Mülheim Vize

Almanya Mülheim Vize Başvurusu

Avrupa kıtasında bulunan Mülheim, Nort Rhine-Westphalia’da bulunur. Essen’in güneybatında ve Ruhr sanayi bölgesinde yer alır. Türk vatandaşları Mülheim vize işlemleri için, vize başvuru merkezimizi arayarak, Almanya vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mülheim İçin Vize Gerekli mi?

Bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları Mülheim için vize gerekli mi kapsamında vizeye tabi olacaktır. Ancak hizmet pasaportu, diplomatik pasaport ve hususi pasaportu olan Türk vatandaşları 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz Almanya seyahati yapabilir.

Mülheim İçin Vize Şartları

Mülheim vize şartları, Schengen vize kriterlerine göre yapılır. Belgeleri tam olarak hazırlamak ve yoksa parmak izi vermek zorunludur.

Randevu alınmadan vize başvurusu kabul edilmez. Belgelerin güncel olması şartı vardır.

Mülheim Turist Vizesi

Turistik amaçlı Almanya’ya seyahat planı yapan Türk vatandaşları, Mülheim turist vizesi başvurusu yapar. Başvurular 90 günü geçmeyecek şekilde düzenlenir. Bu süreyi aşmak isteyen Türk vatandaşları ulusal vize ya da diğer vize türlerini almalıdır.

Mülheim Vize Başvurusu

Mülheim vize ile Almanya’ya giriş yapabilir ya da diğer Schengen bölgesi üye ülkelerini ziyaret edebilirsiniz. Mülheim vize başvurusu; şahsen ya da vize başvuru merkezlerinin aracılığıyla gerçekleştirilir. Randevu sistemi baz alınır ve seyahat edecekler, randevu saati ve gününe riayet etmelidir.

Mülheim Vize Evrakları

Mülheim vize evrakları içinde; en az 3 ay geçerliliği olan pasaport, eski Schengen vizeleri, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi, mali durum belgeleri, çalışma belgeleri, seyahat sağlık sigortası, ikametgâh belgesi, biyometrik fotoğraf, parmak izin bulunur. Bu belgelere ek belge talebi de yapılabilir.

Mülheim Vize Fiyatları/Ücreti

Mülheim vize fiyatları/ücreti; güncellenmiş şekliyle 2021 yılında 80 Euro olmuştur. 12 yaşından büyük herkes vizeye tabidir. 0-6 yaş arası kişiler vizeden muaftır. Vizenin reddedilmesi durumunda ödenen vize harç ücretleri ve vize başvuru merkezi hizmet bedeli ücretleri geri ödenmez.

Mülheim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belgeleri tam olarak hazırlanmış vize başvurularında Mülheim vizesi kaç günde çıkar kapsamında, 10-15 gün süre baz alınır. Bu süreye konsolosluğun yoğun işlerinin yanında; eksik belge verilmesi ya da konsolosluk tarafından istenebilecek ek belgelerin tamamlanması süresi de eklenir.

Mülheim Vizesi Nasıl Alınır?

Mülheim vize başvuruları şahsen yapılır. Bunun yanında vize başvuru merkezi ile de hizmet bedeli ödeyerek, başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Vize başvuru merkezleri, konsolosluk tarafından onaylanmış merkezlerdir. Başvuru evraklarının tam ve doğru şekilde hazırlanması, vize harç ücretinin ödenmesi ve bu evrakların kontrol edilmesi için, vize randevusu alınmalıdır.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×