hizmete girmiştir. 1956 yılında inşa edilmeye başlayan İpsala Sınır Kapısı geçtiğimiz dönemlerde düzenlemeye tabi tutulmuştur. Edirne’nin Kapıkule Sınır kapısından sonraki 2. büyük Sınır Kapısı ve gümrüğüdür. Türk vatandaşları ticari işlemlerde İpsala sınır kapısını tercih eder. Tır taşımacılığında önemli bir geçiş yeridir. 2001 yılında 1.000.000 yolcu giriş çıkışı yapılmıştır. İpsala gümrüğü Türkiye’nin modern sınır kapılarından birisidir.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×