Yeşil Kart ( Green Card ) Sigortası Nedir?

Yeşil Kart ( Green Card ) Sigortası 2021

Trafik sigortası; aracınızla bir kaza yaptığınızda 3. şahısların uğradığı maddi ve fiziki zararları karşılamaya yarayan bir sigortadır. Sizin dışınızdaki kişilerde ya da fiziki çevrede meydana gelen hasarlar bu sigorta tarafından karşılanır.

Araç Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Aracınızla yurt dışına çıkmanız durumunda yaptırmış olduğunuz trafik sigortası yaşadığınız ülke sınırları içerisinde geçerli olacaktır. Bu yüzden yurt dışına aracınızla çıkmaya karar verdiğinizde yaptırmanız gereken işlerden biri de trafik sigortanıza ek olarak yapılan Yeşil Kart Sigorta evrağını temin etmektir.Yeşil Kart Sigortası adı verilen bu belgeyi sigorta acenteniz vasıtasıyla temin edebilirsiniz.

Yeşil Kart Sigortası Nedir?

Uluslararası Motorlu Taşıt Sigorta Kartı anlamına gelip Trafik Sigortasıyla birdir.

Yeşil sigorta fiyatı ne kadar?

Geçerlilik süresine ve araç tipine bağlı olarak 1 aylık fiyatı otomobil için 59,06 euro, motosiklet için 47,25 eurodur.

Green Card sigortası nedir?

Araçlar için kaza sigortasıdır.

Bu belge yeşil kart sistemine üye olan 47 ülkede geçerli olan bir belgedir.Yeşil Kart Sigortası trafik sigortasının bir nevi ekidir. Yeşil kart sigortasının geçerli olabilmesi için seyahat edeceğiniz ülkeler yeşil kart sistemine üye ülkeler olmalıdır. 

Yeşil Kart ( Green Card ) Sigortası Nedir?
Yeşil Kart ( Green Card ) Sigortası Nedir?

Yeşil Kart Sigortası Ne İşe Yarar?                                                                                             

Bu sigorta kapsamında aracınızla yaşayabileceğiniz herhangi bir trafik kazası durumunda 3. şahısların maddi ve fiziki zararları sigortanın teminatı altına alınmaktadır.Yeşil kart (Green Card) sigortası ile yurt dışında da yurt içinde sahip olduğunuz haklara sahip olursunuz. 

Yeşil Kart Sigortası Nasıl Yapılır?

Yurt dışına aracınızla çıkmaya karar verdiğiniz andan itibaren aracınızla ilgili sigorta işlemlerini tamalamanız gerekmektedir. İlk iş olarak yapmanız gereken de sigorta acentenizle irtibata geçmek olmalıdır.

Sigorta acenteniz size elinde matbu olarak bulunan bir evrak düzenleyecektir. Bu evrak trafik sigortanıza ek olarak düzenlenecek ve trafik sigortanızdan ayrı olarak ücretlendirilecek bir evraktır. Yeşil kart sigortası primlerini belirleyen kurum, Türkiye Motorlu Taşıtlar BürosudurYurt Dışına Araçla Nasıl Çıkılır? Yurt dışına çıkmaya karar verdiniz ve bunu aracınızla gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikli olarak bilmeniz gereken aracınızın sizin adınıza kayıtlı olması gerekliliğidir.

Eğer kullanacağınız araç sizin üzerinize kayıtlı değilse aracın sahibi de mutlaka yanınızda olmalıdır.

Tüm bunların dışında bir durum söz konusuysa; araç sahibi kişinin ya da aracın kayıtlı olduğu kurumun size vekaletname vermiş olması gerekecektir. Schengen vizeniz, uluslararası geçerli yeşil kart trafik sigortanız ve çipli ehliyetiniz yurtdışı seyahatiniz için gerekli olacak evraklar arasındadır. Aracınız için yaptırdığınız yeşil kart sigortasına ait evrakınızı gideceğiniz ülkelerin gümrük kapılarında sizden ibraz etmeniz istenecektir.  

Yeşil Kart ( Green Card ) Sigortası Nedir Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×