Dubai Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Dubai Vize Başvurusu 2023

Dubai Vizesi Sayfamıza Hoşgeldiniz…

Dominik Cumhuriyeti Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Vize Randevu Acentesi olarak Dubai Vize işlemlerinde 10 yılı aşan bir zamandır sizlere profesyonel olarak kısa zamanda hizmet vermekteyiz.

Sektörün öncülerinden olan Vize Randevu hatasız ve eksiksiz vize hazırlığı yolculuğunda başvuru işlemlerinizde yanınızda olmaktan onur duymaktadır. Dubai vize başvurusu yapmak için;

 

Dubai Vizesi

Dubai’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişiler, başvurularını yetkilendirilmiş vize merkezlerine yapmaları gerekmektedir.

Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi kişiler vizeye tabidirler. Hizmet (gri), Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil) pasaport sahipleriyse 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize alma zorunlulukları bulunmamaktadır.

Dubai Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Dubai Vizesi: Randevu ve Başvuru

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’den vize başvurusu yapmaları gerektiğinde 6 ay geçerli çalışma/oturum iznine sahip olmaları şartı aranmaktadır. Dubai Vizesi sahibi olarak Umm al Quwain, Ras al-Khaimah, Ajman, Abu Dhabi ve Dubai emirliklerine seyahat edebilirsiniz.

Dubai Vizesi Başvuruları Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi almak için diğer ülkelerde olduğu gibi sayılı evrak hazırlığı yapılmamakta başvurular elektronik ortamda gerçekleştirilmektedir.

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği bu konuda hizmet vermemekte olup online vize başvuruları Vize Randevu Acentesi aracılığı ile yapabilmektesiniz. Elektronik ortamda yapılan vize başvuruları için parmak izi uygulaması gerekmemektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Bürosu güvenlik soruşturmasını kendisi yapmaktadır. Dubai online başvuru formu sitemizde yer almaktadır. Başvuru formunu eksiksiz olarak doldurduğunuzda vize uzmanlarımız sizinle gün içerisinde iletişime geçeceklerdir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Yapılması Gerekenler

 • Online olarak sitemizde bulunan başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.
 • Pasaportunuzun Fotoğraflı olan sayfasını kusursuz şekilde taratınız.
 • Yeni çekilmiş olan arka fon beyaz olan fotoğrafı jpg formatında e-posta yolu ile bize gönderiniz.
Dubai vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/dubai-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Dubai Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Online olarak doldurmuş olduğunuz vize başvuru formu ve taratmış olduğunuz fotoğraf ve pasaportunuzu Vize Randevu temsilcilerimize gönderdiğinizde incelemeye alınır, vize başvuru dosyanız aynı iş günü içerisinde Dubai’deki yetkili birime gönderilir.

Ayrıca başvuru sahibi ödemiş olduğu vize dekontunu tarafımıza göndermelidir. Değerlendirmeye alınan vize dosyanız 3 iş günü içerisinde sonuçlanır ve e-posta adresinize iletilir.

Birleşik Arap Emirlikleri tatil günleri Cuma ve Cumartesi yarım olduğundan başvuru sonuçları pazar/pazartesi günleri sonuçlanmaktadır. İmmigration Office tarafından bildirilen sonuçlar pazar günü uçuşları olan yolcular için nöbetçi temsilcilerimiz aracılığıyla sizlere iletilir.

Dubai’de Express vize uygulaması bulunmaz. Bunun sebebi elektronik ortamda yapılan başvuruların 72 saat gibi kısa bir sürede sonuçlanmasından kaynaklanmaktadır. Öngörülen sonuçlanma süresinin uzaması en fazla bir hafta süreceğinden Express Vize uygulamasına gerek bulunmamaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri fuar ve tatil öncesi yoğunluğu, ek evrak talebi, cuma günü tatil oluşu sebepleriyle uzamaya sebep olacak nedenlerden dolayı başvuruların 1 hafta öncesinden yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Dubai Vizesi Ücretleri Hakkında

Dubai Vizeleri

 • 30 gün tek girişli,
 • 30 gün çok girişli,
 • 90 gün tek girişli,
 • 90 gün çok girişli olarak verilmektedir.

Bu nedenle 4 kategorisi olan vizelerin ücretleri değişkenlik göstermektedir. Ayrıca vizeler tek tip ödeme olduğundan yaş sınırı ve indirim uygulamaları bulunmamaktadır. Vizesine red sonucu gelen kişilerin vize ücretleri geri ödenmemektedir. Yeni başvuru yapıldığında tekrar ücret ödenmesi gerekmektedir.

Dubai vize ücretleri, konsolosluk ve aracı kurum hizmet bedelleri ile birlikte >> vizerandevu.com/dubai-vize-ucreti sayfamızda açıklanmıştır.

Dubai Vize Başvurusu Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 • Pasaport kullanım süresi 10 yılı geçmiş olmamalı ve 6 ay daha geçerliliği bulunması gerekir.
 • Geçerli bir BAE vizesi olan şahıslar ikinci vize başvurusu yapamazlar. Yapılmış olan vize başvurusu red sonucu alır ve ücretler geri iade edilmez.
 • 30 Günlük alınmış bir vize sonrasında vize süresini aşan şahıslara 3000$ ceza kesilir ve diğer vize başvuruları red ile sonuçlanabilir.
 • 18 yaş altı çocuklar tek ebeveynleri ile seyahat etmeleri durumunda, diğer ebeveynden muvafakatname alınması gerekmektedir. Anne-baba olmadan seyahat edecek olan 18 yaş altı çocuklar muvafakatnameyle birlikte ebeveynlerden birinin pasaport ön yüz fotokopisi bulundurmaları gerekmektedir.
 • Alınan vizeler Dubai girişinde kontrol edileceğinden vizenizin çıktısını almanız ve yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
 • Başvurular BAE Vize Başvuru Ofisi yoğunluğu, cuma günü tatil oluşu, ek evrak istenmesi durumları yüzünden 1 hafta öncesinden yapılmalıdır.

Dubai Vizesi Neden Red Edilebilir?

Dubai’ye gerçekleştirmek istediğiniz seyahatler için yapmış olduğunuz başvurular red ile sonuçlanabilmektedir. Dubai’de suça karışmak, varsa trafik cezalarının ödenmemesi ve vize süresini aşmış olmanızdan kaynaklanmaktadır.

Diğer sebeplere gelinecek olursa vize başvurusu yaparken doldurulması gereken online formlarda eksik ya da hatalı bilgi vermek hatalı işlem yapmaktan kaynaklanmaktadır ve bu çok sık karşılaşılan bir durumdur.

Dubai vize başvurusu için 10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak vize başvurularında titizlikle hizmet vermekteyiz. Yapılan küçük bir hata neticesinde vizenizin red olmaması sorun çıkmadan tek düşündüğünüz şey seyahatiniz olmasını istiyorsanız Vize Randevu iletişim numaralarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai vize başvurunuz olumsuz sonuçlandı ise; >> vizerandevu.com/dubai-vize-reddi sayfasındaki adımları izlemelisiniz.

Pasaport Geçerlilik Süresi Hakkında

Dubai’ye seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin, pasaport sürelerinin vize süresi bitiminden sonra 6 ay daha geçerliliğe sahip olmaları gerekmektedir. Örn; kısa süreli vize alan bir kişi 58 gün içinde 29 gün kalacak kişiye toplamda 8 aylık geçerli bir pasaport gerekmektedir. Bu nedenle örneğin 5 aylık geçerliliği olan bir pasaport sahibi başvuru yapmamalı, yapmış olsa bile red cevabı alacaktır.

Siyah, yeşil, gri pasaport sahipleri pasaport süreleri az olması nedeniyle Türkiye’de bulunan gümrük yetkilileri tarafından uçağa alınmama riski olduğundan pasaport süreleri çok dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Dubai’ye Sabit Geliri Olmayan, Banka Hesabı Göstermeyen Kişiler Vize Başvurusunda Bulunabilir mi?

