Leiden Vize

Hollanda Leiden Vize Başvurusu

Güney Hollanda’da yer alan Leiden eyalet olarak gidilebilen Avrupa bölgelerinden biridir. Lahey ve Haarlem şehirlerine yakınlığıyla da turistik olarak ilgi çekmektedir. Leiden vize başvuru işlemleriniz için Hollanda vize merkezi ile irtibat kurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Leiden İçin Vize Gerekli Mi?

Leiden  için vize gerekli mi; Hollanda schengen vize başvurularına göre düzenlediği prosedürde, Türkiye’den yapılan seyahatlerde vize istemektedir. Leiden vize başvurusu yaparak, turistik, iş, seyahat, ticari ve eğitim faaliyetlerine göre gidebilirsiniz.

Leiden İçin Vize Şartları

Leiden için vize şartları, vize dilekçesinin Almanca, İngilizce ve Fransızca olarak konsolosluğa verilmiş olmasıdır. Leiden vize almak için prosedüre uyulmalı ve eksiksiz evrak verilmelidir.

Leiden Turistik Vize

İş, eğitim, ticari, kültürel gezi, ziyaret ve aile birleşimi nedenlerine dayalı olarak Leiden turistik vize başvurusu yapılabilir.

Turistik vize işlemlerinden D tipi vize düzenlemesi ve C tipi vize seçenekleri sunulmaktadır.

Leiden Vize Başvurusu

Leiden vize başvurusu için Hollanda konsolosluğuna reşit olan kişilerin bizzat başvuru yapması gerekir. Başvuru sırasında dilekçe verilmesi ve evrakların eksiksiz teslim edilmesi şartı vardır. Leiden vize işlemleri için en yakın konsolosluktan randevu alarak başvuru yapabilirsiniz.

Leiden Vize Evrakları

Leiden vize evrakları eksiksiz verilmelidir. Vize harcı, evrak ve belgelerle birlikte evlilik cüzdanı, öğrenci belgesi ve gidiş nedenine dayalı belgelerin de düzenlenmesi şartı bulunur.

  • Vize dilekçesi ve formu
  • 000 Euro sağlık sigortası teminatı
  • Evlilik cüzdanı ve aile nüfus kaydı
  • Tam vukuatlı nüfus kaydı
  • Yeşil, gri, siyah ve bordo pasaport
  • 2 sayfası boş pasaport
  • Vize harç bedeli ve dekontu
  • 2 biyometrik fotoğraf

Leiden Vize Fiyatları/ Ücretleri

Leiden vize fiyatları, Türkiye’den Avrupa bölgesine gitmek için 60 Euro’dur. Harç bedeli konsolosluğa teslim edilecektir.

Leiden Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Leiden vizeis kaç günde çıkar; vize başvurusunun seyahat tarihinden 4 hafta önce yapılması tavsiye edilmektedir. 3 iş günü ile 10 iş günü içinde çıkacaktır.

Leiden Vizesi Nasıl Alınır?

Leiden vizesi nasıl alınır; vize başvuruları Hollanda konsolosluğu üzerinden yapılmalıdır. Otel ve uçak rezervasyonuyla birlikte vizenizi alabilirsiniz.

Hollanda Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×