Dubai Vizesi 2023

Dubai Vizesi 2023; Orda Doğu ülkeleri arasında öne çıkan Dubai turistik seyahatlere dair sık sık tercih ediliyor. Söz konusu turistik yerine ticari veya transit gibi seyahat türleri de olabiliyor. Bu gibi durumlarda:

 • Siyah, gri ve yeşil pasaport sahiplerinin muafiyetten faydalanmaları sağlanır.
 • Bordo pasaport sahiplerinin ise vizeye tabi tutulduğu belirtilir.

Dubai vizesi 2023 yılına dair aynı prosedürler üzerinden ele alınacaktır. En başta pasaport türleri üzerinden muafiyete ve de vize şartlarına değinilir. Geriye ise pasaportlara ve de şartlara uygun olacak şekilde vize başvurularında bulunmanız kalır.

Dubai

Seyahat öncesinde Dubai nasıl değerlendirmek ve kısa bir araştırma üzerine seyahat programlarına yön vermek faydalı olacaktır. Öncelikle Birleşik Arap Emirlikleri olarak anıldığını belirtmek gerek. Hatta kısaca BAE şeklinde belirtilir ve BAE vize prosedürlerine değinilir.

Dubai vizesi 2023 öncesinde ülkeye ilişkin tüm hususlara göz atılabilir. Öyle ki Arap Yarımadası sınırları içerisinde bulunur ve Suudi Arabistan ile komşudur. Bunun ardından:

 • Başkent Abu Dabi olarak kabul edilmiş ve seyahatlerde tercih edilmektedir.
 • Resmi dil Arapça olarak belirtilir ve para birimi Dirhem şeklindedir.

Birleşik Arap Emirlikleri vize veriyor mu sorgulayanlara da prosedürlere uygun olan başvurulara karşı verildiği belirtilir. Dubai seyahatleriniz öncesinde vize türlerine değinmeniz ve de tercihinizi yapmanız beklenir. Bunun üzerine:

 • Tek ve çok girişli olarak kısa dönem vizeye değinilir.
 • Uzun dönem için de hem tek hem de çok girişli alternatiflere yer verilir.

Tek girişli kısa döneme dair belirlenen maksimum süre 30 gün şeklindedir. Çok girişte de 60 günde 30 gün olacak şekilde kalma sınırına değinilir.

Söz konusu dönem dönem olduğu zaman 90 günlük süre ile sınırlı kalınır. Hem tek hem de çok girişli olan seyahatlerde 90 günlük sınırına karşı vizeye yer verilir. Bu şekilde turistik gibi ticari ya da transit amaçlı da gezi programlarına geçebilirsiniz.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Dubai vizesi 2023 için sadece tekli ve çoklu girişlere değinilmez. Vize türlerine yönelmeniz ve belgeleriniz üzerine başvurularınızı iletmeniz beklenir. Dubai vizesi gerekli evraklar 2023 olarak çoğu ülke prosedürlerinde olduğu gibi pasaportlar öne çıkar. Belirtilen pasaport şartları ise:

 • En az 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması dikkate alınır.
 • Hem aslını hem de fotokopisini ibraz etmeniz beklenir.

Sadece pasaport değil nüfus cüzdanı için de fotokopilere yer verilir. Pasaport ile nüfus cüzdanı fotokopilerinin renkli çıktısına ihtiyaç duyuluyor. Ardından da vize için para yatırmanız ve dekont almanız bekleniyor.

Online başvuru sistemine yer verildiği için belgelerin taratılması esas alınır. Taranın görüntünün renkli ve belirgin olması üzerine başvurular geçerli olacaktır. Bunun üzerine Dubai vizesi gerekli evraklar 2023 adına:

 • Vize başvuruları sırasında fotoğrafınızı ibraz etmeniz gerekir.
 • Online başvuru formunu da açmanız ve doldurmanız istenir.

Online vize başvurularına yer verilmesi işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını mümkün kılar. Öyle ki Konsolosluk ya da Büyükelçilik bünyesinde herhangi bir randevu sistemine değinilmez. Bu durum vizenin sonuçlanma süresine de etki eder. Ortalama 3 – 5 iş gününe kadar sonucu öğrenmeniz esas alınır.

Dubai Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Uzun vadeli seyahatlerde dikkate alınan birkaç vize türü bulunuyor. Bunlar arasında aile birleşimi de yer alır ve belli başlı aşamalara yer verilir. Dubai aile birleşimi gerekli evraklar öncesinde:

 • Başvuruların Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisleri üzerinden alındığı belirtilir.
 • Şahsen olacak şekilde uzun dönem vizeye başvuru yapılması gerekir.