Dubai Vizesi Başvuruları elektronik ortamda yapıldığından somut bir evrak istememekle beraber kişilere gelir durumu sormamaktadır. Diğer ülkelerin gelir durumu sormasında ki neden seyahat için gelen kişilerin kaçak yollarla ülkede kalma isteklerinden kaynaklanmaktadır.

Dubai’de maddi ve manevi cezalar oldukça ağır olduğundan kaçak kalmak isteyecek kişi olması mümkün olmamaktadır.

Dubai’nin kurallarında kişilerde aranan kriterler terör suçlusu olmamak, ülkede trafik suçu işleyip cezayı ödememek, vize süresini aşmak gibi sebeplerden oluşmaktadır. Bu nedenle online formları dolduran, arka fonu beyaz fotoğraf beyan eden ve vize ücretini ödeyen herkes Dubai seyahati gerçekleştirebilir.

Dubai Kapı Vizesi Hakkında

 • Dubai Kapı Vizesi sadece BAE Ulusal Havayolu “Emirates” ile Business Class yolculuk yapan ve 5 yıldızlı otellerde konaklayacak kişiler için uygulanmaktadır.
 • Bu özellikler dışında kalan yolcular mutlaka Kontuar yetkilisine elektronik vize çıktısını göstermeli aksi takdirde uçağa alınmamaktadır.
 • Dubai Ülke şartlarında ülkelere göre prosedürler izlemekte olup 2018 yılından bu yana Ukrayna ve Rusya’ya sadece kapı vizesi almak isteyenlere vize vermektedir. Eğer pasaportunuz Ukrayna ve Rusya pasaportu ise elektronik olarak vize başvurusu yapamazsınız.
 • Diğer taraftan Avrupa Birliği pasaport sahipleri Birleşik Arap Emirliklerine vize almadan seyahat edebilirler.
 • SuriyeAfganistanBangladeş, Yemen, Tunus, İsrail, Irak, İran ülke vatandaşlarına BAE vize vermemektedir. Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi olsalar dahi BAE Güvenlik Güçleri tarafından alınan karar ile vize verilmesi çok zor ve uzun süreli olmaktadır.

Dubai Vize Başvurusu Havayolu Aracılığı ile Yapılabilir mi?

Gerçekleştirmek istediğiniz Dubai seyahatiniz için vize başvurularını havayolu şirketleri aracılığı ile de yapabilirsiniz.

Hizmet alacağınız havayolu şirketi temsilcileri ile görüşerek Dubai Vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz. BAE tarafından yetkilendirilen Vize Başvuru Acenteleri aksine havayolu şirketleri sizden ek evrak talebinde bulunmakta ve daha uzun sürede vizeniz sonuçlanmaktadır.

Gemi Turunda Dubai’nin de İçinde Bulunduğu Turistik Seyahatlerde Nasıl Vize Alınır?

Birden fazla ülkeleri kapsayan turistik tur gezileri için BAE için olan kısımda vize işlemleri turu düzenleyen Gemi Firmaları tarafından gerçekleştirilir.

Dubai Vizesi Red Cevabı Aldığında Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Çok nadir görülse de isim benzerliği nedeniyle sizden önce Dubai seyahati gerçekleştirmiş ve suç işlemiş kişi hiç gitmemiş olduğunuz halde Dubai Vizesi başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

BAE’ ye çok sık gerçekleştirilen turistik geziler de güvenlik tehdidi olarak görülebileceğinden vizeniz red cevabı alabilir. Bu ve bunlar gibi nedenlerle red cevabı almış olan vizeler için yapılabilecek şey Birleşik Arap Emirliklerine Dubai’den değil diğer emirliklerden başvuru yapmaktır.

Bu tür sorunlarla karşılaşan yolcuların birlikte çalıştıkları seyahat ve turizm acentelerine durumlarını anlatmaları ve ona göre bir yol izlemeleri gerekmektedir.

Dubai Vize Başvurusu

 • Birleşik Arap Emirlikleri Ajman, Umm Al Quwain, Abu Dhabi, Fujairah, Ras Al Khaimah ve Dubai’den oluşan 7 emirlikten meydana gelmiştir. Dubai Vize Başvuruları Dubai Konsolosluklarından yapılmamakta, Birleşik Arap Emirliği tarafından yetkilendirilmiş turizm/seyahat acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır.
 • Vize Randevu Acentesi Dubai dahil tüm dünya ülkelerinin vize hazırlıklarında ve vize alımı konusunda yetkiye sahip olup titizlikle hizmet vermektedir.
 • Dubai Vize Başvurunuzu Vize Randevu temsilciliklerini arayarak hızlıca, güvenle yapabilmeniz için iletişim adreslerimizden bize ulaşınız.
 • Dubai’ye gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz için başvurularda randevu gerekmemektedir. Sitemiz üzerinden ya da iletişim numaralarımızdan bize ulaştığınızda size uygun vize başvurunuz gerçekleştirilir ve 1 günde sonuçlanmaktadır.
 • Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yapılan açıklamada, (bordo) Türkiye Umuma Mahsus pasaport sahipleri vize başvurusu yapmak zorundadır.
 • 30 Gün Tek Girişli, 30 Gün Çok Girişli, 90 Gün Tek Girişli, 90 Gün Çok Girişli, Ticari, Turistik, Transit, Cruise Vize başvurularını Vize Randevu aracılığı ile yapabilirsiniz.

Hangi Ülkeler Dubai Vizesinden Muaftır?

 • Malezya, Hollanda, Lihtenştayn, Litvanya, Almanya, Portekiz, Malta, ABD,
 • İzlanda, İtalya, İsviçre, Hırvatistan, Brunei, Andorra, Singapur, Kıbrıs, İngiltere
 • San Marino, Çekya, Avustralya, Avusturya, İspanya, Polonya, Fransa,
 • Danimarka, Estonya, Yunanistan, Monaco, Hong Kong, Romanya, Yeni
 • Belçika, Japonya, Macaristan, İtalya, Vatikan, Güney Kore, Slovakya, Norveç,
 • Zelanda, Lüksemburg, Bulgaristan, Slovenya, İsveç, Finlandiya,

Dubai Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 1. Dubai’ye gerçekleştirmek istediğiniz seyahatiniz için yapacağınız başvurularda dikkat etmeniz gereken ilk şey seyahat amacınızdır.
 2. Seyahat amacınız alacağınız Dubai vize kategorisini belirlemektedir. Seyahat amacınız ve kalmak istediğiniz süre vize alımında önem taşımaktadır.
 3. Karar vermiş olduğunuz seyahat tarihleri ve seyahat amacınız sonrasında Vize Randevu ile iletişime geçtiğiniz anda sizin için uygun vize türü belirlenir online olarak vize başvurunuz yapılır. Vize Randevu bu süreçte sizin adınıza vize takibini yapmaktadır.
 4.  Vizelerin sonuçlanmasında tek yetkili merci Dubai Konsolosluğu Göçmen Ofisi olmaktadır.
 5. Dubai Vizesi başvurusu yapmadan pasaportunuzun geçerlilik süresine dikkat etmeniz gerekmektedir. 10 yılı geçmiş, geçerlilik süresi yetersiz olan, yıpranmış deforme olmuş pasaportlar vize ret kararına sebep olacaktır.

BAE-Birleşik Arap Emirlikleri Vize Türleri

Dubai 30 Gün Tek Girişli Vize (kısa dönem)

Onaylanma tarihi itibariyle 58 gün geçerliliği bulunan bu vize de konaklama süresi 30 gündür ve uzatma başvurusu yapılmaz.

Dubai 30 Gün Çok Girişli Vize (kısa dönem)

Onaylanma tarihi itibariyle 58 gün geçerliliği olan bu vize ile birden fazla giriş yapabilir ancak vize sürenizi uzatamazsınız. Konaklama süresi 30 gündür.

