Hollanda – Vize İşlemleri

Hollanda Vize Başvuru İşlemi

Avrupa Birliği Üyesi Hollanda Hollanda Krallığını meydana getiren 4 ülkeden biridir. Peynirleri, yel değirmenleri, lale bahçeleri ve laleleri, bisikletleri, ülkemizde rağbet gören holştayn isimli inekleriyle ülkemizde tanınmaktadır.

 • Hollanda eyaleti aynı zamanda Hollanda Kraliyetine de ismini vermektedir. Ülkenin büyük bölümü deniz seviyesi altında bulunmaktadır. Gemicilik, ticaret, bankacılık, balıkçılık, ekonomik gücü oldukça yüksek olan ülkede başlıca gelir kaynaklarıdır.
 • Avrupa birliği işsizlik sıralamalarında en düşük seviyedeki ülkedir. Başkenti Brüksel olan ülkede Felemenkçe yasal dilidir fakat çoğunlukla İngilizce konuşulmaktadır. Bahar ve sonbahar aylarının 20 derece olduğu dönemlerde Hollanda’ya ziyaret etmek isteyen kişiler için en uygun zamanlardır.
 • Hollanda’ya MaastrichtRotterdam ve Amsterdam’a  İstanbul ve Ankara dan direk ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır.
 • Hollanda’ya yapacağınız seyahatler için Vize Randevu acentemiz size evrak hazırlıkları, randevu, izlemeniz gerek yolla ile ilgili konularda uzman tecrübeli ekibiyle destek sağlamaktadır.
 • Hollanda’ya yapılan seyahatlerde tüm vize işlemlerinde karar merci’i Hollanda Konsoloslukları ve Hollanda Büyükelçiliği’dir. Uzun süreli Vize İşlemlerinde hazırlık aşamasında ve Kısa Süreli Vize Başvuru, Randevu konuları için Hollanda Konsolosluklarının yetki verdiği turizm/seyahat acenteleri ve kurumlar hizmet vermektedir.
 • Hollanda Avrupa Birliğine üye Ülkelerden olup Schengen Vize hakkı tanıyan ülkelerden biridir.

Başvurularınıza Aracılık Acentesi

Başvurularınıza Aracılık Acentesi

 1. Hollanda  vize başvuru evrakları için Hollanda Konsoloslukları, Hollanda  Schengen vize başvuru evraklarında duruma göre farklı isteklerde bulunabilmektedir.
 2. Konsoloslukların istediği en son evrak listesi için Vize Randevu sitemizdeki temsilcilerimizi iletişim sayfamızda bulunan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz. Operatörlerimizle iletişime geçtiğiniz takdirde size en kolay ve en uygun şekilde yardımcı olacağız. Vize Randevu operatörümüz sizin için gerekli olan en güncel evrak listesini e-posta aracılığıyla size gönderecektir.
 3. Vize Randevu ekibimiz Hollanda vize başvurularınız için danışmanlık hizmeti sunmakta sizlere kurumsal ve bireysel olarak titiz hizmet vermektedir. Vize Randevu hizmetlerimizden yararlandığınız takdirde (telefon, e-posta, mesaj ) herhangi bir ücret ödenmemektedir.

Hollanda Konsolosluğu Vize Muafiyeti Konusu

 • Türkiye Cumhuriyetinde bulunan Hususi(yeşil), Hizmet(gri), Diplomatik (siyah/kırmızı) pasaport sahipleri Hollanda’ya yapmak istedikleri 90 günden az  seyahatler için vize başvurusu yapmak zorunda değillerdir. Yalnızca Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Hollanda Vizesi almak zorundadırlar.
 • Hollanda Konsolosluğunda Vize İşlemleri Ne kadar Sürede Sonuçlanır. Hollanda Schengen üye ülkesi olduğundan Schengen Vize hakkı tanır ve bu hak Bütün Avrupa ülkelerinde serbestçe dolaşmasına  imkan sağlar. Yalnız vizenizi kullanmaya vizeyi çıkarmış olduğunuz ülkeden başlamanız şartı vardır.
 • Başlamış olduğunuz gezide birkaç gün Hollanda ülkesinde konaklayıp başka ülkelere geçiş yaptığınızda vizenizi uygun olmayan koşullarda suistimal amaçlı kullandığınız kanaatine varılabilir. Bu ayrıntılara daha sonraki vize başvurularında sorun yaşamamak için dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Hollanda Konsolosluğunda/Büyükelçiliğinde Vize İşlem Başvurusu kaç Gün Sürmektedir?

