Sırbistan Vize İstiyor Mu?

Vize başvuru adımlarında uzun süreli ya da kısa süreli kalmak isteyen kişilerin kalacakları süreye göre vize talep adımlarını şekillendirmeleri gerekmektedir. Vize talep adımlarında 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz giriş yapmanıza olanak tanınır. Fakat daha öncesinde Sırbistan’da sınır dışı edilen kişilerin bu olanaktan faydalanmasına fırsat verilmektedir.

Sırbistan’a Gitmek İçin Ne Gerekiyor?

Sırbistan vize istiyor mu; vize başvurularını online olarak yapmanıza izin verilmemektedir. Fakat vize başvurusunda kullanılacak olan formların sorunsuz temin edilmesi, doldurulması için konsoloslukların internet siteleri tercih edilebilmektedir. 12 Temmuz 2010 tarihinde imzalanan ve aynı senenin Aralık ayında da yürürlüğe giren anlaşma ile umumi, hususi, diplomatik ve hizmete mahsus olan pasaport sahiplerinin 180 günlük zaman diliminde 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz giriş yapmalarına fırsat verilmektedir.

Sırbistan’a gitmek için ne gerekiyor; bu anlaşmadan istifade ederek ülkeye sorunsuz giriş yapılabilmektedir. Daha uzun süre kalmak, çalışma izni ya da oturum talep edecek olan kişilerin vize talep etmesi ise zorunludur. Vize talep adımlarında birincil belge olarak pasaportunuzu sunmanız istenecektir.

Sırbistan Ucuz Mu?

Sırbistan vize istiyor mu; diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığı zaman oldukça uygun fiyatlı bir tatil geçirmenize olanak verilmektedir. Hem kültürel hem de coğrafi değerleri ile her yıl on binlerce turisti çekmektedir. Sırp Dinarı ülkenin resmi para birimidir. Sırbistan ucuz mu; bu para birimi kur değerinde yaşanacak olan değişimlere göre tatilinizin ve otel-uçak rezervasyon işlemlerinin ne kadar mal olacağı belirlenecektir. Önceden yapılan rezervasyonlar ile kampanyalardan istifade ederek daha uygun fiyata tatil ayarlamalarının yapılması sizin için daha kolay bir hal alacaktır.

Sırbistan Covid 19 Testi İstiyor Mu?

Sırbistan vize istiyor mu; 72 saat içerisinde yapılmış olan bir PCR test sonucunu sunmanız gerekmektedir. Bu test sonucunun negatif olmasının yanı sıra ilerleyen aşamalarda aşı sertifikasının da talep edilebileceği bilinmelidir. Örneğin Batı Avrupa ülkelerinde Green Pass sahibi olmayan bu ülkelerde 2 doz aşısını tamamlamayan kişilerin restoran ve kafelerde kapalı mekanlarda bulunmasına izin verilmemektedir.

Sırbistan Covid 19 testi istiyor mu; son 6 ay içerisinde Covid atlatmış olan kişilerin PCR testi sunmasına gereksinim duyulmamaktadır. Fakat ilerleyen aşamalarda bu hastalığı atlatmış olmanın da aşı sertifikası zorunluluğunu ortadan kaldırmayacağını bilmelisiniz. Sadece Sırbistan değil tüm Avrupa ülkelerinde aşı sertifikasının zorunlu hale getirileceği düşünülmektedir.

Sırbistan Nasıl Bir Yer?

Sırbistan vize istiyor mu; Osmanlı mirasının etkisini net şekilde görürken aynı zamanda Doğu Avrupa’nın o net mimari yapısını da hissedeceğiniz bir şehir atmosferi sunmaktadır. Vize talep adımlarının öncesinde salgın konusunda nasıl önlemlerin alındığı turist kabul edilip edilmediği konusunda güncel tedbirlere dair bilgi sahibi olmalısınız. Salgının tüm dünyayı etkisi altına almış olduğu süreç içerisinde Sırbistan sadece D tipi vize bir diğer adı ile oturum iznine sahip olan kişileri ülkeye kabul etmekteydi. Diğer kişilerin turistik ziyaret amacı ile ülkeye girmesine izin verilmemektedir.

Sırbistan nasıl bir yer; salgın tedbirleri kapsamında güvenle seyahat edebileceğiniz tarihi ve kültürü ile göz kamaştıran ve aynı zamanda uygun fiyatlı ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle Belgrat’ın muhakkak ziyaret edilmesi gerekir. Doğu Avrupa’nın cazibe merkezleri arasında yer alan Sırbistan harika bir seyahat deneyimi için sizi bekliyor!

Bosna Hersek Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

Sırbistan vize istiyor mu; Balkan ülkelerinin büyük bir kısmını sorunsuz şekilde gezebilir ve tarihi kültürel yapısını keşfedebilirsiniz. Bosna Hersek umumi, hususi, diplomatik ya da hizmete mahsus olan pasaportlar ile 90 günü geçmemek kaydı ile ülkeye giriş yapmanıza fırsat sunar. Bosna Hersek Türk vatandaşlarından vize istiyor mu; 90 günü aşan bir kalma süreci planlıyorsanız vize almanız gerekir.

Sırbistan vize başvurusu nasıl yapılır?

Sırbistan vize başvurusunu C tipi ( 90 günden az ) ya da D tipi (90 günden uzun ) vize üzerinden tamamlamanız gerekir.

Vize başvurusunda harç yatırılmalı mıdır?

Vize başvuru adımının tamamlanma sürecinde ülke tarafından belirtilmiş olan harç tutarının eksiksiz olarak yatırılması ve dekontun da sunulması gerekir.

Vize başvuru sürecinde ret yanıtı alan kişiler ne yapmalıdır?

Vize başvurusunda ret yanıtı alırsanız konsolosluğa vize reddi itiraz talebinizi iletmeniz gerekir.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×