Hamm Vize

Almanya Hamm Vize Başvurusu

Almanya’nın kuzey batısında, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bir kent olan Hamm; en iyi konaklama merkezleri, gezilecek yerleri ve gizli hazineleriyle oldukça güzeldir. Hamm vize başvurusu yapmak için; firmamızın uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Hamm İçin Vize Gerekli mi?

Hamm için vize gerekli mi; Evet. Almanya vize başvurusu yapmak isteyen umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, vize almak zorundadır. Vize muafiyetine tabi olan Türk vatandaşları ise; hizmet pasaportu, diplomatik pasaport ve hususi pasaportlarıyla, 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek şekilde, Almanya’ya seyahat edebilir.

Hamm İçin Vize Şartları

Almanya Schengen bölgesi üye ülkesidir ve Hamm vize şartları, Schengen kriterlerine göre düzenlenir. Bu yüzden tüm evrakların eksiksiz hazırlanması, vize ücretinin ödenmesi ve gerekiyorsa randevu alınarak, parmak izi verilmesi gerekir.

Hamm Turist Vizesi

Almanya’ya turistik seyahatlerde Hamm turist vizesi almak için başvuru yapan Türk vatandaşları, 90 günü geçmeyen kısa süreli C tipi vize alır. Son 5 yılı kapsayan süre içinde Schengen ülkelerinden birine seyahat eden Türk vatandaşları, vize başvurusu için, şahsen başvuru yapmadığı gibi, parmak izi vermiş kişiler; vize başvuru merkezleri aracılığıyla, vize randevu alarak, işlemlerini tamamlayabilir.

Hamm Vize Başvurusu

Hamm vize işlemleri Schengen kriterlerine uygun şekilde gerçekleştirilir. Hamm vize başvurusu yapılırken; seyahat amacına uygun şekilde vize başvurusu yapılır. Konsolosluk talep ederse, ek belgelerin de hazırlanması gerekir.

Hamm Vize Evrakları

Hamm vize evrakları; mesleklere ve vize türüne göre değişir. Standart vize başvuru evraklarının yanında; çalışanlar için, öğrenciler için, transit geçiş yapacaklar, emekliler ve ev hanımları için, ek belgeler istenebilir.

Standart vize evrakları gibi, ek belgelerin de güncel olması gerekir.

Hamm Vize Fiyatları/Ücreti

Almanya konsolosluğu tarafından düzenlenen Hamm vize fiyatları/ücreti 80 Eurodur. Ancak 0-6 yaş arası çocuklar, vize harç ücretinden muaf tutular.

Hamm Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya’ya seyahat edecek Türk vatandaşları Hamm vizesi kaç günde çıkar kapsamında, 10-15 gün bekler. Bu süre; konsolosluğun yoğun işlerine ya da ek belge talebinde bulunulmasına göre değişkenlik gösterir.

Hamm Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Hamm vize başvurusu için iki yol bulunur. Bir tanesi şahsen başvurusu, diğeri ise vize başvuru merkezleri aracılığıyladır. Vize başvuru merkezi aracılığıyla yapıldığında, başvuru merkezinin hizmet bedeli de ödenir.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×