Dubai vizesi 2023 adına başvuru merkezleri öğrenilebilir ve randevu sistemine göre harekete geçilebilir. Söz konusu aile birleşimi olduğu zaman izlenen adımlar:

 • Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlı ile evliliğin ispatlanması istenir.
 • Evlilik yerine doğum belgeleri üzerinden de müracaat edilebilir.

Yaygın olarak evlilik prosedürleri üzerine aile birleşimine değinilir. T.C. vatandaşları evlilik üzerine oturum iznine yönelebilir. Aile birleşimi kadar oturum izni de uzun süreli konaklama adına değerlendirmeye alınır.

Başvurularda önceliğiniz Dubai aile birleşimi gerekli evraklar nelerdir sorgulamak olmalıdır. Çünkü belgelerin eksiksiz ibrazına karşı vizenin değerlendirilmesi mümkün olacaktır. Bunun için:

 • Güncel durumda olan ve en az 2 sayfası boş pasaportlar paylaşılmalıdır.
 • Onaylı olan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ile başvuruya geçilmelidir.
 • Dubai vatandaşlarına dair doğum belgesine de ihtiyaç duyulur.

Uluslararası doğum kayıt belgelerinin yetkili merkezlerden alınması istenir. Bunun gibi aynı şekilde uluslararası evlenme kayıt örneği belgesinin de ibrazına geçilir. Son olarak dil yeterliliğinin de üzerinde durulur. T.C. vatandaşları:

 • Arapça dil bilgisine dair sınavlardan geçerli notu almalıdır.
 • Dil yeterliliğine dair sertifika belgelerinin ibraz edilmesi beklenir.

Bunların haricinde T.C. vatandaşlarından ek belgeler de talep edilebilir. Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların ibrazına karşı başvurular gerçekleşir. Birkaç gün ya da hafta içerisinde de uzun süreli vizeye dair yanıt almanız sağlanır.

Dubai Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Uzun süreli olarak aile birleşimi kadar çalışma vizesine de değinilir ve isteyenler bu yönde seçimini yapabilir. Adı üstünde çalışma söz konusu olduğu zaman tercihinizi bu yönde yapmanız beklenir. Dubai vizesi 2023 olarak çalışma iznine yönelenler:

 • Çalışma amaçlı seyahatlerde 90 günlük seyahat programlarına değinilir.
 • Çalışma şartlarını açıklayan evrakların ibraz edilmesi beklenir.

Dubai çalışma vizesi gerekli evraklar nelerdir sorgulayanlar her birini topladıktan sonra müracaat etmelidir. 90 günlük ve de tek girişli olarak paylaşılan vizeye dair belgeleriniz değerlendirilir. Bunlar nelerdir merak edenlere:

 • Geçerlilik süresine sahip olan pasaportların fotokopilerine ihtiyaç duyulur.
 • Pasaportta yer alan kimlik bilgilerinin fotokopilerini paylaşmak gerekir.

Fotokopilerin renkli olacak şekilde ibraz edilmesi istenir. Buna ek biyometrik fotoğraflar da olmazsa olmazlar arasında gösterilir. Diğer belgeler gibi fotoğraflar için de şartlara uyulması önem arz eder. Bu şartlar:

 • Beyaz fona sahip olan biyometrik fotoğraflar kabul edilir.
 • Ölçütleri uygun ve de güncel tarihli fotoğraflar ile müracaat edilmelidir.

Dubai çalışma vizesi gerekli evraklar olarak devamında nüfus cüzdanı fotokopisi de gelir. Önlü – arkalı olacak şekilde paylaşılan fotokopiler kabul edilir. Sonuç olarak her bir belgenin eksiksiz ibrazı süresin hızlanmasını mümkün kılar. Öyle ki Dubai vizelerine dair ortalama 3 iş gününe yer verilir. Zaman zaman 5 – 7 iş günü aralığında da sonuçlanması söz konusudur.

Dubai Vizesi Ücreti 2023

Dubai vizesi 2023 yılına dair ayrı fiyat tarifelerinin üzerinde durulacaktır. Öncelikle seyahatlerin tek ya da çok girişli olmasına dair vize fiyatlarına karar verilir. Bunun yanı sıra vizenin 30 ya da 90 günlük olması da ücretleri değiştirir. Dubai vizesi ücreti 2023 olarak:

 • 30 günlük seyahatlerde yatırılması gereken tutar 117 USD şeklindedir.
 • 48 saatlik olan transit vize için de 50 USD değerine yer verilir.

Vize türleri sadece bunlar ile sınırlı kalmaz. Dubai vizesi ne kadar 2021 sorusuna dair 96 saatlik transit vize de ele alınabilir. Buna karşılık yatırılması istenilen tutar ise 89 USD şeklinde belirtilir.

