Ludwigshafen Vize

Almanya Ludwigshafen Vize Başvurusu

Otelleri, alışveriş merkezleri dışında tarihi dokusuyla da görülmeye değer Ludwigshafen; Almanya’nın Renanya Palatina eyaletinde yer alır. Ren nehri üzerine kurulu Ludwigshafen vize işlemleriyle bu güzel kenti görebilirsiniz. Vize başvuru merkezimiz sayesinde Almanya vize işlemlerinizi gerçekleştirebilir; sorularınız için, uzman ekibimizle görüşebilirsiniz.

Ludwigshafen İçin Vize Gerekli mi?

Ludvigshafen için vize gerekli mi; gereklidir ve bazı durumlarda vize muafiyeti bulunur. Bordo renkli umuma mahsus pasaportlu Türk vatandaşları vize almalıdır. Hizmet pasaportu ile diplomatik ve hususi pasaport sahipleri, vizeden 90 günü aşmayacak şekilde vizeden muaf tutulur.

Ludwigshafen İçin Vize Şartları

Schengen vize kriterleri, Ludwigshafen vize şartları için geçerlidir. Parmak izin verilmesi, belgelerin randevuyla teslim edilmesi, şahsi ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla başvuru yapılması gerekir. Seyahate uygun vize almak önemlidir.

Ludwigshafen Turist Vizesi

Turistik amaçla Almanya’ya seyahat edecek kişiler Ludwigshafen turist vizesi alır. Kısa süreli C tipi vize türüne giren turist vizesi, 90 günden az seyahatler için geçerlidir. Davet mektubu, çalışan izin mektubu, sponsor mektubu gibi ek belgeler de istenebilir.

Ludwigshafen Vize Başvurusu

Ludwigshafen vize ile Almanya dışında diğer Schengen ülkelerini de ziyaret edebilirsiniz. Ludwigshafen vize başvurusu yapacak Türk vatandaşları; parmak izi vermelidir. Eğer parmak izi daha önceki vize başvurularında verilmişse, buna gerek bulunmaz. Parmak izi, sistem üzerinde 5 yıl boyunca saklanır.

Ludwigshafen Vize Evrakları

Almanya’ya seyahat edecek Türk vatandaşları Ludwigshafen vize evrakları hazırlaması gerekir. En az 3 ay geçerliliği olan pasapot ve eski Schengen vizeleri, nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı örneği, ikametgâh belgesi, seyahat sağlık poliçesi, mali durum belgeleri, çalışan belgesi, biyometrik fotoğraf, başvuru formu, vize talep dilekçesi gibi belgeler bulunur.

Bu belgelere ek olarak, vize türüne göre ek belgeler de konsolosluk tarafından talep edilir.

Ludwigshafen Vize Fiyatları/Ücreti

Almanya konsolosluğu tarafından düzenli olarak güncellenen Ludwigshafen vize fiyatları/ücreti 0-6 yaş arası kişiler için geçerli değildir. 12 yaşından büyük umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, 80 Euro ve eğer vize başvuru merkezi aracılığıyla işlemler gerçekleştiriliyorsa, başvuru merkezi hizmet bedeli de ödenir.

Ludwigshafen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ludwigshafen vizesi kaç günde çıkar; 10-15 iş günü içinde vize başvuruları sonuçlandırılır. Ancak bu süre ek belgeler, eksik belgeler ya da konsolosluğun yoğunluğuna göre uzayabilir.

Ludwigshafen Vizesi Nasıl Alınır?

Ludwigshafen vize almak isteyen Türk vatandaşları, konsolosluğa vize başvurusu yapmalıdır. Başvurular şahsen yapılabildiği gibi, vize başvuru merkezleri aracılığıyla da yapılır. Seyahat edecek kişilerin e-posta ya da faks yoluyla göndereceği evrak bilgileri geçerli sayılmaz.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×