Hollanda Konsolosluğunda/Büyükelçiliğinde Vize İşlem Başvurusu kaç Gün Sürmektedir?

 1. Hollanda’ya yapmak istediğiniz 90 günden az seyahatleriniz için kısa süreli schengen vize başvurusunda bulunabilirsiniz.
 2. Başvurular Hollanda Konsolosluğuna yapılmaktadır ve bunun için Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan birini tercih edebilirsiniz. Bu kurumlar sizin için kısa sürede randevu başvuru yapabilir hazırlıklarınızı kısa sürede tamamlamada size yardımcı olabilir.
 3. Hollanda Turistik GeziKısa süreli eğitimAile ziyaretiKültürel etkinliklertransit geçiş seyahat amaçlarında sizlerden farklı evraklar isteyebilir, parmak izi başvurusunda bulunmanızı talep edebilirler. Kafa karıştıran bütün işlemler için bizimle iletişime geçiniz.
 4. Hollanda Konsolosluklarının başvuruda bulunduğunuz vizeler için karar verme süresi ortalama 15 günü kapsamakta olup Konsolosluk resmi tatil günleri yada Konsolosluk iş yoğunlukları bu süreyi kapsamayacağı için daha uzun sürebilir.
 5. Schengen vizenizi doğru kullandığınızda diğer almak istediğiniz vize kısa vize işlemlerinde seyahat sürelerinde artırım olabilmektedir. Schengen vize sahipleri Avrupa Birliği üye ülkesi konumunda bulunan 26 ülkede seyahat edebilirler.
 6. Hollanda’ya yapmak istediğiniz uzun süreli vize  başvurularını sadece Hollanda Konsolosluğu tarafından kabul edildiği için doğrudan başvuru yapmanız gerekmektedir.
 7. Acentelerimizin size burada sağladığı imkan ise hazırlık aşamasında olacaktır. Başvurularınızı tamamen eksiksiz hatasız ve doğru şekilde yapmanız gerekmektedir hatalı eksik olduğunda vize talebiniz onay almayacaktır.

Hollanda Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyetinde Hangi Bölgelerde Bulunmaktadır

Hollanda vize başvurusu yapacak olan kişiler veya Konsolosluk işlemleri için müracaatta bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan Hollanda Vatandaşları bulundukları bölgeye en yakın konsolosluğa başvuru yapmalıdır. Bu konsolosluklar ülkemizde İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilmektedir.

Hollanda - Vize İşlemleri
Hollanda – Vize İşlemleri

Hollanda Vize Başvurusu Biyometri Veri Beyanı Ne İçin Kullanılır?

Schengen Vize başvurusunda Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde ortak bilgi sistemi olarak Biyometri Veri Programı kullanılmaktadır. Bu program her kurum tarafından kullanılamaz sadece vize işlemlerinde kullanılan gizlilik içeren bir programdır.

Biyometri bilgi beyanı istenen fotoğrafların biyometrik çekimden olması ve dijital bir parmak izi tarayıcı tarafından elde edilmektedir. Biyometri bilgi beyanında çekilen fotoğraflarda makyaj, süs, yüzü kapatacak örtü, dövme, süs, aksesuar olmaması gerekmektedir.

Alınan parmak izinde dikkat edilmesi gereken konular ise parmakta herhangi bir fiziksel hazar olmaması , süs , kına bulunmaması,gerekmektedir. Biyometri parmak izi alımınızı engelleyen bir durumunuz varsa bunu sağlık raporu ile bildirmeniz gerekmektedir.

Biyometrik Veri işleminden resmi görevliler, ülke başkanları ve birinci derece yakınları muaf tutulmaktadır. 12 Yaş altındaki çocuklar biyometrik parmak izi uygulamasından muaftırlar. Biyometri veri işlemleri son 5 yıl içerisinde VIS İbaresi bulunan kişiler içinde geçerli değildir. 5 yılı geçen süre içerisinde vize işlemleri yapılmak istenirse biyometri veri beyanını yenilemeleri gerekmektedir.

Hollanda Vize Başvurusunda Dilekçe Doldururken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Hollanda’ya vize başvurusu yapmak istediğinizde en önemli evraklardan biri başvurusu dilekçesidir. Dilekçede vize isteğinizi içeren bütün konular yazılı olarak bildirildiğinden bütün bilgilerinizi açıklayıcı biçimde yazmanız gerekmektedir.

Dilekçede açıklayıcı olarak bildirdiğiniz konuları İngilizce olarak yapmanız gerekmektedir. İngilizce bilmiyorsanız bunu yeminli tercüman eşliğinde yapabilirsiniz ve dilekçeye yeminli tercümana ait kimlik ve mesleki belgelerini de eklemeniz gerekmektedir.

