BAE Aile Vizesi

BAE Aile Vize Başvuru

BAE vizesinde dünyada bakım yapacak olan kişilerin alması gereken bir vize türüdür. Yabancı uyruklu olan ve birisine bakmakla yükümlü olan kişilerin bu vize aracılığı ile baktığı kişiyi de yanında getirmesi hakkı bulunur. Ancak bu vizeyi alırken bazı şartlar bulunur ve bunlara dikkat etmek gerekir. Her bir vize türünde genellikle ülkeler de bazı şartlar yer alır. Bu şartlar yerine getirildiği zaman ancak vize almanıza izin verilir.

BAE Vizesi İçin Sponsor Şartları

Aile olan kişiler eğer yurt dışına çıkacaksa bu vizeyi alırken aynı zamanda sponsor da bulabilirler.

Bu sponsorluk için bazı şartlar bulunur;

 • Kadınların aylık kazancın 10.000 AED olmak zorunda veya 8.000 ve konaklama maaşı olmalıdır.
 • Erkekler de ise aylık 4.000 EAD veya 3.000 AED konaklama maaşı olmalıdır.

Aynı zamanda BAE için hükümet tarafından onaylı olan sağlık kuruluşlarında testler yapılmaktadır. Herkesin bu testi yaptırması da zorunludur.

Ayrıca BAE vizesi eşcinsellik anlamında da zorluk çıkartabilir. Eğer böyle bir evliliğiniz varsa ne yazık ki eşler sponsor olamıyor. Bu nedenle normal olan evlilikler de sponsorluk olunur. Bu duruma dikkat etme gerekiyor.

BAE Vizesinde Meslek

BAE vizesi için çok önceden belirlenen yasayla birlikte sponsor olmak için herhangi bir meslek bulunmamaktadır. Ancak maaşın karşılanması için yabancı işçiler veya aile üyeleri BAE’ye gelebilir.

BAE Vizesinde Sponsor Kime Olunur?

Erkek gurbetçilerin BAE vizesine sponsor olması genellikle kadınlara göre çok daha kolaydır. İkamet vizesi olan erkeklerin kendi aile üyelerini de BAE vizesi için getirmesi mümkün.

BAE Aile Vizesi
BAE Aile Vizesi
 • Eş eğer Müslüman bir yer de ikamet ediyorsa ikinci eşe de sponsor olabilir. Ancak bunun içinde bazı şartlar bulunur. Bu şartların yerine getirilmesi gerekir.
 • Ailelerin oğullarına 18 yaşındaysa ve küçükse sponsor olma hakkı verilir. Ancak daha büyük ise sadece 21 yaşına ve öğrenciliği bitene kadar sponsor olmanız mümkün.
 • Aileler kızlarına ancak evlenmediyse sponsor olabilir. Evlenen kız çocuklarına ne yazık ki sponsor kabul edilmez. Bu gibi şartlar kesin olduğu için şartlara bakmak gerekir.
 • Aileler için genellikle her koşulda sponsor kabul edilir. Biri ölene kadar anne babalar sponsor olabilir. Aynı zaman da aile için sağlık sigortası da yaptırmak gerekir.
 • Aileler de üvey çocuklar için itiraz yok sertifikası alması gerekir. Bu vize üvey çocuklar için bir yıl geçerlidir.

Gerekli olan şartlar genellikle site de yer alır. BAE vizesi bu anlamda oldukça önemlidir. Bu gibi şartları yerine getiren herkes kolaylıkla başvuru da bulunabilir.

Herhangi Biri BAE Aile Vizesine Sponsorluk Yapar Mı?

Herhangi bir kadının vize için başvuru da bulunması erkeğe göre daha fazladır. Sponsor olacağı zaman aile üyelerinin çocuk ve eş olmasıdır.