30 günlük tek girişli için 117, çok girişli adına da 235 USD tutarlarına netlik kazandırılmıştır. Benzer şekilde 90 günlük için de ayrı fiyatlara değinilir. Şöyle ki:

 • Turistik olarak tek girişli 90 günlük seyahatte 245 USD para yatırılır.
 • Söz konusu çok girişli olduğu zaman ise 528 USD değerine yer verilir.

Farklı olarak Dubai Marhaba Karşılama servisi ücretine de netlik kazandırılmıştır. Bunun üzerine T.C. vatandaşlarının 70 USD olarak ödeme yapmaları esas alınmıştır.

Vizenin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını isteyenler Ekspress tercihinde de bulunabilir. Ekspres vizesi için yatırılması gereken tutar ise 40 USD şeklinde belirtilir. Bunun dışında:

 • Cruise vizesine yer verilir ve çok girişli için 125 USD değerinin üzerine durulur.
 • 14 günlük çok girişli olan ticari vizeye dair 155 USD tutarına değinilir.

Görüldüğü üzere hem seyahat nedeni hem de giriş türlerine karşı ayrı fiyat tarifelerine yer verilir. USD olarak belirtilen fiyatların banka ödemelerine geçilmesi gerekir. Hatta ödemenin ardından dekont ya da makbuz almayı ihmal etmemelisiniz. Diğer vize belgelerinin arasına ekleyerek başvurunuzu gerçekleştirmeniz esas alınır.

Dubai Vizesi Aile Birleşimi 2023

Evlilik söz konusu olduğu zaman Dubai vizesi 2023 üzerinden aile birleşimi ele alınır. Hatta evlilik gibi doğum belgelerine karşı birleşimin gerçekleşmesi esas alınır. Türkiye’den vatandaşların aile birleşimine dair:

 • Göçmenlik Ofisi üzerinden başvurularını iletmeleri beklenir.
 • Konsolosluk bünyesinde vize işlemlerine yer verilmez.

Dubai vizesi aile birleşimi 2023 adına hazırlanması gereken belgelere netlik kazandırmak ve de her birini teslim etmek önem arz eder. Öyle ki belgelerin eksik ya da hatalı olması neticesinde uzun süreli vizelere sahip olmak mümkün olmaz. Aile birleşimine dair:

 • Geçerliliği 6 ay olan pasaportların ibraz edilmesi istenir.
 • Nüfus Müdürlüğü onaylı olarak tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin alınması gerekir.

Söz konusu doğum yolu ile aile birleşimine başvurmak ise belgeleriniz istenir. Vatandaşların doğum belgelerini paylaşmaları beklenir. Hatta uluslararası nitelikte olan doğum kayıt belgesine onay verilir. Benzer şekilde evlilik üzerine:

 • Eşlerin kimlik belgelerini ibraz etmeleri istenir.
 • Uluslararası nitelikte evlenme kayıt örneğinin de paylaşılması gerekir.

Bunların ardından dil bilgisine de değinildiğini unutmamak gerekiyor. Arapça dil bilgisine karşı kurslara ve de sınavlara değinilir. Geriye ise dil yeterliliğini gösteren sertifikalar kalır. Sertifikanızı başvurunuz sırasında ibraz etmeniz önem arz eder. Ancak bu hususlar üzerine aile birleşimi başvurularınız değerlendirilir ve birkaç iş gününe kadar sonucun açıklanması esas alınır. Dubai vizesi aile birleşimi 2023 sonuçlanma süresi diğer ülkelere nazaran daha kısa tutulur.

Dubai Çalışma Vizesi 2023

Aile birleşimi ile benzer prosedürler Dubai çalışma vizesi 2023 için de belirtilir. Öncelikle çalışma, işveren ve işyeri belgelerine ihtiyaç duyulur. İlk defa başvuruda bulunan T.C. vatandaşlarına dair 2 – 3 aylık süreçten söz edilir. Ardından ise en fazla 3 yıllık olacak şekilde müracaat edilmesi beklenir. Dubai vizesi 2023 olarak çalışma iznini tercih edenler:

 • Kimlik bilgilerinin eksiksiz olduğu pasaport sayfalarının kopyasını almalıdır.
 • Geçerlilik tarihi bulunan pasaportlar üzerinden müracaat edilmelidir.

Pasaportlara dair belirtilen bu prosedürleri dikkate almanız gerekir. Hatta sadece pasaporta değil aynı şekilde fotoğraflara dair ayrı şartlara değinilir. Dubai çalışma vizesi 2023 adına:

 • Beyaz fonda çekilmiş olan fotoğrafların ibrazına geçilmesi gerekir.
 • Biyometrik olan fotoğraflar ile vize başvurularına geçilir.