Hollanda vize başvuru formu ile vize için mutlaka sunulması gereken dilekçe örneklerine >> vizerandevu.com/hollanda-vize-formu adresinden ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

Hollanda’ya Yapmak İstediğiniz Seyahatin Amaçları Ve Süresi Bildirisi Neden Önemlidir ?

Yapmak istediğiniz Hollanda Vize Başvurusunda yapmak istediğiniz seyahatin sürelerini ve amacını mutlaka bildirmeniz gerekmektedir.

Bunun nedeni daha sonra yapmak istediğiniz vize başvurularında beyan ettiğiniz süre ve amaçların dışına çıkmadığını kontrol etmek ve almış olduğunuz vizeleri uygunsuz kullanıp kullanmadığınızı takip etmektir.

Yapmış olduğunuz Hollanda seyahatlerinde bildirmiş olduğunuz surelerin ve amaçların dışına çıkılmadığında vizenizi doğru amaçlarla kullanmış olduğunuz kanıtlanır daha sonrasında sorunlar yaşamaz ve vize sürelerinin uzaması için başvuruda bulunmasına olanak sağlamış olursunuz.

Hollanda’ya Davet Mektubu İle Çağrıldığınızda Yapmanız Gerekenler

Hollanda’ya ziyaret yada mesleki konular ile ilgili orada yaşayan kişiler yada kurumlar tarafından çağırılabilirsiniz.

Bunun için vize evraklarına Orijinal olarak gönderilmiş ve İngilizce olarak şirket yada kurumsal ise  antetli kağıda yazılmış ıslak imzalı ve kaşeli olan davet mektubunuzu eklemeniz gerekecektir. Mektupta gönderen kişi yada kuruma ait bilgilerinde bulunması gerektiğini unutmayınız.

Hollanda’ya Vize Başvurusunda Vize Ücretleri Farklılık Gösterir Mi?

Hollanda’ya yapacağınız seyahatlerde seyahatinizin amacı, süresi, birlikte gideceğiniz ve sponsorluğunu karşılayacağınız kişi sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bunun için başvuru evraklarına mutlaka gelir durumunuzu beyan eden belgelerinizi (maaş bordrosu, banka hesap özeti, kira gelirinizi gösteren belgenizi) sponsoru olacağınız kişilerin belgelerini bildirmeniz gerekmektedir.

Yapmış olduğunuz başvurularda vize ücretlerini Hollanda Konsoloslukları belirlemektedir. Vize ücretleri toplamda Konsolosluk ücretleri ve size aracılık hizmeti veren acente ve kurumların istemiş olduğu ücretlerden meydana gelmektedir.

Hollanda Her Vize İçin Gerekli Evraklar Listeleri

Hollanda Her Vize İçin Gerekli Evraklar Listeleri

 • Geçerli Pasaport; Hollanda Vize başvurusu için kullanılan pasaportunuzun 10 yıl içinde çıkarılmış olması, seyahat dönüş sonrasında 3 ay geçerli olması, vize işlemlerinin uygulanabilmesi için en az 2 boş sayfası olması ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf; 3,5×4,5 cm ebatlarında son 3 ay içinde çekilmiş 2 adet güncel, daha önce pasaport dahil vize işlemlerinde kullanılmamış fotoğraflar olmalıdır. Arka fonu mutlaka beyaz olmalıdır.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği; Hollanda Schengen vize başvuruları için tüm aile bireylerini ve adreslerinin belirtildiği tam vukuatlı nüfus kayıt örneği alınmalıdır. Soyadı değişen evli bayanların kızlık soyadlarını belirten belgelerini de getirmeleri gerekmektedir.
 • Kimlik Ön Ve Arka Yüz Fotokopisi; Hollanda Schengen  vize başvurusu için kimliğinizin ön ve arka yüzlerinin fotokopileri gerekmektedir. Fotokopi aslını gösterecek şekilde net okunaklı kararmamış sayfadan olmalı fotoğraf ve bilgiler net görünür şekilde olmalıdır.
 • Ek Gelir Belgeleri Ve Finansal Durumu Gösterir Belgeler; Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunan kişi;
  • Hollanda Vize başvuru işlemlerinde bulunacak şahsın son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini göstermeli, en az 3000₺ bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır. Bunun yanında Hollanda vize işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.
 • Güncel Banka Hesap Dökümü; Aile fertlerine sponsor olacak şahısların banka hesap özetinde sponsor olacağı her kişi için ek olarak 4.000₺ bakiye daha bulundurması gerekecektir. Her bir başvuru sahibi için bulunması gereken minimum banka hesap tutarı; 4.000₺’dir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası; Hollanda Vize başvurusunda bir önemli husus ise sağlık sigortasıdır.
  • Orijinal Belge: 30.000 € teminatlı Uluslararası geçerli olan  seyahat sağlık sigorta poliçesi seyahat tarihinden bir gün önce başlayıp, bir gün sonra sona ermelidir.
 • Hollanda Vize Başvuru Formu;  Hollanda vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekmektedir. Hollanda vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen Hollanda vize başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır.
 • Hollanda vize başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin sunduğunuz diğer Hollanda vize başvuru evrakları ile tutarlı olması gerekir. Bu formda yapılan yanlışlar, hatalı veya eksik bilgiler olması Hollanda vize talebinin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.
 •  Başvuru formunda bulunan  ”Schengen alanına ön gördüğünüz giriş tarihi” bölümüne yazılacak tarihler vizenizin başlangıç tarihini oluşturmaktadır. Lütfen bu bölümü dikkatli bir şekilde, hatasız doldurunuz.
 • Hollanda Vize Talebini Beyan Eden Dilekçe; Hollanda Schengen Vizesi müracaatında bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumun veya şirketinin antetli kağıdına işvereni/şirket yetkilisi tarafından bu şirketinin antetli kağıdına Hollanda Konsolosluğuna/:Elçiliğine hitaben yazılmış, işveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe ve ıslak imza atılarak hazırlanmış olmalıdır.

