Essen Vize

Almanya Essen Vize Başvurusu

Essen vize alma adımlarını İdata yetkili kuruluşu üzerinden tamamlamanıza gerekir. Bu yetkili kuruluş vize talep adımlarının iletilmesini ve yanıt bulmasını mümkün kılmaktadır. Almanya ve İtalya vize işlemleri İdata aracılığıyla tamamlanır.

Essen İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya vize başvurusu için hangi başvuru formunu doldurmanız gerektiği internet sitesi üzerinden tarafınıza iletilecektir.

Essen için vize gerekli mi; başvuru formu doldurma adımında ıslak imzalı şekilde teslim etmeniz gerekliliğini korumaktadır. Essen vize talep sürecinde başvuru formuna ek olarak 2 adet biyometrik fotoğraf da sunmalısınız.

Essen İçin Vize Şartları

Essen için vize şartları talep edilen vize türüne göre farklılık arz eder. Örneğin Alman vatandaşı ile evlilik yapmanızın sonrasında şu belgeleri iletmeniz gerekir;

  • Vize başvurusu sırasında evliliğin yapıldığına dair resmi belgenin Almanca tercümesini eksiksiz sunmanız gerekir.
  • Daha öncesinde bir evlilik yaptıysanız bu evliliğin sonlandığını kanıtlayan belgeleri de eksiksiz bir biçimde iletmelisiniz.

Bu belgeleri ileterek başvuru adımını şekillendirmenize fırsat sunulacaktır.

Essen Turist Vizesi

Essen turist vizesi için C türü vize talep etmelisiniz. C türü vizenin geçerliliği 90 gündür. Bu vize alım aşamasında otel rezervasyon bilgilerinizi de iletmeniz gerekecektir.

Essen Vize Başvurusu

Essen vize başvurusu yapılırken uzun müddet kalmayı ve ülkede çalışmayı planlayan kişilerin Ulusal Vize talep etmesi gerekir.

Essen vize Ulusal Vize kategorisinden alınırsa 90 günden uzun bir sürer ülkede aktif şekilde bulunma fırsatını elde edebilirsiniz.

Essen Vize Evrakları

Essen vize evrakları arasında ülkeye giriş yapılmasının sonrasında maddi ihtiyaçların nasıl karşılanacağına ilişkin bilgi sunan hesap özetinin de iletilmesi lazımdır.

Essen Vize Fiyatları / Ücreti

Essen vize fiyatları ücreti ile başvurunuzun geçerli kılınmasını sağlayabilirsiniz. Ödenmesi gereken tutar 80 Euro olarak belirlenmiştir.

Essen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Essen vizesi kaç günde çıkar; pandemi koşulları sebebi ile başvuruların dikkate alınması daha zor bir hal almıştır, süreç 4 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Essen Vizesi Nasıl Alınır?

Essen vizesi nasıl alınır; öğrencilerin öğrenci değişim programları üzerinden vize başvuru adımlarını tamamlamasına imkan tanınmaktadır. Bu noktada hangi okuldan onay alındığının eksiksiz bildirilmesi gerekir.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×