Almanya Vizesi – Covid 19

Almanya Vizesi - Covid 19 Başvuru Merkezi

Vize başvurularınızı gerçekleştirebilmeniz için yetkilendirilen kurum ve firmalar tarafından yapılacak duyuruları takip edebilirsiniz.

Böylelikle Almanya vizesini alırken öncelikli olabileceğiniz durumlara göz atabileceksiniz. Başvuruların açılmasıyla birlikte yaşanacak olan yoğunluktan etkilenmemek için randevularınızı almanıza olanak veren resmi online siteleri üzerinden yeni ve güncel haberleri takip edebilirsiniz. Covid-19 virüsünün etkilediği Schengen ülkeleri arasında yer alan Almanya ile ilgili kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte gerçekleştirilecek işlemler için online olarak randevularınızı oluşturabilirsiniz.

Konsolosluk başvurularınızı tekrar değerlendireceğinde, online olarak alacağınız randevuların sıranızı önlere çekeceğini belirtmekteyiz. Buna göre Almanya vize başvurularınız için sıra numaranız ne kadar önde olursa, başvurularınızı öncelikli yapma hakkınız da buna bağlı olacaktır.

Aksi halde yaşanacak olan yığılmalara maruz kalarak seyahatlerinizi geç bir tarihe ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve önceliği elde edebilmek için randevularınızı online olarak ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Covid-19 salgını sonrasında vize süreçlerinin normalleşmesiyle birlikte ek bir tedbirin alınıp alınmayacağına dair gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Almanya Vizesi - Covid 19
Almanya Vizesi – Covid 19

Ayrıca sitelerimizde mevcut olan duyuru başlıklarında yer verdiğimiz soru-cevap alanları sayesinde şuan randevu sisteminden nasıl faydalanacağınızın yanıtını alabilirsiniz. Randevularınızı doğru bir şekilde aldığınızdan emin olmalı ve Schengen vizeleri kapsamında hakkınız olan sürelerde ülkede bulunacağınızı ispat etmeniz gerekmektedir.

Başvurularınızın son durumlarını öğrenmek, randevularınızın iptal edilmesi durumunda nasıl bir adım atmanız gerektiğine dair net bilgileri elde edebilmek ve vize yenilemeleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için sitelerimizde yer verdiğimiz bilgilere göz atabilirsiniz.

Almanya Vizesi Bitenler Ne Yapacak?

Tüm ülkeler için ciddi bir riski barındıran Covid-19 salgını sürecinde vize süresi bitenler için Almanya tarafından gelen önemli kararların geçtiğimiz günlerde paylaşıldığını belirtebiliriz. Buna göre ülkenin yayınladığı yönetmelikte belirtilen detaylar, Schengen vizesine sahip olup, vize süresi bitenlerin ülkede kalmalarına olanak vermektedir. Koronavirüsten dolayı belirli bir süre daha ülkede kalmaları halinde herhangi bir yaptırıma maruz kalmayacakları netleşmiştir. Almanya Schengen vizesine sahip olarak ülkede bulunan kişilerin 30 Haziran 2020 tarihine dek vize süreleri bitmiş olsa dahi kalabileceklerini belirtmekteyiz. Bu hususta yaşanacak olan yeni gelişmeleri sitelerimizden takip edebilirsiniz.

Almanya Vizesi – Covid 19 Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×