Hollanda’ ya gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgileri beyan edilmelidir.

Otel Ve Uçak Bileti Ön Rezervasyonları: Satın almış olduğunuz otel ve uçak bileti alım durumunda acentemizin bir yükümlülüğü yoktur.

Başvuru yapmadan önce yapmış olduğunuz ön rezervasyon işlemlerinizi acentemize bildirmeniz daha doğru olacaktır. Bu nedenle vize başvuru işlemlerine başlamadan evvel rezervasyonlar için herhangi bir ödeme işleminde bulunmayınız.

Hollanda vizeleri için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/hollanda-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vize Konusunda Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Hollanda Vize Konusunda Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 1. Hollanda Vize başvurularında tarafınıza bildirilmiş olan ret cevaplarından sonra yapmış olduğunuz harç bedelleri ve vize masrafları size geri verilmemektedir
 2. Bu nedenle daha önceden planladığınız seyahatiniz için lütfen önceden otel ve uçak rezervasyonlarınızı yapmayınız. Buda sizin için maddi bir kayıp olacaktır.
 3. Sizden istenmiş olan evraklar Hollanda vize başvurusu için gerekli olan genel Hollanda vize başvuru evrakları dır. Konsolosluğun vize işlemleriyle ilgilenen bölümü durumundaki farklılıklara göre sizden ek evraklar isteyebilir.
 4. Hollanda vize başvuru evraklarınızın bulunduğunuz tarihe uygun güncel evraklar olduğuna dikkat etmeli eksiksiz hatasız olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Hollanda vize başvurularında uyum şartlarına uygun bulundurmayan evraklar ile yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini ve yeniden hazırlık yapmanız gerektiğini unutmayınız.
 5. Hollanda Vize başvurularında evraklarınızı hatasız olması gerektiği gibi eksiksiz hazırlamanız mutlaka vize başvurunuzun onaylanması gerektiği anlamına gelmemektedir. Bu konu hakkında vizenizin kabul edilip edilemeyeceği kararı tamamen Hollanda Konsolosluğunda olduğunu bilmeniz gerekmektedir.
 6. Hollanda’ya yapılan vize başvurularında sizinle seyahat edecek olan başka aile fertleri var ise diğer aile fertlerini zinde seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için kişi başına gerekli olan meblağı karşılayan banka bilgilerinizi bildirmelisiniz. Size bildirilen banka bakiye limitinin üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hollanda Vize Başvurunuz Reddi Sebepleri Ve Yapmanız Gerekenler

Hollanda Vize Başvurunuz Reddi Sebepleri Ve Yapmanız Gerekenler

Hollanda Schengen vizesi için yapmış olduğunuz başvurunuz kabul edilmemesi halinde size Hollanda Konsolosluğu tarafından imzalanan bir “Ret Mektubu” gönderilecektir.

Mektubun içeriğinde Hollanda Schengen vize başvurunuzun hangi nedenlerle kabul edilmediğini öğreneceksiniz.

