Elba Vize

İtalya Elba Vize Başvurusu

İtalya ada seyahatlerine dair Elba tercihinde bulunabilir ve vizeniz ile harekete geçebilirsiniz. Elba vize şartlarına uygun olan T.C. vatandaşları turistik ya da ticari gibi farklı amaçlarla adaya seyahat edebilir.

Elba İçin Vize Gerekli Mi?

T.C. vatandaşları Elba vize şartlarını dikkate alarak başvurulara geçmelidir. Şöyle ki Elba için vize gerekli mi soranlara pasaporta göre ‘evet’ yanıtı verilir. Vatandaşlar bordo pasaporta sahip ise vize prosedürlerine göre başvurularını iletmelidir.

Elba İçin Vize Şartları

Gri, siyah ve yeşil pasaport sahipleri Elba vize işlemlerinden muaf kabul edilir. Elba için vize şartları bordo pasaporta dair sıralanır ve öncelikle belgelerin hazırlanması istenir. Belgelerin ardından ise vize ödemelerini yapanlar konsolosluk randevularına geçebilir.

Elba Turist Vizesi

Turistik seyahatlerde Elba vize zorunluluğuna yer verilir. Bordo pasaporta dair öncelikle belgelerin hazırlanması istenir. Elba turist vizesi belgelerin eksiksiz olması üzerine birkaç iş gününde sonuca bağlanır ve seyahat etmenize izin verilir.

Elba Vize Başvurusu

Başvurulara dair seyahat amacını belirtmek ve form doldurmak gerekir. Elba vize başvurusu turistik olduğu kadar öğrenci, ticari ya da aile ziyareti olarak da ele alınır.

Her biri için form bilgilerine geçilir ve belgeler ile müracaat edilmesi istenir.

Elba Vize Evrakları

Maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği şeklinde birkaç belgenin üzerinde durulur. Elba vize evrakları olarak bunların başında biyometrik fotoğraf ve pasaport gelir. Aynı zamanda rezervasyon belgelerinizi hazırlamalı ve seyahat sağlık sigortasını çıkartmalısınız.

Elba Vize Fiyatları / Ücreti

Kısa süreli seyahatlerde Elba vize fiyatları / ücreti olarak 160 Euro ele alınır. Uzun süreli vizelerde ise bu tutar 216 Euro şeklinde tahsis edilmelidir.

Elba Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vize başvurularının prosedürlere uygun olması üzerine 3 iş gününe yer verilir. En fazla Elba vizesi kaç günde çıkar soranlara ise 15 iş günü paylaşılacaktır.

Elba Vizesi Nasıl Alınır

İtalya Konsolosluğu tarafından belirtilen şartları ve harç tutarını ele almak gerekir. Elba vizesi nasıl alınır sorgulayanlara bu konular açıklanır ve e-randevu üzerine başvurulara geçmeniz beklenir.

İtalya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×