Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirlikleri’nde uzun vadeli yaşama talebi olan yabancı uyruklu kişilerin İkamet Vizesine edinmeleri gerekmektedir. Ayriyeten, çalışmanıza izin verilmesini istiyorsanız, BAE için de çalışma izninizin olması gerekir.

Bununla birlikte, her şeyden önce, sizi işe almaya istekli bir işverene ihtiyacınız var ve BAE için çalışma vizenizi ve çalışma izninizi almak için gerekli prosedürü başlatın.

Dubai veya BAE’deki herhangi bir emirlik için çalışma vizesi, işçi haklarının ihlal edilmemesini sağlayan belirli kurallarla birlikte gelir.

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi
Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi

 

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi Kuralları

Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışma izni alabilmek için, kişinin kendisinin ve onu işe alan firmanın yerine getirmesi gereken şartlar şu şekildedir:

 • Minimum 18 yaşında olunması,
 • Kişiyi işe alan firmanın lisansının geçerli olması,
 • Firmanın hiçbir ihlalinin olmaması,
 • Kişini yaptığı işin, ona bu işi veren şirketin kalitesine müsait olması gerekmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını aşmış her bir yabancı, kısaca MoHRE olarak bilinen İnsan Kaynakları ve Emirlik Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan ölçünleri karşılıyor olması şartıyla Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışabilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Birleşik Arap Emirlikleri çalışma vizesine başvuru yaparken, listedeki gibi destekleyici birkaç belgeye gereksinim vardır:

 • Orijinal pasaport ve pasaportun bir nüshası
 • Birleşik Arap Emirlikleri koşullarına müsait pasaport ebatlarında bir resim
 • Akademik niteliklerin nüshaları ki bu nitelikler, kişinin kendi ülkesindeki Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği ya da konsolosluğunun beri yanında ülkenin Dışişleri Bakanlığı tarafından da tasdik edilmelidir.
 • Birleşik Arap Emirlikleri’nde devlet tasdikli bir sağlık merkezi cephesinden verilen tıbbi sertifika

İşe alan firmadan edinilen, firmanın tecimsel lisansı ya da firma kartı benzeri belgeler.

Dubai Çalışma vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/dubai-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri için çalışma müsaadesinin verilmesinden mesul kısaca MoHRE olan İnsan Kaynakları ve Emirleştirme Bakanlığı’dır.

Başvuru süreci şu şekilde işlemektedir:

 • İşveren statüsündeki kişi söz konusu çalışma izni başvurusunu, İş Bakanlığı’na bağlı online bir sistem olan Tas’Heel internet sitesinden yazdırır
 • Lüzumlu olan belgeleri sunar
 • Bakanlık, başvuruları gözden geçirir ve lüzumlu olduğuna karar verdiği bir belgeyi tekrardan sunmayı ya da herhangi bir yolsuzluğu düzene sokmayı ister.
 • Bakanlık, işveren statüsündeki kişini Bakanlığın internet sitesinden yükleyebileceği onayı verir.

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma İzninin Geçerlilik Süresi

Çalışma izni, ilk alındığında bir ay geçerli olmaktadır ve bunun üzerine bir ay daha uzatılabilmektedir. Bu, kişiye ülkede kalması için toplam iki ay verir, bu süre içerisinde hem kişinin hem de işveren statüsündeki görevlinin bir İkamet Vizesi elde etmek için düzenleme yapması gerekmektedir.

Birleşik Arap Emirleri’nde meşru olarak yaşamanıza ve çalışmanıza izin veren Çalışma Kartına ek olarak İkamet Vizesidir. Birleşik Arap Emirlikleri İkamet Vizeleri, seyahat amacınıza ve Birleşik Arap Emirlikleri yetkililerinin takdiriyle bağlantılı olarak 1, 2 ya da 3 senelik olarak verilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri için çalışma izninin tasdik edilmesinin akabinde, bir giriş izni vazifesi görmekte ve çalışma münasebetiyle Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapılmasına izin vermektedir.

Bu izin bir ay geçerli olmakla birlikte bir defa uzatılabilmekte ve maksimum iki ay kalınmasına izin verilmektedir. Bu süre zarfında işveren statüsündeki görevlinin İkamet Vizesini ayarlaması gerekmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi muamelesi ancak ülkeye giriş yapıldıktan sonra başlamaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesinin Usulü Nedir?

Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden alınan tasdil ile Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yaptıktan sonra, işveren statüsündeki görevlinin, çalışılan emirliğin İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğü’nden (GDRFA) vizeyi alacak kişi için İkamet Vizesi için başvuru yapması gerekmektedir.

Başvurunuz onaylandıktan sonra, GDRFA pasaportunuza bir İstihdam Vizesi (istihdam amaçlı İkamet Vizesi) iliştirecek ve vize ile aynı süre için geçerli olan bir Emirates Kimliği alacaksınız. Ayrıca, yetkili makamlara Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışma izninin olduğunu belirten bir Çalışma Kartı da alınmalıdır.

Her bir emirlikteki İkamet ve Dış İşleri Genel Müdürlüğü (GDRFA) web siteleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Abu Dhabi
 • Dubai
 • Sharjah
 • Acman
 • Ras Al Khaimah
 • Fujairah

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi Yenilenebilir mi?

Birleşik Arap Emirlikleri için her çeşit İkamet Vizesi 1 ila 3 senelik olarak verilmektedir ve evet, yenilenebilmektedir. Sponsor firmanın Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesini süresi tamamlanmadan evvel bir ay içerisinde yenilemesi gerekmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi yenileme prosedürü, vizenizi ilk aldığınız zamana benzer: sponsorunuzun, ilgili emirlikteki İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü’ne başvurması gerekir.

Bununla birlikte, BAE ikamet vizesi sona erme süresi içinde ise sponsorunuz vizenizi süresi dolduktan sonra da yenileyebilir.

Dubai için Çalışma Vizesi Almak

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ni meydana getiren yedi emirlikten bir tanesi olduğu için, Dubai Çalışma Vizesi’nin alınma süreci öteki emirliklerden farksızdır.

Gerek Birleşik Arap Emirlikleri Turist Vizesindeyken gerekse Birleşik Arap Emirlikleri’nin online iş kapılarından ve iş fuarlarından herhangi birisinde fark etmeksizin Dubai’de bir iş bulunur.

Kişi kendi ülkesindeyken, işveren statüsündeki görevli bu kişi için Çalışma İzni başvurusu yapar.

Onay verilirse, Dubai’ye giriş yapmak için çalışma izni kullanılmış olur.

İşveren statüsündeki görevli, tıbbi bir muayeneden geçilmesini ayarlar ve izni alacak kişi adına GDRFA yani Dubai’deki İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü’nde çalışma için İkamet Kartı başvurusu talebinde bulunmaktadır. Bunu iki ay içerisinde yapmaları gerekmekte olup bu da iznin ne kadar süre zarfında geçerli olduğunu göstermektedir.

İşveren statüsündeki görevli, bir Çalışma Kartı ve Emirates Kimlik Kartı edinilmesini ayarlamaktadır.

Dubai’de Bir Çalışma Vizesi Almanın Maliyeti Ne Kadardır?

Dubai vize fiyatının mali değeri Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki öteki emirliklerle aynıdır (yukarıda detaylı olarak bahsedilmiştir).

Bununla beraber, çoğu hususta, bütün vize maliyetini ve çalışma izni giderlerini ödeyen genel olarak sizi işe alan firma olmaktadır.

 • Yeni bir elektronik çalışma izni için ilk onay talep etme: Tüm kategoriler / seviyeler için 200 AED
 • Yeni elektronik çalışma izninin onaylanması (işçinin işe alınması, işe alınması ve Çalışma Kartı):
  • Kategori 1: 300 AED
  • Kategori 2:
   • Seviye A: 600 AED
   • Seviye B: 1.500 AED
   • Seviye C: 2.000 AED
  • Kategori 3: 5.000 AED
 • 65 yaşın üzerindeki yabancı işçiler için: tüm kategorilerde 5.000 AED

Dubai’de Çalışma Vizesi Yenileme İşlemi

Sponsor olarak hizmet sunan bir işveren, Dubai’deki GDRFA ya da bir Amre merkezinde söz konusu kişi adına vize yenileme işlemi için başvuru yapabilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi Video;

Dubai Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×