Dubai 90 Gün Tek Girişli Vize (uzun dönem)

Bu vizeyle Turistik seyahat, aile ziyareti, arkadaş ziyareti, iş için yapılacak seyahatler için kullanılmaktadır. 90 günlük vize tek girişli olup 90 gün konaklama hakkı verir.

Dubai 90 Gün Çok Girişli Vize (uzun dönem)

Dubai seyahatini sık gerçekleştiren birden fazla giriş yapmak isteyen şahıslara verilmektedir. 90 günlük verilen vize süresi içinde 58 gün konaklama hakkı bulunur.

Dubai Cruise Vize

Cruise vize çok girişli bir vize olmakla beraber veriliş tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerli olmaktadır. Bu vize sadece BAE kalkışlı turlar için kullanılmaktadır.

Dubai 48 Saatlik Vize ( aktarma )

Tek girişli olan bu vize 3 aşamalı bilet sahipleri için (örn; Çin, Dubai, Türkiye) Dubai havalimanında 1-2-3 teki aktarma yapılacak uçuşlar için verilir. Onay verildikten sonra 30 gün geçerli olmaktadır. BAE’ye giriş yapıldıktan sonra 48 saate kadar konaklanabilir.

Dubai 96 Saatlik Vize (transit)

Verildiği tarihten itibaren 30 gün boyunca geçerli olan bu vize tek girişli olup giriş yapılan günden itibaren 96 saat kadar BAE’de kalma imkanı tanır. 96 saat içinde transit yolculuğu gerçekleştirmeleri, sınır geçişlerinde yolcuların vizelerini beyan etmeleri gerekmektedir.

Dubai Vizesi Süreci

 • Dubai seyahati gerçekleştirmek isteyen Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahiplerinin Dubai Vizesi Başvurusu yapmaları gerekir.
 • Hizmet (gri), Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri için BAE Vize Yönetmeliği, 90 günden az geziler için vizeden muaftırlar. Dikkat etmeleri gereken şey pasaportlarının geçerliliği olmaktadır.
 • Vize başvurusunda hatasız, eksiksiz yapılan işlemler sonucunda vize cevabı 72 saatte bildirilmektedir. Konsolosluk Göçmen Bürosu yoğunluğu, tatil günleri, ek evrak talebi gibi nedenler göz önünde bulundurularak başvuruların 1 hafta öncesinden yapılması tavsiye edilir.
 • Turistik, ticari vize sahipleri vize onayı verildiği tarihten itibaren 58 gün geçerli olmak üzere 30 gün konaklama hakları bulunmaktadır.

Dubai Vizesi Ayrıntıları

 • Dubai Vizesi BAE Göçmenlik Bürosu tarafından yetki verilmiş başvuru merkezi aracılığı ile online olarak gerçekleştirilir.
 •  Başvuruları 1 hafta öncesinde yapmanızda fayda olmaktadır. Daha kısa sürede başvuru gerçekleştirmek isteyen kişilerin Vize Randevu temsilcilerine durumlarını bildirmeleri gerekmektedir.
 • Dubai’ye seyahat eden yolcular Dubai Uluslararası Havaalanında göz taramasından geçirilirler.
 • Dubai’de resmi hafta tatil günleri Cuma ve Cumartesi günü olduğundan Göçmenlik Bürosu kapalı bulunmaktadır.
 • Dijital ortamda gerçekleştirilen vize başvuruları sonuçlandığında e-posta adresinize vize temsilcilerimiz tarafından gönderilecektir.
 • Dubai vizesi üstünde bulunan barkodda ülkeye giriş yapabileceğiniz seri numarası bulunur. Vizenizdeki seri numarasına özellikle dikkat ediniz.

Dubai Vizesi Gaziantep

Dubai vizesi Online alınmaktadır. Bunun için Gaziantep vize merkezi üzerinden e-vize başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Başvuru formundaki tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurularak başvurunuzu merkezimiz aracılığıyla sisteme yüklemeniz halinde vize işlemleriniz başlatılacaktır.

Bordo pasaport sahibi olanlar Dubai Birleşik Amerika Devletleri ziyareti için vize almak durumundadırlar. Türk vatandaşları yapacakları Dubai ziyareti için 90 günü geçmeyecek türde bir vize alması gibi bir zorunluluk yoktur.
Dubai vize Süresi

 • Dubai vize başvurusu sistemimize Online olarak yapıldıktan sonra 72 saat içinde sonuçlanmaktadır. Perşembe-Cuma günü yapılan Online başvurular Konsolosluğun   tatil günleri olacağından bu süre birkaç gün uzayabilir.
 •  Dubai vizesi değerlendirme sonrasında olumlu şekilde sonuçlanması konsolosluğun kararına bağlıdır. AB ülkesine üye devletlerin vatandaşları Dubai vizesi alma yükümlülüğü olmaksızın Dubai’yi ziyaret edebilirler.
 •  Yeşil pasaport, Gri pasaport, ya da Diplomatik pasaportlardan birine sahip olanlar 6 ay içinde 3 ayı geçmeyecek Dubai ziyaretlerinde vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Gaziantep Dubai Vize Ücreti

Duba vize ücreti ülkede ziyaret edilecek süre başvurulan vizeye göre değişiklik gösterir. Gaziantep Dubai Vize Ücreti hakkında bilgi almak için Gaziantep vize şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Konsolosluk tarafından belirlenen harç ve vize başvuru ücreti ne vize merkezi danışmanlık ücretleri dâhil değildir.

Dubai Vizesi İçin Şahsi Olarak mı Başvurmak Gerekir?

Dubai vize müracatlarında kişinin bizzat kendisinin bulunması gerekmez. Dubai vize başvuruları Online olarak yapılmakta olup, konsolosluk, istisnai durumlar söz konusu olmadıkça başvuruda bulunan bireyleri mülakata çağırmaz. Dubai seyahatinizde şahsen bulunmanız gereken tek protokol, Dubai’ye giriş yaptıktan sonra hava limanında tabii tutulacağının göz taraması uygulamasıdır

Dubai Vizesi İçin Bilinmesi Gerekenler

 1. Dubai Vizesi onaylandığı süre sonrasında 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapılmanız gerekmektedir. Diğer türlü vizeniz otomatikman iptal olacaktır. vize iptal olur. Bu süre içinde ülkeye giriş yaptıktan 29 gün sonra Dubai’den ayrılma zorunluluğu vardır.
 2. Gaziantep Dubai vize merkezi aracılığı ile sabah 09.00 ile akşam 16.00 arasında vize başvurusu yapabilirsiniz. Saat 16’tıdan sonra yapılan başvurular bir sonraki iş gününde işleme konmaktadır.
 3. Dubai vizesi dışında Diplomatik ve yeşil pasaporta sahip olan kişiler yazımızın da başında belirttiğimiz üzere vize uygulamasından muaf tutulacaktır.
 4.  Dubai vizesi için Online başvuruda bulunmadan önce vize için gerekli evraklar nelerdir? Tüm bunların öğrenilmesi gerekmektedir. Diğer türlü yapılan yanlışlıklar nedeniyle vizeniz reddedilebilir. Vize başvurularında kullanılacak olan fotoğrafın güncel haliniz ile çekilmiş olmalıdır.

Dubai Vizesi Neden Reddedilebilir?

Dubai ziyaretinde bulunan kişilerin vize ihlalinde bulunmuş olmaları, yeni Dubai vize başvurularınızı olumsuz etkiler.

Bunun için ihlal yaptığınız vize uygulamasının üstünden 1-2 sene geçmelidir. Bununla ilgili Dubai Göçmenlik Ofisinin  gerekli görmesi durumunda güvenlik soruşturması yapılabilmektedir. Bu da vize işlemlerinizin sonuçlanmasını geciktirir ve sonuç olumlu olmaz.

Dubai Aile Vizesi

Dubai vize aile vizesi için Konsolosluk tarafından davetiye gönderilmesini talep etmemektedir.  Bordo pasaporta sahip olan kişiler dışında Dubai ziyaretleri için vize alınma zorunluluğu yoktur.