Başvurunuza re mektubu gelmesi demek bir daha hakkınız olmayacak anlamına gelmemektedir. Ret mektubunda yazan eksik ve hatalarınızın neler olduğunu görüp yeni bir hazırlık yapabilir ve bununla beraber yeni bir başvuru yapabilirsiniz.

Hollanda Schengen vize başvurusunun reddi sonrasında ödemiş olduğunuz ücretler size verilmemektedir.

Bu nedenle Hollanda Konsolosluğunun anlaşma yaptığı kurum turizm/seyahat acentelerinden gerekli yardımı alabilir tecrübelerinden yararlanarak en doğru şekilde sorunsuz başvuru yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

 • Hollanda Vizesine yapmış olduğunuz başvuru Hollanda Konsolosluğu Hollanda Büyükelçiliği tarafından ret edilebilmektedir. Bunun sebepleri zamanlama hatası, eksik yıpranmış hatalı evrak yada Hollanda vizesini kötü amaçlı kullanılmış olması, sahte evrak olabilir
 • Seyahat Şartları Ve Seyahat Amacından Kaynaklı Vize Reddi: Hollanda seyahati için vize başvuru evraklarına seyahatin amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır. Eğer bu belgeler yok ise ve manen’de inandırıcı bulunmamış ise vize reddi meydana gelebilmektedir.
 • Schengen Giriş Yasağından Kaynaklı Hollanda Vize Reddi: Schengen üyesi ülkeler arasında Schengen bilgi sistemi (SIS) bulunmaktadır. Schengen üye ülkelerinden birine giriş cezanız var ise sistem üzerinden gözükmekte olup vize başvurunuz kabul edilmemektedir.
 • Ekonomik Şartlardan Kaynaklı Vize Reddi: Hollanda vize başvurusunda sizden ülkeye girerken ne kadar gelirinizin olduğunu kanıtlayan belgeler istemektedir. Yeterli düzeyde maddi durumunuz bulunmuyorsa Hollanda’ya girişiniz kabul edilmemekte  vize başvurunuz ret edilmektedir.
 • Kamu Güvenliği Nedeniyle Hollanda Vizesinin Reddi: Hollanda Vizesinde başvuruda bulunan kimsenin kamu düzenini bozacak güvenliği zafiyete sokacak tutumları var ve bu kayıtlarda varsa vize reddi sonucunu verir.
 • Sağlık Sigortası Sebebi İle Vize Reddi: Hollanda ülkesine yapılacak seyahatler için başvuru evrakları arasında belirli standartlara uyum sağlayan sağlık sigortası belgesi istemektedir. Eğer bu belgeyi sağlayamıyorsanız vizeniz reddedilir.
 • Kişinin Ülkesine Dönmeme Şüphesinden Kaynaklı Vize Reddi: Hollanda ülkelerine Schengen vizesi ile gelen kişilerin ülkelerine seyahat süresi bittiğinde dönmelerini kanıtlayacak belge sunmalarını  istemektedir. Eğer bunu kanıtlayamıyorsanız vizeniz ret olacaktır.

Hollanda Vize Reddine İtiraz

Hollanda vize başvurularının reddi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar vize reddine sebep olan sorunlarını çözdükten sonra tekrar vize başvurusu hakları bulunmaktadır.

Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda vize türlerinde başvuru evrakları için Hollanda dış temsilcilikleri, Hollanda Schengen vize başvuru evraklarında koşullara göre farklı taleplerde bulunabilmektedir.

Konsoloslukların istediği en son evrak listesi için Vize Randevu temsilcilerimizi iletişim sayfamızda bulunan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.

Operatörlerimizle iletişime geçtiğiniz takdirde size en kolay ve en uygun şekilde yardımcı olacağız.

Vize Randevu operatörümüz sizin için gerekli olan en güncel evrak listesini e-posta aracılığıyla size gönderecektir.

Vize Randevu ekibimiz Hollanda vize başvurularınız için danışmanlık hizmeti sunmakta sizlere kurumsal ve bireysel olarak titiz hizmet vermektedir.

Vize Randevu hizmetlerimizden yararlandığınız takdirde (telefon, e-posta, mesaj) herhangi bir ücret ödenmemektedir. Hollanda başvuru evraklarınızın ayrıntılı listesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Üçüncü Ülke Vatandaşlarının Vize Başvurusu Hakkında Bilgiler

 • Türkiye Cumhuriyeti geçerli oturum/ikamet iznine sahibi olan yabancı ülke vatandaşları Hollanda Vize vizesi başvurularını Türkiye’de bulunan Hollanda temsilciliklerinde yapabilmektedir.
 • Hollanda Vize  başvuru işlemlerini Türkiye’den yapacak olan yabancı ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda vize başvurularında gerekli olan evrakların dışında Türkiye’de oturum izni bulunduğuna ilişkin belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Vize işlemlerinde bulunan yabancı uyruklu kişiler dil  bilmiyor olmaları halinde vize başvuru işlemlerini tercüman eşliğinde yapmaları gerekmektedir.

