BAE İkamet Vizesi

BAE İkamet Vize Başvuru

BAE ikamet vizesi Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışmak veya yaşamak isteyen yabancıların alması gereken vizedir.

Bu vizeyi alan kişiler ülkede banka hesabı açabilirler, kredi çekebilirler, vizesiz farklı ülkelere gidebilirler, ehliyet alabilirler ve sağlık hizmetlerinden faydalanabilirler.

Ayrıca aile ile birlikte ikamet vizesi alınması durumunda çocukların BAE okullarında okuma imkanı vardır. Bu avantajlara sahip olmak için BAE ikamet vizesine sahip olmak isteyenlerin bir sponsora ihtiyaçları vardır.

Birleşik Arap Emirlikleri İkamet Vizesini Kimler Başvurabilir?

Birleşik Arap Emirlikleri ikamet vizesine başvurabilecek pek kişi vardır.

Bu kişiler arasında;

 • BAE’de yatırım yapmayı düşünenler
 • Ülkede çalışmak isteyenler
 • Ülkeden gayrimenkul satın alanlar
 • BAE’de eğitim görmek isteyenler
 • Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlığı bulunan kişiye bağımlı olanlar
Bu özelliklere sahip olan bireylerin kendilerinin konaklama ve maddi harcamalarına destek olabilecek bir sponsora ihtiyaçları vardır. Bu sponsorun başvuru sahibini ülkede destekleyeceği kanıtlanarak başvuru yapılabilir.

BAE İkamet Vizesine Başvurularda Hangi Belgelere İhtiyaç Duyulur?

BAE ikamet vizesi başvurularında başvuru sahiplerine ve sponsorlarına ait olan birtakım bilgilerle belgelere ihtiyaç vardır.

Başvuru esnasında ihtiyaç duyulan bilgi ve belgeler şunlardır;

BAE İkamet Vizesi
BAE İkamet Vizesi
 • Orijinal pasaport
 • Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuru formu (çevrimiçi ya da başvuru merkezi aracılığıyla doldurulan)
 • İki fotoğraf (pasaport boyutunda ve standartlara uygun)
 • Giriş vizesi
 • Sponsor olacak kişinin ikametgah adresi veya BAE vatandaşı olduğunun kanıtı
 • Tıbbi uygunluk testi sonucu
 • BAE sağlık sigortası

Bunlara ek olarak yabancı uyruklu olan kişilerin ülkede ikamet edebilmeleri için uygunluklarının tespit edilmesi gerekir. Bu uygunluk ülke tarafından yapılan tıbbi sınav ile belirlenir.

İkamet Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İkamet vizesine başvurunun yapılabilmesi için sponsor olacak kişinin BAE’ye gelecek kişi için giriş izni alması gerekir.

Bu izin GDRFA mobil uygulamasından, federal vatandaşlık ve kimlik otoritelerinden veya ikamet ve yabancılar genel müdürlüğünden alınabilir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne gittiğinizde ise sponsorunuz olan kişi GDRFA başvuru yapar ve vize için gerekli olan ücreti öder.

Bu aşama sonrasında başvurunuzun onaylanmasını beklersiniz. Onay almanız durumunda GDRFA pasaportunuza almış olduğunuz ikamet vizesi de eklenir. Bu vizede belirlenen süre boyunca ülkede kalabilirsiniz.

BAE İkamet Vizesinin Ücreti Ne Kadardır?

BAE ikamet vizesinin ücreti ülkede bulunacak süreye bağlı olarak ödenir. Bir yıllık ikamet vizesi alımında ödenecek ücret 100 AED tutarında olur.

Ayrıca vize ücretine ek olarak başvuru yerleri işlem ücreti alırlar. İkamet vizesine çevrimiçi başvuru yapan kişiler 40 AED öderlerken şahsen başvuruda bulunanlar 70 AED öderler.

İkamet Vizesi İle BAE’de Ne Kadar Kalınabilir?

Sponsor sayesinde ikamet vizesi alan kişiler Birleşik Arap Emirlikleri’nde 1-3 yıl arasında verilebilir. Ayrıca bu vize süreleri vizenin alınış amacına bağlı olarak değişir.

Yatırım amacıyla alınan vizelerde bu süre 5-10 yıl arasında değişir.

BAE İkamet Vizesinin Yenileme İşlemleri

Sponsor aracılığıyla alabileceğiniz BAE ikamet vizesinin süresinin dolmasına 30 gün süre kalması durumunda vizeyi yenilemeniz gerekir.

Sürenin dolması durumunda ise sponsorunuz olan kişi vizenin yenilenmesini sağlayabilir. İkamet vizesinin yenileme prosedürü ise yeni vize alımında uygulanan prosedürdür.

BAE İkamet Vize Video;

Dubai Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×