Dubai Vize Ücretleri (2023)

Dubai Vize Başvuru Ücretleri

Dubai’ye seyahat edebilmek için Türkiye vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların vize başvurusunda bulunması şarttır. Ancak gri pasaport, siyah pasaport ve yeşil pasaport sahipleri toplamda 180 günde 90 gün Dubai’de kalabilir. Söz konusu pasaportlardan herhangi birine sahip değilseniz Dubai’ye seyahat etmek ve Dubai’de kalabilmek için vize başvurusunda bulunmalısınız.

Dubai Vize Ücretleri (2021)
Dubai Vize Ücretleri

Dubai vize ücreti ödendikten sonra gerekli başvuru evraklarını karşılamalı ve vize başvurusunda bulunmalısınız.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vize ücreti, vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca güncellenen kur oranları da vize ücretlerini etkiler.

Hali hazırda Dubai vize ücretleri ise şöyledir;

  • 30 Günlük Tek Girişli Vize Ücreti: 117 USD
  • 30 Günlük Çok Girişli Vize Ücreti: 235 USD
  • 90 Günlük Tek Girişli Vize Ücreti: 245 USD
  • 90 Günlük Çok Girişli Vize Ücreti: 520 USD
  • 48 Saatlik Transit Vizesi Ücreti: 60 USD
  • 96 Saatlik Dubai Vize Ücreti: 89 USD
  • Çok Girişli Cruise Vize Ücreti: 115 USD
  • 14 Günlük Service Vize Ücreti: 125 USD

Yukarıda belirtilen vize ücretlerinin yıl içerisinde artabileceğini unutmamalısınız.

Dubai Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Dubai vize ücretini öderken BAE İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğünün resmi olarak yetkilendirdiği Dubai menşeli şirketlerin, Türkiye İş Ortakları kullanılmalıdır. Vize ücretini ödememeniz halinde başvurunuz işleme alınmayacaktır. Bu nedenle vize ücretini Konsolosluk tarafından belirlenen tarihte ödemelisiniz.

Dubai Vize Reddi

Vize başvurusunda bulunduğunuzda Konsolosluk yetkilileri başvurunuzu inceledikten sonra nihai karar için Dubai Dışişleri Bakanlığına gönderecektir. Dışişleri Bakanlığı’nın herhangi bir eksiklik görmediği takdirde ise vize başvurunuz onaylanacaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta topladığınız başvuru evraklarının eksik olmamasıdır. Ayrıca başvuru evraklarınızın Dubai Konsolosluğunun belirlediği kriterleri karşıladığına da emin olmalısınız. Evrakların eksik olması veya Konsolosluğun belirlediği kriterlerin karşılanmaması halinde vize başvurunuz reddedilecektir.

Dubai Vize Başvurum Reddedilirse Tekrar Başvurabilir miyim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde her zaman karara itiraz etme ve yeniden başvurma hakkınız vardır.

Ancak nihai karar her zaman Dubai Konsolosluğunun elindedir. Bu nedenle başvurunuzun neden reddedildiğini anlamalı ve başvurunuzun reddedilmesine sebep olan eksikliği giderdikten sonra vize başvurusunda bulunmalısınız.

Dubai Turistik vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/dubai-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Dubai Vize Ücretleri (2023) Video;

Dubai Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×