Dubai Aile Birleşimi Vizesi

Türk vatandaşları Dubai vatandaşları ile evlilik yapması durumunda aile birleşimi vizesi için başvuru yapılması gerekmektedir.

Dubai vizesi başvurulularında konsolosluk tarafından Kişinin Arapça bildiğine dair evraklar, kimlik, ikametgah kaydı, evlilik belgesi, biyometrik resim ve benzeri  belgeler talep edilmektedir. Gaziantep vize merkezi aracılığıyla gerekli evrakları toplanmasından sonra vize işlemleriniz ek kısa sürede sonuçlanmaktadır.

Dubai Turistik Vize

Birleşik Arap Emirliklerine gerçekleştirmek istenilen ziyaretler, turistik geziler, iş ziyaretleri, konferans katılımları, fuar gezileri vb seyahatler için Dubai Turistik Vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

Verilen vizelerdeki süreler dışında Dubai’de konaklamak, çalışmak yasak olmakla birlikte ciddi para cezaları bulunmaktadır. Kurallara uymamanın karşılığı diğer vize başvurularında da oldukça sıkıntı yaratmaktadır.

Dubai’ye yapacağınız turistik geziler için vize başvuruları şahsen Dubai Konsolosluklarına değil, BAE tarafından yetkilendirilen turizm/seyahat acentelerine ve kurumlara yapılmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (bordo) pasaportu bulunanlar vize almak zorundadır. Ancak Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaport sahipleri kısa dönemli Dubai seyahatleri için vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Türkiye’den başvuru yapmak isteyen Yabancı Uyruklu kişilerin başvurularının geçerli olması için Türkiye’de 6 aylık oturum izni sahibi olmaları gerekmektedir. Suriye, Filistin, Irak, İran gibi ülke vatandaşlarına Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi olsalar bile vize verilmesi çok zordur. Hatta çoğu zaman vize verilmemektedir. Dubai Turistik Vize başvurusunda davetiye zorunluluğu bulunmaz.

Dubai Turistik Vize Başvurusu

 • Dubai Turistik Vize başvuruları elektronik ortamda online olarak yapılmaktadır. Vize başvurusu yapmak için Dubai Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Vize Ofislerinden destek alabilir, sorunsuz şekilde vizenizin sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.
 • Vize Randevu iletişim numaralarımızdan bize ulaştığınız takdirde size yöneltilen sorulara verdiğiniz cevaplar doğrultusunda, en uygun vize seçimi yapılır ve başvuru formunuz doldurulur.Aynı zamanda fotoğraf ve pasaport taratılır ve başvuru formuna eklenmiş olur.
 • Başvuru formu doldurma işlemi tamamlandığında sizin adınıza en uygun olarak seçilen vize kategorisine göre vize ücreti belirlenir ve ödeme sizin isteğinize uygun şekilde kredi kartından ödemeniz gerçekleşir. Bütün bunlardan sonra sisteme geçmiş olan ödeme talimatınız sonrasında vize başvurunuz Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Birimi tarafından değerlendirmesi yapılır.
 • Tamamen doğru şekilde yapılmış vize başvurusu, vize almaya engel bir durum yok ise vize cevabınız en geç 72 saat içinde sonuçlanır ve tarafınıza e-posta adresinden bildirilir. Ek evrak isteme durumu, BAE’de Cuma gününün tatil oluşu gibi nedenler öngörülerek başvuruların 1 hafta öncesinden yapılması önemle tavsiye edilir.

Dubai Vizesi Evrak Hazırlığı

 • Dubai Vizesi başvurusu tüm dünyada en hızlı hazırlığı yapılan ve en hızlı sonuç alınabilen vize özelliği taşımaktadır. BAE Göçmenlik Bürosu sizden sadece pasaportunuzun ve kimliğinizin ön ve arka bölümünü tarayarak online olarak doldurmuş olduğunuz Dubai e-vize başvurusuna eklemenizi istemektedir.
 • Başvuruda dikkat edilecek husus pasaportun geçerlilik süresi (6 ay) ve deforme olmamasıdır. Deforme olmuş yırtılmış fotoğraf ve yazıların belirginliğini kaybetmiş pasaportlarla başvuru yapılamaz.
 • Pasaport ve kimlik bilgilerinin uyumlu olması gerekmektedir. Vize Randevu temsilcilerimize pasaportunuzun fotoğraf bulunan kısmını renkli olarak taratıp mail olarak atmanız gerekmektedir.
 • Başvurular elektronik ortamda gerçekleştiği için Türkiye’nin her yerinden başvuru kabul edilmektedir. Belirlenmiş bir bölge sınırlaması bulunmamaktadır.
 • Nerede olursanız olun evraklarınızı taratıp mail adresimizden bize ulaştırdığınız takdirde vize işlemlerinizi başlatıp başvurunuzu adınıza gerçekleştiriyoruz. Taranması gereken evraklar, telefonla çekilmiş fotoğraf olarak kabul edilmez.

Yapacağınız çok kısa işlemler sonrasında bize bırakmış olduğunuz vize başvurunuzun takibini temsilcilerimiz yaparken, size yolculuğunuza hazırlanmak ve günlük rutinlerinizi aksatmadan ilgilenmeniz kalıyor. Ayrıntılı Dubai Vizesi ve sorunsuz vize başvurusu için Vize Randevu iletişim adreslerinden bize ulaşın.

Dubai Vizesi Parmak İzi Uygulaması

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Dubai’ye gerçekleştirmek istedikleri seyahatler başvurularını elektronik ortamda online olarak gerçekleştirirler.

BAE Göçmenlik Ofisi’nin yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri ve turizm/seyahat acenteleri aracılığı ile yapılan başvurularda randevu ve mülakata gerek olmamakta bu nedenle parmak izi uygulaması bulunmamaktadır.

Tüm güvenlik sorgulamasını Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından vize başvuruları incelemesi sırasında yapılmaktadır. Ayrıca BAE’ye girişlerde havaalanı yetkilileri göz taraması yapmaktadır.

Dubai Havalimanı Marhaba Services Hizmeti

Dubai Havalimanı dünyada en yoğun havalimanları arasında başı çekmektedir. Pasaport geçiş bölümünde uzun kuyruklarla sıkça karşılaşmak mümkün olduğundan “Marhaba Services” hizmetinden yararlanabilir saatlerce havalimanında vakit kaybetmeden Dubai seyahatinize başlayabilirsiniz.

Havalimanlarında bulunan bu yoğunluk nedeni ile Dnata Group tarafından Marhaba Services Yolcu Karşılama Hizmeti uygulanmaktadır. Marhaba Services Hizmeti size pasaport kontrol noktasından takılmadan beklemeden geçme imkanı sunmaktadır. Bu hizmet ücrete tabidir ve yüksek fiyatlardan oluşmaz.

Vize başvurusu için görüşme sağladığınız vize temsilcilerine bu servisten yararlanmak istediğinizi ve servis hakkında ayrıntılı bilgi almak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

Dubai Ticari Vize

Dubai’ye turistik gezi, aile ziyareti gezisi gibi, iş maksatlı, konferans, seminer, fuar katılımları içinde vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Gerçekleştirmek istediğiniz ticari faaliyetler 3 aydan uzun sürecekse, Dubai’ye gittikten sonra BAE Göçmenlik Ofisine uzun dönem oturum izni başvurusundan bulunabilirsiniz.

Dubai vizesi almak için öncelikle belirlemeniz gereken konu seyahatinizin amacı ve süresi olmalıdır. Verilecek olan vizelerin kategorileri seyahatlerin amaçları ve sürelerine göre belirlenmektedir.

Vize Randevu iletişim numaralarından bize ulaşarak hakkınızda detaylı bilgi verdikten sonra sizin için uygun olan vize türünü seçiyor, tarafımıza e-posta adresinizle gönderdiğiniz ya da elden ulaştırdığınız evraklar ile adınıza Dubai Ticari Vize başvurunuzu yapıyoruz.