Hollanda Turistik Vize Başvuruları Süreleri

Hollanda Turistik Vize Başvuruları Süreleri

Hollanda Vizesi başvuru işlemlerinde vize başvurusu için verilmesi gereken evraklar eksiksiz ve doğru hazırlanıp teslim edildiğinde, 20-25 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Ancak Hollanda Vizesi başvuru işlemlerinin Hollanda’da Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerine denk gelmesi ya da Hollanda Konsolosluğunun işlerinin yoğun olması sebebi ile bu günlere denk gelirse işlemlerin tamamlanması süreci uzaya bilmektedir.

Bu nedenle Hollanda Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Hollanda seyahatine çıkmak istedikleri ve planladıkları zamandan 15-20 gün önceki erken tarihlerde yapmalıdırlar.

Hollanda vizesi  başvuru işlemlerinde değerlendirme karar verme süresi ortalama 15 iş günü olarak belirtilmek ile birlikte vize başvurusunu değerlendirme süresi Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliğinin yetkisi dahilinde olmakta olup bu süreler uzaya bilmektedir. Vize süreleriyle ilgili olarak başvuru sahibinin koşullarına göre değişimler olabilir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Hollanda Schengen  Vizesi Başvurusunda Bulunması Gerekli Midir?

 • Hollanda seyahati için Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 90 günden az seyahatleri için (C TİPİ) ülkeye girişte bulunmaları için Hollanda vize başvurusunda bulunmaları şarttır.
 • Hollanda’ya seyahat yapacak olan kişilerin pasaportlarında bir öncesine  ait çok girişli ve geçerli bir Schengen vizesi olması durumunda, Hollanda’ya girişinde gerekli olan Hollanda Schengen vizesi için müracaatta bulunması zorunlu değildir.

2021 Yılı İçin Hollanda Vize Başvuru Evrakları

2021 Yılı İçin Hollanda Vize Başvuru Evrakları

·         Pasaport; Hollanda Turistik başvurusu için kullanılan pasaportunuz 10 yıl içinde çıkarılmış, seyahat dönüş sonrasında 3 ay geçerli olmalı, vize işlemlerinin uygulanabilmesi için en az 2 boş sayfası olmalı ve yıpranmamış olması gerekmektedir.

 • Biyometrik Fotoğraf; 3,5×4,5 cm ebatlarında son 3 ay içinde çektirilmiş 2 adet güncel, daha önce pasaport dahil vize işlemlerinde kullanılmamış fotoğraflar olmalıdır. Arka fonu kesinlikle beyaz olmalıdır.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği; Hollanda Schengen vize başvuruları için tüm aile bireylerini ve adreslerinin belirtildiği tam vukuatlı nüfus kayıt örneği alınmalıdır.
  • Not: Soyadı değişen evli bayanların kızlık soyadlarını belirten belgelerini de getirmeleri gerekmektedir.
 • Kişi Yabancı Ülke Vatandaşı İse; Türkiye Cumhuriyetinde geçerli oturum  izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları Hollanda  vizesi başvurularını Türkiye’de olan Hollanda temsilciliklerinde gerçekleştirilmektedir. Hollanda Vize başvuru işlemlerini Türkiye’den yapacak olan üçüncü ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda vize başvurularında gösterdiği evraklara ilaveten Türkiye’de ikamet izinleri (en az 6 ay geçerli)  bulunduğuna dair belgelerini (oturum izni-çalışma izni)  ibraz etmelidir. Vize işlemlerinde bulunan kişiler dil  bilmemeleri halinde vize başvuru işlemlerini tercüman dahilinde  yapmalıdırlar.
 • Kimlik Ön Ve Arka Yüz Fotokopisi; Hollanda Vize başvurusu için kimliğin ön ve arka yüzlerinin fotokopileri gerekmektedir. Fotokopi aslını gösterecek şekilde net okunaklı kararmamış sayfadan olmalı fotoğraf ve bilgiler net görünür şekilde olmalıdır.
 • Ek Gelir Belgeleri Ve Finansal Durumu Gösterir Belgeler; Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişi;
  • Hollanda Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000₺ bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır. Ayrıca Hollanda vize işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.
 • Güncel Banka Hesap Dökümü; Aile fertlerine sponsor olacak kişilerin banka hesap özetinde sponsor olacağı her kişi için ek olarak 4.000₺ bakiye daha bulundurması gerekecektir. Her bir başvuru sahibi için bulunması gereken minimum tutar; 4.000₺’dir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası; Hollanda Vize başvurusunda bir önemli husus ise sağlık sigortasıdır.
  • Orijinal Belge: 30.000 € teminatlı Uluslararası geçerli olan  poliçe seyahat tarihinden bir gün önce başlayıp, bir gün sonra sona ermelidir.

