Catania Vize

İtalya Catania Vize Başvurusu

Sicilya Özerk Bölgesi içerisinde olan Catania turistik seyahatlere dair sıklıkla tercih ediliyor. Bunun için T.C. vatandaşlarına Catania vize şartları açıklanır ve prosedürlere uygun olacak şekilde başvurulara geçilmesi istenir.

Catania İçin Vize Gerekli Mi?

Yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip olan vatandaşlar Catania vize muafiyetinden 90 gün süreyle faydalanabilir. Catania için vize gerekli mi sorgulayan bordo pasaport sahiplerine ise 90 günlük yasal sınıra göre başvurulara geçmeleri gerektiği belirtilir.

Catania İçin Vize Şartları

İtalya seyahatlerine dair vatandaşlar Schengen vize taleplerinde bulunabilir. Catania için vize şartları olarak her bir vize türüne ayrı belgeler talep edilir ve harç ödemelerine geçmeniz istenir.

Catania Turist Vizesi

Turistik seyahate dair Catania vize şartlarını dikkate almalı ve belgelerinizi toplamalısınız. Şöyle ki Catania turist vizesi adına ilgili evraklar üzerinden başvurulara geçenler birkaç iş günü içerisinde sonucu öğrenecektir.

Catania Vize Başvurusu

Vize belgelerini toplayanlar İtalya Konsolosluğu üzerinden başvurularını iletir. Catania vize başvurusu sırasında evraklarınızı ibraz etmeniz beklenir. Bunun yanı sıra biyometri işlemlerinin tamamlanması istenir.

Catania Vize Evrakları

Evraklar güncel tarihli ve eksiksiz ise birkaç iş gününe kadar sonucu öğrenirsiniz. Catania vize evrakları olarak biyometrik fotoğraflara yer verilir.

Başvuru formu, pasaport, seyahat sağlık sigortası ve de nüfus cüzdanı fotokopisi gibi çeşitli belgeler üzerinden talepleriniz alınır.

Catania Vize Fiyatları / Ücreti

Harç ile başvuru ödemesi 160 Euro olarak netlik kazanmıştır. Catania vize fiyatları / ücreti için bunun ardından 216 Euro Ulusal Vize bedeli gelmektedir. Nitekim vize türüne göre ücretler değişiklik gösterir.

Catania Vizesi Kaç Günde Çıkar

Başvurulara dair ortalama 3 – 15 iş gününün üzerinde durulur. Catania vizesi kaç günde çıkar sorgulayanlar bu süreyi dikkate alarak başvuru aşamalarına geçmelidir.

Catania Vizesi Nasıl Alınır

Vize almak için zorunlu evrakların her birini toplamalı ve harç ödemelerine geçmelisiniz. Catania vizesi nasıl alınır sorgulayanlar danışmanlıklara dahi başvurabilir. Şöyle ki danışmanlık üzerine belgelerden haberdar olursunuz. Aynı zamanda harç ile başvuru tutarları açıklanır. İtalya Konsolosluğu bünyesinde vize işlemlerinin gerçekleşmesi esas alınır.

İtalya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×