Hagen Vize

Almanya Hagen Vize Başvurusu

Almanya’nın batısında, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan Hagen, 106 metre rakıma sahiptir. Çok sayıda park, tiyatro binası ve tarih müzelerinden oluşan Hagen’e Almanya vize başvuru yaparak gidebilirsiniz. Hagen vize almak için; firmamızın danışmanlarını arayarak, vize başvuru sürecinizi rahatlıkla başlatabilirsiniz.

Hagen İçin Vize Gerekli mi?

Hagen için vize gerekli mi konusunda Türk vatandaşları hem vizeye tabidir hem de vizeden muaftır. Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vize alırken; hizmet pasaportu, diplomatik pasaport ve hususi pasaport sahibi Türkler, 180 gün için, 90 günü geçmeyecek şekilde vizeden muaf şekilde seyahat yapabilir.

Hagen İçin Vize Şartları

Hagen vize şartları için Schengen kriterleri geçerlidir. Almanya Schengen üyesi ülke olması dolayısıyla; başvuru hazırlık safhasında, tüm belgelerin tam olması gerekir. Vize başvurusu yaparken, randevu alınır ve parmak izi verilir.

Hagen Turist Vizesi

Hagen turist vizesi; turistik amaçlı ve 90 günü aşmayacak şekilde yapılır. Kısa süreli C tipi Schengen vizesi alınır. Almanya konsolosluğu şahsi başvuru yapılabilir ya da vize merkezleri aracılığıyla, başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hagen Vize Başvurusu

Hagen vize ile Almanya ve schengen ülkesi diğer ülkelere giriş yapabilirsiniz. Hagen vize başvurusu için yoksa parmak izin verilir. Parmak izi olanların, 5 yıl boyunca parmak izleri sistemde saklanır.

Hagen Vize Evrakları

Hagen vize evrakları içinde pasaport, eski Schengen vize fotokopileri, vize başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, biometrik fotoğraf, uçak ve otel rezervasyon belgeleri, seyahat sağlık sigortası, çalışanlar için mesleki belgeler, vize başvuru talep dilekçesi gibi belgeler bulunur.

Ancak ek belgeler de istenebilir.

Hagen Vize Fiyatları/Ücreti

Hagen vize fiyatları/ücreti, konsoloslukların inisiyatifindedir. Her sene düzenli olarak güncellenen vize ücreti, 2021 yılında 80 Euro olmuştur. Başvurular vize merkezi aracılığıyla yapılıyorsa, vize merkezinin hizmet bedeli de bu ücrete eklenir.

Hagen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya konsolosluğunun yoğunluğu, belgelerin eksik olması, ek belgelerin talep edilmesi ya da konsolosluğun tatil günleri dolayısıyla Hagen vizesi kaç günde çıkar kapsamında Türk vatandaşları 8 ila 15 iş günü bekler.

Hagen Vizesi Nasıl Alınır?

Hagen vize işlemleri şahsi olarak ya da vize başvuru merkezleri tarafından, iki şekilde yapılabilir. Her iki şekilde de belgelerin tam ve doğru belgelerle hazırlanmış olması, parmak izi verilmesi, tüm belgelerin güncelliğini koruyor olması, vizelerin onaylanmasında önemli rol oynar.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×