Hollanda Vize Başvuru Formu İçin Öncelikler Nelerdir?

 • Hollanda Schengen vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekmektedir. Hollanda vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen Hollanda vize başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır.
 •  Hollanda vize başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin sunduğunuz diğer Hollanda vize başvuru evrakları ile tutarlı olması gerekmektedir. Bu formda yapılan yanlış, hatalı veya eksik olması Hollanda vize talebinin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.
 • “Başvuru formunda ”Schengen alanına ön gördüğünüz giriş tarihi” bölümüne yazılacak tarihler vizelerin başlangıç tarihini oluşturmaktadır. Lütfen bu bölümü dikkatli şekilde doldurunuz.”

Hollanda Vize Başvurularında Randevu Almanın Önemi

Hollanda Vize Başvurularında Randevu Almanın Önemi

 1. Hollanda vizesi almak için mutlaka randevu alınması gerekir. Çok farklı durumlar dışında Hollanda vize başvuru merkezi randevusuz kişileri Kabul etmemektedir. Yapılan başvurular bazı durumlarda değişiklik göstermektedir.
 2. Örneğin Hollanda ya yoğun seyahat dönemleri olan yaz tatilleri, bayramlar gibi dönemlerde vize tarihleri daha ileri ki dönemlere verilebildiği için başvuruların  daha erken en az 1 ya da 3 ay gibi süreler öncesinden yapılması gerekmektedir.
 3. Randevu sadece kişiye özel alınmış olup randevu günü ve saatine sadık kalınmalıdır. Aksi takdirde Hollanda vizesi almak isteyen kişiler başka bir tarihte yeniden randevu almak durumunda kalacaklardır.
 4. Hollanda vize randevusu almak için bulunduğunuz bölgedeki Hollanda vize başvuru merkezine vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Hollanda vize başvurusu merkezini randevu için telefonla aramalarınızda çok ileri bir tarih verilebilir ya da randevu talebiniz Kabul edilmemektedir.

2021 Konsolosluk Tatil Günleri

 • 1 Ocak Çarşamba Yılbaşı Tatili
 • 13 Nisan Pazartesi Paskalya
 • 23 Nisan Perşembe Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 27 Nisan Pazartesi Hollanda Kralı Doğum Günü
 • 1 Mayıs Cuma  Emek ve Dayanışma Günü
 • 5 Mayıs Salı Kurtuluş Günü
 • 19 Mayıs Salı Gençlik ve Spor Bayramı
 • 21 Mayıs Perşembe Yükseliş günü
 • 25-26 Mayıs Pazartesi-Salı Ramazan Bayramı
 • 1 Haziran Pazartesi Pentekost
 • 30-31 Temmuz Perşembe-Cuma Kurban Bayramı
 • 3 Ağustos Pazartesi  Kurban Bayramı
 • 29 Ekim Perşembe Cumhuriyet Bayramı
 • 25 Aralık Cuma Noel

Hollanda vize merkezinde randevu kağıdınız ibraz edilmeli eksik hatalı evrak olmamalı gün ve saatine dikkat edilmeli gitmek istediğiniz tarihe göre uygun zamanda başvuru yapılmalı doğru zamanda randevu alınmalıdır.

Aksi takdirde yapılan işlemler size zaman kaybı ve vize reddi olarak geri dönmektedir

Hollanda vize başvurunuz için acentemiz 10 yıllık tecrübesi ile sizin için istenilen seyahat tarihlerine göre randevu almakta  evraklarınızı eksiksiz ve sorunsuz tamamlamakta sizinle istişare ederek Hollanda vize alım işlemlerinizi titizlikle takip etmektedir. Uzun süreli vize başvurularınız için de gerekli olan belgelerin hazırlanması için acentemiz kusursuz hizmet vermektedir.

Hollanda Vize İşlemleri İçin “Vize Randevu” Size Nasıl Yardımcı Olur?

