İtalya Bayrağı

Yaklaşık 60 milyon kişilik nüfusa sahip İtalya’nın dikey çizgiler halinde yeşil, beyaz ve kırmızı renklere sahip bayrağı bulunuyor. İtalya bayrağı 1946 yılında kabul edilmiş ve devletin resmi bayrağı olarak yürürlüğe konmuştur.

Fransa Bayrağı

Fransa’nın bayrağında mavi, beyaz ve kırmızı renkler yer alıyor. Dikey olarak şerit halinde yer alan renklere sahip bayrak 1800 yılında kabul edilmiştir. Çin bayrağı 1 adet küçük ve 4 adet küçük sarı yıldızın kırmızı bir zemin üzerinde yer aldığı tasarıma sahiptir. Kırmızı renk komünizmi temsil etmektedir.

İngiltere Bayrağı

İngiltere’nin bayrağı beyaz ve kırmızı renklere sahipken, ABD bayrağında mavi, beyaz ve kırmızı renkler bulunur. Bayrakta 7 adet kırmızı şerit, 6 adet beyaz şerit yer alıyor. İngiltere bayrağının orta noktasında kesişen, + şeklinde kırmızı haç sembolüne yer veriliyor. Bayrağın geri kalan tüm bölümleri ise beyaz renktedir. İtalya’nın başkenti Roma şehridir ve bu şehirde günümüzde 2 milyon 900 binden fazla kişi yaşamaktadır. Almanya bayrağı üst kısımda siyah, orta kısımda kırmızı ve en alt kısımda sarı renge sahiptir. Çizgiler yatay şekilde yerleştirilmiştir.

Japonya Bayrağı

Japonya bayrağı, dünyada en çok bilinen ve en kolay özelliklere sahip olan bayraklar arasında yer alıyor. Beyaz bir zemin üzerinde, tam orta kısımda yer alan kırmızı renkte içi dolu bir daireye sahiptir. Japonya’nın resmi bayrağının kabul tarihi 1870 yılıdır. Rusya bayrağı ile Fransız bayrağı sık sık karıştırılıyor. Rusya bayrağında en üstte beyaz, orta kısımda mavi ve en alt kısımda kırmızı yer alıyor.

Çin Bayrağı

Çin bayrağında yer alan 1 adet büyük yıldız ve 4 adet ufak yıldız, sol üst kısımda bulunuyor. Büyük renkteki sarı yıldız, ülkenin komünist partisini sembolize ediyor. Diğer 4 küçük yıldız ise ülkedeki sınıflara bölünmüş toplumu göstermektedir. Toplum çiftçiler, işçiler, küçük burjuva ve komünizmi destekleyen firmalar olarak bölünmüştür.

İtalya bayrağı 2:3 boyutlarına sahiptir. Bayraktaki renkler arasında beyaz rengin, Alpler de yer alan karı sembolize ettiği belirtiliyor. Yeşil rengin doğayı, kırmızı rengin ise bağısızlık mücadelesinde akan kanı gösterdiği bilinmektedir. Ülkenin dindar kesimi tarafında yaygın olan görüş ise beyaz rengin kader ile kırmızı rengin hayırseverlik ile yeşil rengin umut ile ilgisi bulunduğu düşünülüyor.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×