Maaşınız yüksek olması ve en düşük 10.000 AED ve konaklama olması, herhangi bir meslek dalında olması da önemlidir. Ancak doktor, öğretmen veya mühendis gibi dallardan birinde çalışan kişi sponsor olabilir. Bu nedenle herhangi bir kadının kocası olmadan başvuru da bulunması imkansızdır.

BAE Vizesinde Gerekli Evraklar

Gerekli evraklar her vize türünde bulunur. Ancak bu evrakları eksiksiz vermek gerekir. Eksik olarak verilen her evrak size daha fazla zaman çıkartır.

 • BAE vizesi için başvuru formunu internet üzerinden doldurmak gerekir. Standart form online bir şekilde doldurulduğu için site de yer almaktadır.
 • Sponsor olan ailelerin pasaport bilgileri ve aynı zamanda resimleri,
 • 18 yaşından küçük olanların izin belgesinin de olması önemlidir.
 • Sponsor olan kişinin şirket sözleşmesinin de evraklar arasında yer alması gerekir.
 • Kişiye ait son elektrik faturası,
 • Konaklamaya ait evraklar

Vize işin başvuru yapılacağı sırada tüm istenen evrakları sırasıyla bildirmek gerekir.

Dubai Aile vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/dubai-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

BAE İçin Başvuru

BAE için vize işlemleri işveren tarafından desteklendiği zaman daha garanti bir şekilde başvurunuz değerlendirmeye alınır.

İkamet vizesini alan herkes 60 gün içinde başvuru da bulunmalıdır. Bu başvuru tarihlerini kaçırmadan başvuru da bulunmak gerekir. Başvuru da bulunduğunuz zaman kısa süre içerisinde başvuru değerlendirilmeye alınır. Bu nedenle istenen evrakları mutlaka eksiksiz olarak vermek de fayda var.

Giriş İçin BAE Başvurusu

Başvuru da bulunacak olan kişiler seyahatlerini gerçekleştirmeden önce ülkeye giriş izni almalıdır. Bunun için de giriş izin başvurusunda bulunması gerekir. Giriş izni için ikamet ve yabancılar genel müdürlüğüne başvuruda bulunulabilir.

Buraya şahsi olarak da başvuru da bulunmanız mümkün. Aracı firmalar üzerinden ise Dubai de bulunan Amer merkezlerinden birisi ile yapmanız da mümkün. Mobil uygulamalar ve federal kimlik ile giriş yapmanız da oldukça kolay olacaktır.

BAE Aile Vizesinde Başvuru İçin Gerekli Olanlar

BAE aile vizesi içinde başvuru da bulunması geren giriş izni oldukça önemlidir. İkamet ve yabancılar genel müdürlüğü ofisinden bu konuda net bir bilgi almanız mümkün. Aynı ana sayfa da yer alan adresleri de ziyaret edebilirsiniz.

 • Dubai
 • Abu Dabi
 • Sharjah
 • Acman
 • Bas al Khaimah
 • Fujairah gibi şubelerden de başvuru kabul edilir.

BAE Vize Geçerlilik Tarihi

BAE vizesi aldığınız zaman 1,2 ve 3 yıllık olarak verilir. Ancak vizeyi tekrar yenilemeniz mümkün. Bunun için otuz gün öncesinden tekrar başvuru da bulunmak gerekir.

Aynı zamanda sponsor olan kişinin de vizesi sona ererse eğer aile vizeleri de geçersiz olur.

Dubai Aile Vize Başvurusu Nasıl Olur?

Dubai de BAR vizesi için geçerli olduğundan dolayı aynı sponsorluk gereksinimleri burada da karşılanır. Dubai merkezleri üzerinden bunları karşılamak mümkün.

Dubai için de istenen evraklar genellikle aynıdır. Bu evrakları da eksiksiz bir şekilde merkeze verdiğiniz zaman istediğiniz vize türü de kısa süre içerisinde çıkmış olur. Böylelikle Dubai üzerinden de kolay bir şekilde vizenizi almış olursunuz.

BAE Aile Vizesi Video;

Dubai Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×