 • Vize Randevu Acentesi olarak bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde size en doğru bilgileri vermekteyiz
 • Hollanda’ya ne tür vizeyle gideceğiniz konusunda sizi doğru şekilde yönlendirmekteyiz.
 • Yapmak istediğiniz vize türü belirlenip uygun dilekçeler editörlerimiz tarafından yazılmaktadır.
 • Alacağınız vize türüne göre gerekli olan ek evraklar hazırlık dosyasına eklenir.
 • Daha önceki başvurularınız referans baz alınarak ne yapmanız gerektiği hakkında yönlendirilirsiniz.
 • Gerekli olan fotokopi, bilgisayar çıktısı ücretsiz olarak hizmet verilmektedir.
 • Gelir beyan eden evrak, iş yeri kanıt belgeleri, incelenip eksiksiz hatasız dosyanıza eklenir
 • Dilerseniz Seyahat Sağlık Sigortanız tarafımızca hatasız doldurulur.
 • Gerekli olan seyahat rezervasyonları isteğinize uygun düzenlenir.
 • Başvuruya gelmenize gerek olmayan durumlarda dış operasyon sorumluları sizin adınıza başvuruyu gerçekleştirir.
 • Biyometri Veri işlemlerinizde VIS belgeniz eskimiş yada yok ise sorumlumuz bu süreçte size refakat edecektir.
 • Başvuru sonucunuz çıktığında acentemiz tarafından bilgilendirilirsiniz ve pasaportunuz isteğe göre kargo yoluyla isteğe göre şahsen elden size teslim edilmektedir.

Remigrant / Erken Emeklilik Vizesi

Remigrant / Erken Emeklilik Vizesi

Remigrant Nedir ?

Hollanda yasalarına göre bir süre Hollanda da çalışmış, daha sonra Türkiye’ye gelerek çalışmış ve tekrardan Hollanda’ya dönmek isteyenlerin almak istediği  vizedir.

Erken emekli olan kişilerin oturma izinleri biter bu yüzden Hollanda’ya dönmek isteyen kişiler erken emeklilik vizesine başvururlar ve 5 yıllık oturum iznine hak kazanırlar.

Erken emeklilik vizesine başvurmak isteyenlerin bizzat başvuru yapmalarına gerek yoktur. Aracı firmalar ile bu başvuruyu gerçekleştirebilirler.

 • Size Ait Pasaportunuzun Aslı: 10 yıllık süresini doldurmamış 2 adet boş sayfası bulunmalı ve 3 ay daha geçerlilik süresi bulunmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu: Vize başvuru sahibinden bizzat doldurulmalı imzalanmalıdır. Vize sahibi kişi 18 yaşından küçük ise veli-vasi imzası gerekmektedir.
 • Bir Adet Fotoğraf: Arka fon beyaz olmak üzere 35×45 ebatlarında, yeni çekilmiş yüzü kapatacak engel süs,örtü,aksesuar olmayacak şekilde olmalı.
 • Vize Ücreti: Vize ücretleri nakit olarak ödenmekte olup kart çek gibi unsurlar geçerli olmamaktadır. 12 yaşından küçüklerden vize ücreti alınmaz sadece seyahat hizmet ücretleri alınmaktadır.

Kurum / Acente yetki belgesi: Acente – Kurum yetkilisi tarafından doldurulur ve imza-kaşe olmalıdır.İşlemleri kişi kendisi yapıyorsa gerek yoktur.

Oturum İzin Süresi Dolduğu Durumunda: Oturum izni belgesinin aslı, fotokopisi, Schengen bölgesinden çıkış tarihinizi bildiren belge. 

Pasaportunuzun Fotokopileri: Eski yeni pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri

Hollanda vize başvuru evraklarınızın bulunduğunuz tarihe uygun güncel evraklar olduğuna dikkat etmeli eksiksiz hatasız olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hollanda Vize başvurularınız da uyum şartlarına uygun bulundurmayan evraklar ile yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini ve yeniden hazırlık yapmanız gerektiğini unutmayınız.

Hollanda vize başvurularında için evraklarınızı hatasız olması gerektiği gibi eksiksiz hazırlamanız mutlaka vize başvurunuzun onaylanması gerektiği anlamına gelmemektedir.

Bu konu hakkında vizenizin kabul edilip edilemeyeceği kararı tamamen Hollanda Konsolosluğunda olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Ayrıca size verilmek üzere olan vize süreleri de Hollanda Konsolosluğu tarafından karar verilmektedir.

Hollanda – Vize İşlemleri Video;

Hollanda Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×