Lelystad Vize

Hollanda Lelystad Vize Başvurusu

Ljsel Gölü kıyısında yer alan Lelystad, 1957 yılında gölün bir kısmının kurutulması ile inşa edildi. Balıkçı teknelerinin bulunduğu bir limana sahip olan kent özellikle yat turizmi öne çıkar. Her yıl yüzlerce Türk, Hollanda vizesi ile kenti ziyaret etmektedir.

Lelystad İçin Vize Gereklimi

Lelystad ziyareti için vize gerekli. Turizm açısından Hollanda’nın en önemli kentlerinden olan Lelystad için vize gereklimi sorusu birçok Türk vatandaşı açısından cevaplanması gereken önemli bir sorudur.

Lelystad İçin Vize Şartları

Hollanda için geçerli olan tüm vize şartları ve prosedürler Lelystad için vize şartları ve prosedürleri ile aynıdır. Turizmde ciddi bir potansiyele sahip olması nedeniyle her yıl binlerce konuğu ağırlayan kente kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesi geçerlidir.

Lelystad Turist Vizesi

Tüm Schengen bölgesi ülkelerinde olduğu gibi Lelystad turist vizesi kısa süreli verilen Schengen vizesidir. 90 günü geçmeyen seyahatler için geçerli olan vize aynı zamanda tüm Schengen bölgesi ülkelerde seyahat etme olanağı sağlar.

Lelystad Vize Başvurusu

Lelystad vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk iş İngilizce olarak hazırlanan dilekçenin vize merkezine ulaştırılmasıdır.

Lelystad vize başvurusu için işlemler konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize merkezleri dışında aynı zamanda seyahat acenteleri aracılığı ile de yürütülmektedir.

Lelystad Vize Evrakları

Lelystad vize işlemleri için konsolosluğa sunulacak olan belgeler tutarlı ve doğru olmak zorundadır. Belgeler ile vize başvuru formunun birbiri ile uyumsuz olması ret almaya neden olur. Lelystad vize evrakları;

  • 10 yıl içinde çıkarılmış pasaport
  • 3,5 x 4,5 cm ölçüsünde 2 tane biyometrik fotoğraf,
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Finansal durumu gösteren belgeler
  • Vize talebi için dilekçedir.

Lelystad Vize Fiyatları/ Ücreti

2021 yılı için Hollanda konsolosluğu tarafından belirlenen Lelystad vize fiyatları/ ücreti 115 Euro’dur. Harç bedeli dışında hizmet bedeli ve ek masraflar bulunmaktadır.

Lelystad Vizesi Kaç Günde Çıkar

Ortalama 5 ile 15 iş günü içerisinde vize işlemleri tamamlanmaktadır. Lelystad vizesi kaç günde çıkar konusunda endişe yaşamamak için seyahatten en az bir ay önce müracaat etmek gerekir.

Lelystad Vizesi Nasıl Alınır

Lelystad vize işlemleri tamamlandıktan sonra başvuru sahibi elden ya da kargo ile pasaportunu teslim alır. Lelystad vizesi nasıl alınır hemen bizi arayın.

Hollanda Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×