Dubai Ticari Vize İşlemleri

 • Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dhabi, Resü’l Hayme, Ummul-Kayveyn, Acman, Füceyre, Sarika ve Dubai olan 7 emirlikten oluşmuştur.
 • Dubai vizesi aldığınızda bu 7 emirlikte seyahat edebilirsiniz. BAE tarafından Dubai’ye gerçekleştirilecek olan seyahatler Turistik Vize olarak belirtilse de, seyahat amacının farklılığı nedeniyle Dubai Ticari Vize olarak değerlendirmeye alınmaktadır.
 • Dubai’ye yapacağınız turistik geziler için vize başvuruları direk olarak Dubai Konsolosluklarına değil, BAE tarafından yetkilendirilen turizm/seyahat acentelerine ve kurumlara yapılmaktadır.
 • Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Fakat Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaport sahipleri kısa dönemli Dubai seyahatleri için vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır.
 • Türkiye’den başvuru yapmayı arzu eden Yabancı Uyruklu vatandaşların başvurularının geçerli olması için Türkiye’de 6 aylık oturum izni sahibi olmaları gerekmektedir.
 • Suriye, Filistin, Irak, İran gibi ülke vatandaşlarına Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi olsalar dahi vize verilmesi çok zordur. Hatta çoğu zaman verilmemektedir. Dubai Ticari Vize başvurusunda davetiye zorunluluğu bulunmamaktadır.

Dubai 30 Gün Tek Girişli Vize (kısa dönem)

Onaylanma tarihi itibariyle 58 gün geçerliliği olan bu vize de konaklama süresi 30 gündür ve uzatma başvurusu yapılmaz.

Dubai 30 Gün Çok Girişli Vize (kısa dönem)

Onaylanma tarihi itibariyle 58 gün geçerliliği olan bu vize ile birden fazla giriş yapabilir fakat vize sürenizi uzatamazsınız. Konaklama süresi 30 gündür.

Dubai 90 Gün Tek Girişli Vize (uzun dönem)

Bu vize ile Turistik seyahat, aile ziyareti, arkadaş ziyareti, iş için yapılacak seyahatler için kullanılmaktadır. 90 günlük vize tek girişli olup 90 gün konaklama hakkı verir.

Dubai 90 Gün Çok Girişli Vize (uzun dönem)

Dubai seyahatini sık gerçekleştiren birden fazla giriş yapmak isteyen kişilere verilmektedir. 90 günlük verilen vize süresi içinde 58 gün konaklama hakkı verir.

Dubai Vize Başvurusunda Vize Evrakları Hazırlığı

Dubai Ticari Vize başvuruları online olarak yapılmaktadır. Öncelikle seyahat amacını belirlemeli sonra başvuru yapmalısınız.

Başvuru formu Online olarak doldurulduktan daha sonra pasaport ve fotoğrafınızı tarayarak başvuru formuna eklemeniz gerekmektedir. İnternetten yapmış olduğunuz başvurularınız sonrasında değerlendirmeleriniz yapılır, sonuçlar beyan ettiğiniz e-mail adresine iletilir.

Dubai Vizesi Evrakları

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi, renkli olarak taratılacak,
 • Pasaport Fotokopisi, fotoğraf ve kimlik bilgileri olan kısım renkli olarak taratılacak.
 • Dubai Ticari Vize Harcı Yatırıldığına dair banka dekontu,
 • Yabancı Uyruklu vatandaşlar için Oturum İzni Belgesi

Dubai Vizesi Süreci

 • Dubai seyahati gerçekleştirmek isteyen Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahiplerinin Dubai Vize Başvurusu yapmaları zorunludur.
 • Hizmet (gri), Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri BAE Vize Yönetmeliği ile, 90 günden az seyahatler için vizeden muaftırlar. Dikkat etmeleri gereken tek şey pasaportlarının geçerlik süresi olmaktadır.
 • Vize başvurusunda hatasız ve eksiksiz yapılan işlemler sonunda vize cevabı 72 saatte bildirilmektedir. Konsolosluk Göçmen Bürosu yoğunluğu, tatil günleri, ek evrak talebi gibi nedenler göz önünde bulundurularak başvuruların 1 hafta öncesinden yapılması gerekir.
 • Turistik ve Ticari vize sahipleri vize onayı verildiği tarihten geçerli olmak üzere 58 gün geçerli olmak üzere 30 gün konaklama hakları bulunmaktadır.
 • Dubai’ye seyahat eden yolcular Dubai Uluslararası Havaalanında göz taramasından geçirilirler.
 • Dubai’de resmi tatil günleri Cuma ve Cumartesi günü olduğundan Göçmenlik Bürosu kapalı olmaktadır.
 • Elektronik ortamda gerçekleştirilen vize başvuruları sonuçlandığında e-mail adresinize vize temsilcilerimiz tarafından gönderilecektir.
 • Dubai vizesi üstünde bulunan barkodda ülkeye giriş yapabileceğiniz seri numarası vardır, vizenizdeki seri numarasına kesinlikle dikkat ediniz.

Dubai Transit Vize

 • Dubai Transit Vize diğer ülkelere yapılacak uçuşlarda Dubai Havaalanını kullanarak aktarma yapmak isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Dubai Havaalanında 1.2.3.’te yapılan transit uçuşlar için 3 ayaklı bilet olmalıdır.
 • Dubai Transit Vize ile kişi tek girişli olarak Dubai’de bulunabilir ve diğer uçağının kalkışına kadar 48 saat boyunca kalabilir.
 • Terminal değişiklikleri vize talebi doğurur. Havaalanından çıkılmayacak ve 24 saati geçmeyecek durumlarda Transit Vize başvurusu yapmaya gerek bulunmamaktadır.
 • Vize Randevu Acentesi olarak Dubai Vize işlemlerinde 10 yılı aşkın bir zamandır sizlere profesyonel olarak kısa zamanda hizmet vermekteyiz.
 • Sektörün öncülerinden olan Vize Randevu hatasız ve eksiksiz vize hazırlığı yolculuğunda başvuru işlemlerinizde yanınızda olmaktan onur duymaktadır.
 • Dubai vize başvurusu yapmak için Dubai Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş vize merkezlerine başvurular yapılmaktadır.
 • Vize Randevu Dubai Konsolosluğu tarafından tam yetki almış olarak sizlere hizmet vermektedir. Vize işlemlerinizi Vize Randevu aracılığı ile en hızlı şekilde yapabilirsiniz.
 • Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi kişiler vize başvurusuna tabidirler. Hizmet (gri), Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil) pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize alma zorunlulukları bulunmamaktadır.
 •  Tek girişli olan bu vize 3 ayaklı bilet sahipleri için (örn; Çin, Dubai, Türkiye) Dubai havalimanında 1-2-3 teki aktarma yapılacak uçuşlar için verilir. Onay verildikten itibaren 30 gün geçerli olmaktadır.BAE’ye giriş yapıldıktan sonra 48 saate kadar kalınabilir.

Dubai Vizesi Evrakları

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi, renkli olarak taratılacak,
 • Pasaport Fotokopisi, fotoğraf ve kimlik bilgileri olan kısım renkli olarak taratılacak.
 • Dubai Transit Vize Harcı Yatırıldığına dair banka dekontu,
 • Yabancı Uyruklu vatandaşlar için Oturum İzni Belgesi
 • Transit geçiş ile gidilecek ülkeye ait uçuş biletleri.

Dubai Vize Başvurusunda Vize Evrakları Hazırlığı

Dubai Transit Vize başvuruları elektronik ortamda online olarak yapılmaktadır.Öncelikle seyahat amacını belirlemeli daha sonra başvuru yapmalısınız.

Başvuru formu Online olarak doldurulduktan sonra pasaportunuzu ve fotoğrafınızı tarayarak başvuru formuna eklemeniz gerekmektedir. İnternetten yapmış olduğunuz başvurularınız sonrasında değerlendirmeleriniz yapılır ve sonuçlar bildirdiğiniz e-mail adresine iletilir.

