BAE Öğrenci Vizesi

BAE Öğrenci Vize Başvurusu

Yurt dışında okumak isteyenler için seçenekler oldukça fazladır. BAE, yurt dışında okumak isteyen gençlerin tercihleri arasında yer alıyor. Bu ülkede okumayı düşünen yabancı uyruklu kişiler, BAE Öğrenci Vizesi almalıdırlar. Ancak, GCC’den olanlara vize gerekmiyor. Vize sürecini okul yürütüyor ve tabii bunun için öğrencinin BAE’deki bir okula kabul edilmiş olması gerekiyor.

BAE Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

BAE öğrenci vizesi için başvuruda bulunacak kişilerin bazı şartları karşılamaları gereklidir. Bu şartların yanı sıra, sahip olunması zorunlu belgeler vardır.

BAE Öğrenci Vizesi
BAE Öğrenci Vizesi
 • Pasaport ve pasaportun birkaç adet nüshası
 • Pasaport boyutunda, 12’den az olmamak üzere fotoğraf
 • BAE üniversitesi için hazırlanmış, başvuru mektubu
 • Öğrencinin, okulla ilgili ücretleri ödeyebileceğini ve oradaki hayatını idame ettirmekte zorlanmayacağını kanıtlayan finansal belgeler
 • BAE tarafından onaylanmış bir sağlık kuruluşundan alınan tıbbi sertifika
 • 18 yaşın üzerindeki kişiler, HIV, TB, Hepatit B, Hepatit C, Lepra ve Sifiliz için tıbbi muayeneden geçmek zorundadırlar
 • Öğrenci nerede kalacağını ve kira masrafını nasıl karşılayacağını kanıtlamalıdır
 • Lisansüstü eğitim için BAE’ye gidecek olan öğrenciler, önceki okullarından aldıkları belgeyi de yanlarına almalıdırlar

Genel olarak, gerekli belgeler bunlardır.

Önemli Detay

Vize başvurusu için şartlar, emirlikler ve üniversiteler arasında değişiklik gösterir. Bununla beraber, yukarıdaki belgeler, en fazla istenen belgelerdir. Ancak, kesin belgelerin listesini okul verecektir.

Dubai Öğrenci vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/dubai-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

BAE için Öğrenci Vizesini nasıl alabilirim?

BAE üniversitesine kabul edilen bir öğrenci için, BAE Öğrenci Vizesi işlemleri okul tarafından İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğü – GDRFA’dan almayı ayarlar. Ancak, okulun bunu yapabilmesi için akredite olması gereklidir. BAE Öğrenci Vizesi, ikamet vizesi türüdür.

Giriş İzni Başvurusu

BAE Öğrenci Vizesi ile beraber, giriş izni de gereklidir. Öğrenci, BAE’ye girmeden evvel giriş izni almalıdır. Bununla beraber, öğrencinin kabul edildiği okul, öğrenciye giriş izni konusunda destek olur.

Federal Kimlik ve Vatandaşlık Otoritesi

ICA’nın eChanel portalı

Apple ve Android için mobil uygulamalar

İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğü ( GDRFA) ya da diğer web sitelerine bakabilirsiniz. Online ortamda müracaat yapılabildiği gibi, ev sahibinin şahsen müracaat etmesi de mümkündür. Ev sahibinin başvuruyu, her emirlikteki GDRFA’nın lisanslı yazım merkezlerinden biri veya Dubai’deki Amer merkezlerinden biri aracılığıyla yapması gerekir.

Bunların yanı sıra, Apple ve Android için GDRFA Dubai mobil uygulamaları üzerinden BAE vize başvuru süreci takip edilebiliyor. Ayrıca, öğrenci, giriş izninin olup olmadığını da buradan görebiliyor.

Öğrenci ülkeye girdikten sonra, okul, öğrenci adına Öğrenci Vizesi alacaktır.