Online Dubai vize başvurularında ibraz edilen belgelerin birbiri ile tutarlı olması önem arz eder. Çalışma iznine sahip olmak isteyenler belgelerini kontrol etmeli ve güncel tarihli olacak şekilde paylaşmalıdır. Ancak tüm bu hususlar üzerine başvurulardan olumlu yönde yanıt alınabilir. Alınan yanıt üzerine uzun süreli seyahatlere geçmeniz mümkün hale gelir.

Dubai İş Arama Vizesi 2023

Hizmet sektörünün son derece canlı olduğu Dubai, bu alanda işçi alımına devam ediyor. Sadece hizmet sektörü değil aynı şekilde mühendislerin de sık sık aranması söz konusudur. Dubai vizesi 2023 yılında sadece çalışma değil iş arama olarak da ele alınacaktır. Adı üstünde:

 • Dubai’de iş arayacak T.C. vatandaşlarının başvuruları dikkate alınır.
 • Kısa süreli olarak tahsis edilen vize ile iş aramanıza izin verilebilir.

Dubai iş arama vizesi 2023 olarak ayrı bir vize türüne değinilmez. Bunun yerine 30 günlük ya da birkaç saatlik olacak şekilde vize seçeneklerine yer verilir. İş aramak için tercihinizi yaparak vizenizi almanız beklenir.

Dubai iş arama vizesi 2023 eşliğinde ihtiyaç duyulan sektörlere yönelebilirsiniz. Bunlar arasında garsonlar ve aşçılar da yerini almıştır. Öyle ki hizmet sektörüne dair bu alanlar ele alınır ve ilanların üzerinde durulur. Devamında:

 • İnşaat ustalarının ve mühendislerin başvurularına hızlı bir şekilde yanıt verilir.
 • Emlak danışmanlıkları ile öğretmenler de bu sınıf içerisinde yer alır.

Sık sık ihtiyaç duyulan sektörlere değinmeniz faydalı olacaktır. Neyse ki titizlikle hazırlanan iş ilanları eşliğinde zaman kaybetmezsiniz. İlanlar ile işin tanımından maaş sistemine kadar tüm hususlara netlik kazandırabilir ve tercihinizi yapabilirsiniz.

Dubai Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Dubai vizesi 2023 olarak öğrenci ve eğitim seçeneklerine de değinebilirsiniz. Hatta bunlar arasında Erasmus değişim programları da yer alır. Katılım göstermek isteyenlere ise Dubai eğitim & Erasmus vizesi 2023 eşlik eder.

Dubai eğitim & Erasmus vizesi 2023 için şartlara uygun olmanız önem arz ediyor. Özellikle de eğitim programlarına kabul edilmeniz ve bunu belgeler ile paylaşmanız istenir. Söz konusu eğitim vizesi olduğu zaman talep edilen belgeler:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi tüm vize türlerine başı çeker.
 • Finansal duruma ve sponsorlara dair evrakların ibrazına geçilmesi istenir.

Olmazsa olmaz biyometrik fotoğrafları da es geçmemek gerekir. 2 adet resmin ardından vize başvuru formu gelir ve bilgilerin eksiksiz olarak sıralanması istenir. Buna ek renkli olacak şekilde pasaport fotokopisini paylaşmalısınız. Sadece pasaport fotokopisine değil aslına da ihtiyaç duyulur. Bir de öğrenci belgeleri dahilinde müracaat edilmesi istenir.

Dubai Vize Reddi 2023

Vize işlemlerinde sorun yaşamamak adına prosedürleri dikkate almanız önem arz eder. Öyle ki prosedürlerin uyulmaması üzerine vize reddine karar verilecektir. Dubai vize reddi 2023 olarak:

 • Pasaportların geçerlilik tarihi 6 aydan kısa ise sonuç olumsuz olacaktır.
 • İbraz edilen belgelerin 3 aydan eski olması da kabul edilemez.

Aynı şekilde belgelerin eksik bir şekilde ibraz edilmesine karşı redde netlik kazandırılır. Değerlendirmeler sadece konsolosluk bünyesinde gerçekleşir. Sonucu da birkaç iş gününde öğrenmeniz sağlanır.

Sonucun olumsuz yönde olması halinde itiraza geçmenize izin verilecektir. Dubai vize reddi 2023 adına dilekçe hazırlıklarına geçilebilir. İtiraz dilekçeleriniz de konsolosluk bünyesinde değerlendirilir. Ardından birkaç günün geçmesi ve tekrardan başvuruların gerçekleşmesi esas alınır.

 

Dubai Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×