Dubai Vize Başvurusu Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 • Pasaport kullanım süresi 10 yılı geçmiş olmamalı ve 6 ay daha geçerliliği bulunması gerekir.
 • Geçerli bir BAE vizesi olan kişiler ikinci vize başvurusu yapamazlar. Yapılmış olan vize başvurusu red sonucu alır ve ücretler geri iade edilmez.
 • 30 Günlük alınmış bir vize sonrasında vize süresini aşan kişilere 3000$ ceza kesilir ve diğer vize başvuruları red ile sonuçlanabilir.
 • 18 yaş altı çocuklar tek ebeveyn ile seyahat etmeleri durumunda, diğer ebeveynden muvafakatname alınması gerekmektedir. Anne-baba olmadan seyahat edecek olan 18 yaş altı çocuklar muvafakatname ile birlikte ebeveynlerden birinin pasaport ön yüz fotokopisi bulundurmaları gerekmektedir.
 • Alınan vizeler Dubai girişinde kontrol edileceğinden vizenizin çıktısını yapmanız ve yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
 • Başvurular BAE Vize Başvuru Ofisi yoğunluğu, cuma günü tatil oluşu, ek evrak istenmesi durumları açısından 1 hafta öncesinden yapılmalıdır.

Dubai Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

 • Online olarak doldurmuş olduğunuz başvuru formu ve taratmış olduğunuz fotoğraf ve pasaportunuzu Vize Randevu temsilcilerimize gönderdiğinizde incelemeye alınır ve aynı iş günü içerisinde Dubai’deki yetkili birime gönderilir.
 • Ayrıca başvuru sahibi ödemiş olduğu vize dekontunu tarafımıza göndermelidir. Değerlendirmeye alınan vize dosyanız 3 iş günü içerisinde sonuçlanır ve e-posta adresinize iletilir.Birleşik Arap Emirlikleri tatil günleri Cuma ve Cumartesi yarım olduğundan başvuru sonuçları pazar/pazartesi günleri sonuçlanmaktadır.
 • İmmigration Office tarafından bildirilen sonuçlar pazar günü uçuşları olan yolcular için nöbetçi temsilcilerimiz aracılığıyla sizlere iletilir.
 • Dubai’de Express Vize uygulaması yoktur. Bunun nedeni elektronik ortamda yapılan başvuruların 72 saat gibi kısa bir sürede sonuçlanmasından kaynaklanmaktadır. Öngörülen sonuçlanma süresinin uzaması dahi en fazla bir hafta süreceğinden Express Vize uygulamasına gerek bulunmamaktadır.
 • Birleşik Arap Emirlikleri fuar ve tatil öncesi yoğunluğu, ek evrak talebi, cuma günü tatil oluşu sebepleri ile uzamaya sebep olacak nedenlerden dolayı başvuruların 1 hafta öncesinden yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Dubai Vize Ücretleri

Vizelerin ücretleri değişkenlik göstermektedir. Ayrıca vizeler tek tip ödeme olduğundan yaş sınırı ve indirim uygulamaları bulunmamaktadır. Vizesine red sonucu gelen kişilerin vize ücretleri geri ödenmemektedir. Yeni başvuru yapıldığında tekrar ücret ödenmesi gerekmektedir.

Dubai Cruise Vizesi

Muhteşem güzellikte ve devasa boyutlardaki bir gemi ile Birleşik Arap Emirlikleri kıyı limanlarından farklı ülkelere yolculuk yaparak keyifli bir tatil geçirmek isteyen kişilerin Dubai Cruise Vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

 • Cruise Vizesi ile Dubai, Abu Dhabi, Umman, Khasab, Muscat limanlarında yolculuk yapabilir aynı zamanda Büyük Cami, Al Jalali, Jumeirah Camii, Al Mirani Kaleleri Matrah Pazarı, Mutluluk Adası, Dubai Müzesi ve Emirates Palace gibi yerler gezilebilir.
 • Bol bol alışveriş yapmak ve kültürel farklılıkların tadına varmak için Cruise Vize alarak keyifli bir tatilin tadına varabilirsiniz.
 • Cruise kelime anlamı Seyir olmakta ve Cruise Gemisi dendiğinde su üstünde yüzerek ilerleyen bir şehir düşünmeniz en doğrusu olacaktır.
 • Çünkü bu gemiler normal gemilerden oldukça farklı, içinde alışveriş merkezi, spor salonu, havuzlar, 5 yıldızlı otel konforunda odalar bulunan devasa bir gemi olma özelliğindedir. Cruise Gemileri ile Uluslararası sularda önceden belirlenmiş limanlarda rotayı takip ederek tatil fırsatı yakalanmaktadır.

Dubai Cruise Vizesini Uzatmak Mümkün mü?

Dubai Cruise Vizesi süresi uzatılabilen bir vizedir. Vizenizin süresi bitmeden Vize işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz vize ofisi ile iletişime geçerek vize sürenizi uzatabilirsiniz. Bu işlem için vize ücreti+270$ ödeyerek vizenizi 1 ay daha uzatmış olacaksınız.

Dubai Vizesi Başvurusu

 • Birleşik Arap Emirlikleri Ajman, Umm Al Quwain, Abu Dhabi, Fujairah, Ras Al Khaimah ve Dubai’den oluşan 7 emirlikten meydana gelmiştir.
 • Dubai Vize Başvuruları Dubai Konsolosluklarından yapılmamakta, Birleşik Arap Emirliği tarafından yetkilendirilmiş turizm/seyahat acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır.
 • Vize Randevu Acentesi Dubai dahil tüm dünya ülkelerinin vize hazırlıklarında ve vize alımı konusunda tam yetkiye sahip olup titizlikle hizmet vermektedir.
 • Dubai Vize Başvurunuzu Vize Randevu temsilciliklerine ulaşarak hızlıca ve güvenle yapabilmeniz için iletişim adreslerimizden bize ulaşınız.
 • Dubai’ye gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz için vize başvurularında randevu alınmamaktadır. Sitemiz üzerinden, iletişim numaralarımızdan bize ulaştığınızda size uygun vize başvurunuz gerçekleştirilir ve 1 günde sonuçlanmaktadır.
 • Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yapılan bildiride, (bordo) Türkiye Umuma Mahsus pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmak zorundadır.
 • 30 Gün Tek Girişli, 30 Gün Çok Girişli, 90 Gün Tek Girişli, 90 Gün Çok Girişli, Ticari, Turistik, Transit, Cruise Vize başvurularını güvenle Vize Randevu aracılığı ile yapabilirsiniz.

Dubai Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 1. Dubai’ye gerçekleştirmek istediğiniz seyahatiniz için yapacağınız başvurularda dikkat etmeniz gereken seyahat amacınızdır.
 2.  Seyahat amacınız talep ettiğiniz vize kategorisini belirlemektedir. Seyahat amacınız ve Dubai’de kalmak istediğiniz süre vize alımında büyük önem taşımaktadır.
 3. Karar vermiş bulunduğunuz seyahat tarihleri ve seyahat amacınız sonrasında Vize Randevu ile iletişime geçtiğinizde sizin için uygun vize türü belirlenir online olarak vize başvurunuz yapılır.
 4. Vize Randevu bu süreçte vize takibini yapmaktadır. Vizelerin sonuçlanmasında yetkili merci Dubai Konsolosluğu Göçmen Ofisi olmaktadır.
 5. Dubai Vizesi başvurusu yapılmadan önce pasaportunuzun geçerlilik süresine dikkat etmeniz gerekmektedir. On yılı geçmiş, geçerlilik süresi yetersiz olan, yıpranmış deforme olmuş pasaportlar vize reddine sebep olacaktır.

Dubai Vize Başvurusunda Vize Evrakları Hazırlığı

Dubai Ticari Vize başvuruları elektronik ortamda online olarak yapılmaktadır.Öncelikle seyahat amacını belirlemeli daha sonra başvuru yapmalısınız.