Öğrenci Vizesi Başvurusu

BAE Öğrenci Vizesi için, öğrenci kabul edildiği okula talepte bulunuyor. Okul, bağlı bulunduğu emirlikteki GDRFA ofisine başvurur. Başvurunun onaylanması halinde, öğrencinin, GDRFA pasaportuna bir İkamet Vizesi iliştirecek ve vize ile aynı süre için geçerli olan bir Emirates Kimliği alacaktır.

GDRFA Web Siteleri

Öğrencinin başvurusunu takip edeceği, farklı emirliklerdeki GDRFA web site adresleri şunlardır;

 • Abu Dabi
 • Dubai
 • Sharjah
 • Acman
 • Ras Al Khaimah
 • Fujairah

Amer, Dubai vatandaşlarının ve sakinlerinin aile birleşimi başvurusunda bulunabilecekleri ve ziyaretçilerin Varışta Vizelerini uzatmak için kullanabilecekleri bir web sitesidir.

Unutmayın:

BAE’de bir okula kabul edilmek, vize almak anlamına gelmez. Bunlar ayrı ayrı işleyen süreçlerdir.

BAE Öğrenci Vizesi Ne Kadar Sürelidir?

BAE Öğrenci Vizesi, genel olarak 1 yıl verilir ve her eğitim dönemi sonunda 1 yıllık olarak uzatılır. Vizeyi uzatmak için okuldan öğrenci belgesi almak gereklidir. Buna ek olarak, BAE, 2018’den itibaren seçkin öğrencilere 5 yıl süreyle vize vermeye başlamıştır.

5 Yıllık BAE Öğrenci Vizesine Kimler Uygundur?

BAE 5 Yıllık Öğrenci Vizesi için kriter, tabii ki başarıdır. Notları yüksek olan öğrenci, bu vizeyi alabilir.

 • Orta öğretim mezunları için ortalama 95 olmalıdır
 • Üniversite mezunları için ortalama, 3,75 olmalıdır

İşte, BAE 5 yıllık öğrenci vizesi için sahip olunması gereken koşullar bunlardır. Bu vizeyi alabilen başarılı öğrenci, varsa bakmakla yükümlü olduğu kişileri de beraberinde getirebilir.

BAE’de Öğrenci Vizesi ile Çalışabilir miyim?

BAE Öğrenci Vizesi ile çalışmak mümkün değildir. Çalışmak isteyen öğrencinin, öğrenci vizesine ilave olarak, bir de çalışma vizesi almış olması gereklidir. Bunun yanında, öğrenci asla tam zamanlı çalışamaz, en fazla günde 4 saat çalışabilir. BAE, bu noktada önceleri çok daha katıydı, öğrencilere staj dışında çalışma izni vermiyordu. Ancak, son dönemde, bu kararını biraz olsun esnetti.

Aile Vizesi ile Zaten BAE’deysem Öğrenci Vizesine İhtiyacım Var mı?

BAE vizesine sahip olan bir kişi, BAE kolejinde ya da üniversitesinde okumak istiyorsa, ilaveten öğrenci vizesi almalıdır. Bunun sebebi ise şudur; bir erkek 18 yaşına geldiğinde artık ailesinin vizesi altında kalamaz. Bu sebeple, 18 yaşını geçtikten sonra BAE vizesi yeterli olmaz ve BAE Öğrenci Vizesi almak zorunludur.

2018 yılında BAE, bir yenilik yaptı. BAE vizesi olan kişilerin oğulları, 18 yaşına geldiğinde ya da orta öğrenimini tamamladığında 1 yıllık vize hakkı kazanıyor. Bu 1 yıllık BAE vizesi, öğrencinin istemesi durumunda 1 yıl daha uzatılıyor. Bu erkek çocuklar için geçerlidir.

Buna karşın, her yaştaki kız, bekar olduğu süre boyunca ailesi tarafından desteklenmeye devam edilebiliyor.

BAE Öğrenci Vizesi Video;

Dubai Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×