İtalya Vizesi Gaziantep

İtalya Vizesi Gaziantep Başvuru

Schengen ülkesi olan İtalya seyahatlerinde .90 günden kısa sürecek olan İtalya ziyareti için yapılan vize başvuruları İtalya Büyükelçiliği, İtalya Baş Konsolosluğu’na ya da Gaziantep vize merkezi aracılığıyla başvuruda bulunarak gerçekleştirebilirsiniz.  İtalya Gaziantep vize merkezi,  başvurularınızı takip etme ve kısa süre sonuçlandırılması konusunda hizmet sunmaktadır. 90 günden uzun sürecek olan İtalya ziyaretlerinizde İtalya Konsolosluğu’na ya da İtalya Büyüleyiciliğiyle başvuruda bulunmak gereklidir. Detaylı bilgi almak için temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Vizesi – Covid 19

Italya Vize Veriyor Mu?

İtalya konsolosluğa vize vermektedir.

Italya Vizesi Ne Kadar 2021?

İtalya vizesi, İtalya’da bulunma amacına göre farklı ücretlendirmelere tabi tutulur.

Italya Vize Ücreti Ne Kadar?

İtalya vize ücreti, 60 Euro’dur.

İtalya Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?


İtalya vizesi başvuruları için konsolosluğa mı gidileceğine yoksa vize merkezi üzerinde mi başvuru yapılacağına karar verilmelidir. Gaziantep vize merkezi ya da diğer yetkili kurumlara şahsen başvuru yapacak kişiler vize randevu alarak parmak izini vermeli ve evraklarını eksiksiz bir şekilde doldurarak teslim etmelidir. Eğer uzun süreli vize için mülakata katılım gerçekleşecekse randevu tarihine göre Konsolosluk tarafında görüşme için ziyaret etme talebi olacaktır. Gaziantep vize merkezi aracılığıyla yapılan İtalya vizesi başvurusu için temsilcilerimizle iletişime geçilmesi için yeterlidir. Tüm işlemlerini halledebilmesi mümkün olabilir.

İtalya Vizesi Gaziantep
İtalya Vizesi Gaziantep


İtalya Vize Başvurusu

Gaziantep İtalya vize başvurunuzun İtalya seyahatinizden olanca erken bir tarihte olması, başvurunuzun sonuçlanmasında yaşanabilecek bir gecikiş nedeni mağduriyet yaşamamanız için tavsiye ederiz. Pasaport güncel olmalı veriliş tarihi 10 yıl daha eski olmamalıdır. Bu kural pasaportun vize bitiş gününden itibaren en az 6 ay geçerliliği içindir.
 İtalya Vize Başvuru Forumları Hakkında

İtalya vize başvuru forumlar İngilizce veya İtalyanca olarak doldurulabilmekte. Başvuru formundaki tüm bilgiler doğru bilgiler içermelidir. Formun en alt köşesinde yer alan bölüme kişinin kendi ıslak imzası imza atılmalıdır. İmzalanmamış başvuru formları İtalya Büyük elçiliği tarafından reddedilebilir.

İtalya Büyük elçiliğini vize başvurunuza ilgili ret sebebini açıklamak gibi bir zorunluluğu yoktur. Vize başvurunuzun ret sonucu almasını istemiyorsanız İtalya Gaziantep vize merkezi temsilcilerimizle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep İtalya Vize Türleri
İtalya’ya yapılacak olan ziyaretler, için yapılan vize müracaatlarında İtalya Büyük elçiliği tarafından talep edilen vize için gerekli evrakların için hazırlanabilmesi için, ziyaret sebebinizi önceden kesinleşmesi gereklidir. İtalya turistik vizesi, İtalya ticari vizesi, İtalya aile ziyareti vizesi, İtalya çalışma vizesi, Aile birleşimi vize türleri arasından size en uygun olan vize türü ile ilgili gerekli tüm evrakların vize başvuru dosyasında bulundurulması gerekmektedir.

2020 İtalya Vize Ücreti Gaziantep
2020 İtalya vize ücreti, ziyaret amacına ve vize türüne göre değişmektedir. Vize ve için gerekli evraklar arasına Vize harç ücretinin ödendiğine dair dekontun da dair edilmesi gerekmektedir.

Gaziantep vize merkezimize evraklarınızın iletimi sonra vize temsilcilerimiz tarafından etraflı bir şekilde incelenir ve İtalya Büyüleyiciliğiyle ulaştırılmaktadır. Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde sonuçlanması halinde harç ücretinin Büyük elçilik tarafından iadesi yapılmayacağını hatırlatmak isteriz.
İtalya Expres Vize Hakkında

İtalya Büyük elçiliği tarafından 2014 yılından beri uygulamaya konan ekspres vize başvuruları 48 saat içerisinde sonuçlandırılabilmektedir. İtalya Expres vize başvurularının İtalya Büyük elçiliği tarafından sonuçlanma süresinin hızlandırılması ile ilgili herhangi bir yaptırımı yoktur.  Gaziantep vize merkezimiz aracılığıyla yapılan İtalya Expres vize başvuruları ile İtalya ziyaretleriniz daha önceki bir tarihe alınabilir.

İtalya Turistik vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/italya-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

İtalya Vizesi Gaziantep Video;

İtalya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×