Başvuru formu Online olarak doldurulduktan sonra pasaport ve fotoğrafınızı tarayarak başvuru formuna eklemeniz gerekmektedir. İnternetten yapmış olduğunuz başvurularınız sonrasında değerlendirmeleriniz yapılır ve sonuçlar beyan ettiğiniz e-mail adresine iletilir.

Dubai Vizesi Evrakları

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi, renkli olarak taratılacak,
 • Pasaport Fotokopisi, fotoğraf ve kimlik bilgileri olan kısım renkli olarak taratılacak.
 • Dubai Ticari Vize Harcı Yatırıldığına dair banka dekontu,
 • Yabancı Uyruklu vatandaşlar için Oturum İzni Belgesi
 • Gidilecek ülkelerin seyahat rotasını belirten belge.

Dubai Online Vize Başvurusu

 • Dubai seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai Konsolosluklarına gitmeden elektronik ortamda online olarak vize başvurusu yapmaları mümkündür.
 • Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen Bürosu tarafından alınan kararda Dubai vizesi somut bir evrağa gerek olmadan gereken az sayıdaki evrağın taratılarak başvuru formuna eklenmesi ile gerçekleştirilebilmektedir.
 • Diğer ülkelerde olduğu gibi Dubai Konsolosluğu ziyaretçilerinden gelir belgesi sormamakta, banka hesap dökümü, maaş bordrosu gibi belgeler istememektedir.
 • Gelir belgesi beyanı istemenin asıl amacı vize süresini aşacak şekilde seyahat edilen ülkede konaklama yapılması ihtimalinden kaynaklanmaktadır.
 • Dubai yasal kurallarına göre ülkede kaçak yolla kalmanın cezası maddi manevi ağır olduğundan kimse böyle bir şeye cesaret edemez.
 • Bu nedenle vize başvurusu yaparken yalnızca 10 yılı aşmamış ve seyahat bitiminden itibaren 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaport ve yeni çekilmiş bir fotoğraf evrak hazırlığı için yeterli olmaktadır.
 • Aynı zamanda Dubai vizesi başvurusunda randevu ve parmak izi uygulaması da bulunmamaktadır. Güvenlik açısından incelemeleri Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi yapmakta olup, yalnızca BAE’ye girişlerde yetkililer göz taraması yapmaktadır.
 • Dubai Vizesi dünya ülkeleri arasında en hızlı en kolay alınabilen vize olmaktadır. Online ortamda doldurulan başvuru formu, pasaport ve fotoğraf taraması sonrası destek aldığınız vize ofisine bilgileriniz ile seyahat amacınızı söylemek yeterli olmaktadır.
 • Sizin için yapılan Dubai başvurusu onay aldığında belirtmiş olduğunuz e-posta adresine vize sonucu temsilcilerimiz tarafından gönderilmektedir.
 • Dubai Vize Başvurunuzu Vize Randevu temsilciliklerini arayarak hızlıca ve güvenle yapabilmeniz için iletişim adreslerimizden bize ulaşınız.
 • Dubai’ye gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz için başvurularda randevu alınmamaktadır. Sitemiz üzerinden veya iletişim numaralarımızdan bize ulaştığınızda size uygun vize başvurunuz gerçekleştirilir ve 1 günde sonuçlanmaktadır.
 • Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yapılan bildiride, (bordo) Türkiye Umuma Mahsus pasaport sahipleri vize başvurusu yapmak zorundadır.
 •  30 Gün Tek Girişli, 30 Gün Çok Girişli, 90 Gün Tek Girişli, 90 Gün Çok Girişli, Ticari, Turistik, Transit, Cruise Vize başvurularını gönül rahatlığı ile Vize Randevu aracılığı ile yapabilirsiniz.

Dubai Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 1. Dubai’ye gerçekleştirmek istediğiniz seyahatiniz için yapacağınız başvurularda dikkat etmeniz gereken öncelikle seyahat amacınızdır.
 2. Seyahat amacınız alacağınız vize kategorisini belirlemektedir. Seyahat amacınız ve kalmak istediğiniz süre vize alımında büyük önem taşımaktadır.
 3. Karar vermiş olduğunuz seyahat tarihleri ve seyahat amacınız sonrasında Vize Randevu ile iletişime geçtiğinizde sizin için uygun vize türü belirlenir online olarak vize başvurunuz yapılır.
 4. Vize Randevu bu süreçte sizin için vize takibini yapmaktadır. Vizelerin sonuçlanmasında tek yetkili merci Dubai Konsolosluğu Göçmen Ofisi olmaktadır.
 5. Dubai Vizesi başvurusu yapmadan önce pasaportunuzun geçerlilik süresine dikkat etmeniz gerekmektedir. 10 yılı geçmiş, geçerlilik süresi yetersiz olan, yıpranmış deforme olmuş pasaportlar vize reddine sebep olacaktır.

Yabancı Uyruklu Vatandaşların Dubai Vize Başvurusu

Türkiye’den başvuru yapmak isteyen Yabancı Uyruklu vatandaşların başvurularının geçerli olması için Türkiye’de 6 aylık oturum izni sahibi olmaları gerekmektedir.

Suriye, Filistin, Irak, İran gibi ülke vatandaşlarına Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi olsalar dahi vize verilmesi çok zordur. Hatta çoğu zaman verilmemektedir. Dubai Vize başvurusunda davetiye zorunluluğu bulunmamaktadır.

Dubai Vizesi Evrakları

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi, renkli olarak taratılacak,
 • Pasaport Fotokopisi, fotoğraf ve kimlik bilgileri olan kısım renkli olarak taratılacak.
 • Dubai Vize Harcı Yatırıldığına dair banka dekontu,
 • Yabancı Uyruklu vatandaşlar için Oturum İzni Belgesi

Dubai Vizesi Süreci

Dubai seyahati gerçekleştirmek isteyen Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahiplerinin Dubai Vizesi Başvurusu yapmaları zorunludur.

Hizmet (gri), Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri için BAE Vize Yönetmeliği, 90 günden az seyahatler için vizeden muaftırlar. Dikkat etmeleri gereken tek şey pasaportlarının geçerliliği olmaktadır.

Vize başvurusunda hatasız ve eksiksiz yapılan işlemler sonucunda vize cevabı 72 saatte bildirilmektedir. Konsolosluk Göçmen Bürosu yoğunluğu, tatil günleri, ek evrak talebi gibi nedenler göz önünde bulundurularak başvuruların 1 hafta öncesinden yapılması önemle tavsiye edilir.

Turistik vize sahipleri vize onayı verildiği tarihten itibaren 58 gün geçerli olmak üzere 30 gün konaklama hakları bulunmaktadır.

 • Dubai’ye seyahat eden yolcular Dubai Uluslararası Havaalanında göz taramasından geçirilirler.
 • Dubai’de resmi hafta tatil günleri Cuma ve Cumartesi günü olduğundan Göçmenlik Bürosu kapalı olmaktadır.
 • Elektronik ortamda gerçekleştirilen vize başvuruları sonuçlandığında e-posta adresinize vize temsilcilerimiz tarafından gönderilecektir.
 • Dubai vizesi üstünde bulunan barkodda ülkeye giriş yapabileceğiniz seri numarası bulunmaktadır. Vizenizdeki seri numarasına dikkat ediniz.

Dubai Evrak Tasdik İşlemleri

Evrak tasdiki demek, yabancı resmi bir evraka diğer bir ülkede geçerlilik kazandırmak için yasallığını onaylamak anlamına gelir. Belgeye yapılan bu işlemle belgedeki imza ve imza atanın görevi doğrulanmış olur.

Ticari alışverişlerde ve resmi evraklarda şehrin valiliği ve ithalatı yapan firma ülkesinin Konsolosluğu söz konusu belgenin (menşe sertifikası-fatura vb.) gerçekliğini onaylamış olur ve yabancı ülkelerde de geçerli olmasını sağlamış resmi evrak özelliği kazandırılmış olurlar.

