Hollanda Asgari Ücret 2023

Hollanda’da yaşayan kişilerin sadece %3 gibi oldukça küçük bir oranındaki kesim asgari ücret ile çalışıyor. Hollanda asgari ücret tutarı için 1635 Euro belirlemiştir. Çalışanlar tarafından, meslek gruplarına bağlı olarak ortalama 2500 ila 4000 Euro aralığında maaş alınıyor. Spesifik alanlarda çalışan kişilerin çok daha yüksek aylık ödemeler aldığı biliniyor.

Hollanda 2021 Asgari Ücret

Hollanda’nın 2021 yılında geçerli olan asgari ücret tutarı 1635 Euro ile Avrupa’nın en yüksekleri arasında yer alıyor. Ortalama vergiler ve çeşitli özelliklere sahip vatandaşlara yönelik destek paketleri sayesinde Hollanda’da geçiminizi sağlama konusunda sorunla karşılaşmazsınız. Amsterdam asgari ücret için belirlenen 1635 Euro alt limitle çalışan kişi sayısı son derece azdır. Maaşların büyük bir bölümünün 2000 Euro ve üzerinde olduğu bilinmektedir.

Lüksemburg Asgari Ücret

Lüksemburg’da halkın aylık geliri diğer birçok Avrupa ülkesine kıyasla son derece hızlı bir şekilde artış göstermiştir. Ülkedeki vatandaşlar tarafından aylık en az 2141 Euro gelir elde ediliyor. Hollanda asgari ücret alan kişi sayısı ile ilgili hesaplamalara göre, %3 oranlı asgari ücretli kesimde olduğu gibi, Lüksemburg bünyesinde de %5’den düşük asgari ücretli bulunuyor.

İngiltere Asgari Ücret

Lüksemburg asgari ücret 2021 yılına özel olarak 2 bin 141 Euro tutarına ulaşmıştır. Son 10 yıl içerisinde çok ciddi maaş artışı yapan ülke, gelirleri sonucunda yarattığı güçlü ekonomiyi halkına yansıtmayı başarıyor. Hollanda asgari ücret 2020 yılı içerisinde özel destekler almayan ve başlangıç seviyesinde bir çalışan olanlar için 1635 Euro olarak belirlenmiştir. İngiltere’de geçerli olan asgari ücret ise 1598 Euro seviyesindedir.

Amerika Asgari Ücret

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarının aldıkları aylık ödemeler, günde kaç saat çalıştıklarına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Vasıfsız kişiler tarafından yapılan işlerde özellikle bahşiş avantajı bulunuyorsa, alınan maaştan çok daha fazlasına bahşiş olarak ulaşılıyor. ABD’de çalıştığınız işe bağlı olarak saatlik ücreti 15 Dolar tutarında alabilirsiniz. Hollanda asgari ücret rakamları için yaptığı 2020 yılı açıklamasında, ülkedeki en düşük ücretin 1635 Euro olacağını belirtmiştir.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×