Evrak Tasdikleri Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetki verilmiş turizm/seyahat acentelerinde yapılabilmektedir. Vize Randevu Ofisi hem kurumsal anlamda hem de bireysel olarak evrak tasdiki konusunda tam yetki sahibi bir vize başvuru acentesidir.

Vize Randevu ile diplomalar tasdiki, evlilik cüzdanı tasdiki, menşe sertifikası, ticari faturaların tasdiki, çalışma izni tasdiki, vekaletname gibi birçok evrakın tasdikini yaptırabilirsiniz.

Tasdik edilecek olan evrak öncelikle yeminli tercüman tarafından Arapça/Türkçe olarak tercüme edilip noterde onaylatılır. Noterde aslına uygun tercüme edilmiş olan evrak Valilikten onay alındıktan sonra Dubai Konsolosluğuna gönderilir.

Her gönderilen evrak için Konsolosluk ayrı ücretlendirme yapmaktadır. Ticari evrak tasdikinde sayfa başına ücret alınmamakta diğer evraklarla ilgili ücretlendirme ise BAE Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri evrak tasdik süresi ortalama 5/7 gün kadar sürmektedir. BAE’de Cuma günleri hafta tatili olduğundan hafta içi evrak tasdiki başvurularını yapabilirsiniz.

Dubai Evrak Tasdiki konularında bilgi almak, evrak tasdiki yaptırmak ve evrak tasdik işlem ücretlerini öğrenmek için Vize Randevu iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Dubai Evrak Tasdik İşlem Çeşitleri

Menşe Sertifikası: Malını ihraç edecek olan ihracatçı kayıtlı olduğu Ticaret Odasına ürünlerinin hangi ülkeye ait mallar olduğunu tasdik ettirir.

Bu tasdik belgesine Menşe Sertifikası denir. Ayrıca ihraç edilen ülke tarafından da bu belgenin onaylanması gerekir. Örn; Türkiye’den çıkan bir mal satıldığı ülkenin Konsolosluğu tarafından fatura ve menşe sertifikaları onaylanır.

Fatura Tasdiki: Konusunu işlediğimiz Dubai Evrak Tasdiki aynı zamanda Lübnan, Tunus, Suriye, Ürdün, Mısır, İran, Fas, Cezayir’e ihracat söz konusu olduğunda da evraklar tasdik edilmektedir. Yapmış olduğunuz ticari faaliyetlerde tasdik edilmesi gereken evraklarınızı Vize Randevu Ofisine ulaştırdığınızda sizin adınıza evrak tasdik işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Tasdikli Fatura: Ortadoğu ülkeleri aynı zamanda ihalelere katılan ülkelerin şirketlerinden resmi evraklarının da tasdikini istemektedir.

İhracatçı kendi faturasını düzenleyip, İhracatı yapacağı ülkenin Konsolosluğuna Tasdik ettirip malını ithal eden firmaya faturasını gönderir. İsrail ve Ortadoğu ülkeleri bu şekilde fatura istemektedir.

Vize randevu Acentesi Ortadoğu ülkeleri evrak tasdiki işlemleri için hizmet vermektedir. Bize ulaştırmış olduğunuz evraklarınız önce incelemeye alınır ve eksik bir belge varsa bu konu hakkında bilgilendirilirsiniz.

Tüm evraklar tamam olduktan sonra evrak tasdikiniz yapılmaktadır. Tasdik işlemi gerçekleşen evraklar size gönderilir.

Türkiye’nin her yerinden Valiliğe onaylatmış olduğunuz evraklarınızı Acentemize gönderebilir ihracat yapacağınız ülke Konsolosluğuna tasdik işlemlerinizi bize güvenle yaptırabilirsiniz.

Dubai Evrak Tasdiki İçin Gereken Belgeler

 •  Tasdik edilmesi istenen belgenin aslı
 • Kurum ya da şirketin antetli kağıdına yazılan yetkilendirme yazısı.

Sizden istenen gerekli evrakları Vize Randevu Acentesine ulaştırdığınız takdirde adınıza evrak tasdik işlemleriniz gerçekleştirilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri tasdik ettirmek istediğiniz her evrak için ayrı ücret almaktadır.

Tasdik edilmiş olan fatura sayesinde ihraç edilen ürünün menşei, ihraç edilen ülke belirlenir. Ayrıca ürünlere ait fiyatlandırma cari piyasa fiyatlarına uygun olup olmadığı anlaşılmış olur.

İthal eden ülkenin Konsolosluğu bu kontrolü yapmış olur böylelikle yüksek fiyatlandırmanın önüne geçilir. İhracatçı ve ithalatçı bu konuda anlaşmış olarak ülke dışına döviz aktarmanın önü kapatılır.

Aynı zamanda ithalatçı ülke malın değerini düşük göstererek vergi kaçırmasının da önüne geçilmiş olur.

İthalatçı ile ihracatçının aralarında anlaşma yaparak döviz kaçırmanın önüne geçilir. Fatura tasdik işlemleri ithal eden ülkenin mevzuatlarına göre farklılıklar gösterir.

Menşe sertifikaları, sağlık sertifikası, faturalar genel olarak tasdiki istenen belgeler olmaktadır. İhracatçı ülkeye ait temsilcilikler tarafından onaylanması gereklidir.

Bu işlemler yapılmadığında alıcı ülke tarafından işlemler yapılamaz. Her ülkenin kendine ait evrak tasdik prosedürü ayrıdır.

Konsoloslukların evrak tasdik prosedürleri, evrak tasdik ücretleri, istenen belgeler ve evrak çıkış süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için Vize Randevu temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Vize Uzatma

Dubai Vize Kategorileri

 • 30 Gün Tek Girişli
 • 30 Gün Çok Girişli
 • 90 Gün Tek Girişli
 • 90 Gün Çok Girişli
 • 96 Saatlik Transit
 • 48 Saatlik Vize
 • 30 Gün Cruise Vize olarak çeşitli kategorileri bulunmaktadır.

Dubai vizeleri giriş sayılarına, kalacağı gün sayısına, saat sayısına göre belirlenmektedir. Alınmış olunan vizelerin bitiş zamanı gelmeden ülke terk edilmelidir. Bazı gerekli elzem sebepler ile vize sahibi kişiler vizelerini uzatmak ihtiyacı duyabiliyorlar.

Bu durumda ya yeni başvuru yapmak zorunda kalınır ya da vize bittiği kalınır ve cezaya tabi olunur. Mağduriyet yaratan bu durumları ortadan kaldırmak için vize uzatma uygulaması bulunmaktadır.

Bu gibi zorunlu haller ortaya çıktığında yapmanız gereken, vize işlemlerinizi yürüttüğünüz Vize Randevu Acentesi temsilcileri ile iletişime geçerek vizenizin süresini uzatma talebinde bulunmak.

Yalnız uzatmak istediğiniz vize, uzatılabilir vize kategorisinde olmalıdır. Bu vizeler;

 • 30 Gün Tek Girişli
 • 30 Gün Çok Girişli
 • 90 Gün Tek Girişli
 • 90 Gün Çok Girişli
 • 30 Günlük Cruise Vizesi’dir.

Vize süreleriniz dolmadan 7 gün önce Vize Randevu temsilcilerimizden vize uzatma talebinizi gerçekleştirmelisiniz.

Gerçekleştirdiğiniz talep sonrasında sizin adınıza vizeniz 30 gün süre ile uzatılacaktır. Diğer vize türleri için yeni başvuru yapabilir

uzatma talebinde bulunamazsınız.

Dubai Vizesini Uzatma Ücretleri

Dubai Vizenizi uzatmak istediğinizde Vize Randevu temsilciliklerine pasaportunuzun fotoğraflı sayfasını ve vize belgesini göndermeli ve size gönderilen hesap numarasına 360 USD uzatma ücretini yatırdığınız takdirde vizeniz 30 gün daha uzatılacaktır.

Bu işlemleri vize süreniz bitmeden 7 gün öncesinden yapmaya dikkat ediniz.

Dubai Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Dubai Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×