Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize Başvurusu

Dubai Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan emirliklerden biridir ve en kalabalık emirliktir. 1930’larda bir sahil limanı olan kent petrol gelirlerinin artmasıyla zenginleşmiş, son yıllarda turizm açısından bir cazibe noktasına dönüşmüştür. Dubai seyahati yapacak kişiler Dubai vize işlemleri hakkında yazımızdan bilgi alabilir.

Dubai Vize İstiyor mu?

Birleşik Arap Emirlikleri vize yönetmeliği uyarında Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Dubai vizesi alması gerekmektedir. Diplomatik Pasaportu bulunanlar, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri 6 ay içerisinde 3 ayı geçmeyen seyahatleri için Dubai vizesinden muaftırlar.

Dubai Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi almak isteyen Türk vatandaşları vize başvurularını elektronik ortamda yapabilirler. Elektronik Dubai vize başvuruları yetkili seyahat acentelerinde ve vize merkezlerinde yapılmaktadır. Vize başvurusunda herhangi bir hata yapılmaması için uzman vize danışmanı desteği alınmalı ve istenen belgelerin sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Dubai Elektronik vize başvurusu için şunlar yapılmalıdır:

 • Dubai Vizesi Başvuru formu İnternet üzerinden doldurulmalıdır.
 • Dubai seyahatinde kullanılacak geçerli pasaportun resimli ön yüzü taratılmalı ve sisteme yüklenmelidir.
 • Biyometrik nitelikteki fotoğrafın jpeg formatında bir örneği sisteme yüklenmelidir.

Dubai elektronik vize başvurusu yetkili vize merkezi tarafından yapıldıktan sonra vize kabul onayı vize başvuru sahibinin e-posta adresine bildirilecektir. Elektronik vizenin pasaporta işlenmesine gerek yoktur ancak vize sahibi elektronik vizenin bir çıktısını Dubai seyahati sırasında yanında bulundurmalıdır.

Dubai Vize İşlemleri
Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Dubai elektronik vize başvurularında şu belgelerin sisteme yüklenmesi gerekmektedir:

 • Dubai vizesi başvuru formu-İnternet ortamında doldurulur.
 • Vize başvuru sahibinin renkli taranmış pasaportu-Pasaportun süresi Dubai seyahatinden sonra 6 ay devam etmelidir.
 • Renkli taranmış biyometrik fotoğraf-Beyaz arka zeminde çektirilmiş fotoğraflarda vize başvuru sahibinin yüzü cepheden ve tam olarak görülmelidir.
 • Dubai vize ücreti ödendi dekontu- Vize ücreti ödendi dekontu taratılmalıdır.

Belirtilen Dubai vizesi evraklarını vize merkezimize iletildiğinde vize başvuru işlemi hızlıca başlatılacaktır.

Dubai Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Dubai vize başvuru evrakları tamamlandıktan sonra vize merkezimize İnternet ortamından iletilebilir. Uzman vize danışmanlarımız elektronik vize başvurunuzu sizin adınıza tamamlayabilir ya da mesai saatleri içerisinde vize merkezimize bizzat gelerek vize başvuru sürecini uygun bir şekilde tamamlanmasını vize danışmanlarımızdan isteyebilirsiniz.

Elektronik vize başvurusu tamamlandıktan sonra sistem üzerinden değerlendirilir ve üç gün içerisinde (72 saat) vize sonucu vize başvuru sahibine iletilir. Olumlu sonuçlanan vize başvurularında elektronik vize başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilir.

Vize başvuru sahiplerinin dikkat etmesi gereken bir nokta Birleşik Arap Emirlikleri’nde resmi tatilin Cuma tam gün ve Cumartesi yarım gün olmasıdır. Başvurularda buna dikkat edilmektedir Cuma ve Cumartesi günü sabah saatlerinde vize başvuruları değerlendirilmez, vize başvuruları Pazar günü değerlendirilebilir.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vizesi ücreti bedelleri ülkeye giriş çıkış sayısına göre ve seyahatin süresine göre değişebilmektedir. Dubai vize ücretlerinde herhangi bir yaş farkı gözetilmez, herhangi bir indirim de söz konusu değildir. Vize ücretleri vize başvuru merkezleri tarafından tahsil edilmektedir.

Dubai vize ücretleri kategorilerine göre şu şekilde belirlenmiştir:

 • 30 gün tek girişli Dubai vize ücreti 125$
 • 30 gün çok girişli Dubai vize ücreti 225$
 • 90 gün tek girişli Dubai vize ücreti 235$
 • 90 gün çok girişli Dubai vize ücreti 600$

Vize başvuruları onaylanmadığı takdirde vize ücretleri geri iade edilmemektedir. Tekrar eden Dubai vize başvurularında bu vize ücretleri yeniden ödenmek zorundadır.

Dubai Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Dubai vizesi başvuruları yetkili vize başvuru merkezlerinde ve uzman vize danışmanları eşliğinde yapılmalıdır. Hatalı başvurular reddedilebileceğinden vize başvuru sahipleri para ve zaman kaybetmemek adına mutlaka bir uzman desteği sağlamalıdır.

Dubai vizesi başvurusunda bulunacak kişiler şu konulara dikkat etmelidir:

 • Geçerli pasaportlar 10 yıldan eski olmamalı, yıpranmış ve eksik sayfaları bulunmamalıdır.
 • Pasaport geçerlilik süresi Dubai seyahatinden sonra 6 ay daha devam etmelidir.
 • Dubai vize başvuruları Dubai seyahatinden en az bir hafta önce yapılmalıdır.
 • Vize başvurusu yapılırken Birleşik Arap Emirlikleri vizeniz mevcutsa ikinci başvuru olarak kabul edileceğinden otomatik olarak reddedilecektir, ücret iadesi mümkün değildir.
 • 30 günlük vize sahipleri 29 günden fazla Dubai’de kalırlarsa haklarında cezai işlem uygulanır ve 1800 $ para cezası verilir. Bu ceza sonraki Dubai vize başvurularında olumsuz bir etki yaratacaktır.
 • Elektronik vize onayı Dubai’ye giriş kapılırken sınır kapısında kontrol edilecektir. Vize sahibi bir çıktıyı muhakkak yanında bulundurmalıdır.
 • 18 yaşından küçük çocukların seyahat edebilmesi için muhakkak ebeveynleri tarafından imzalanmış noter onaylı bir muvafakatname yanlarında bulunmalıdır.

Vize başvuru merkezimiz Dubai vize başvurularında yüksek vize kabul oranlarına sahiptir. Uzman vize danışmanlarımız eşliğinde yapacağınız Dubai vize başvuruları büyük olasılıkla kabul edilecektir. Vize uzmanlarımız kişisel durumunuzu objektif bir şekilde değerlendirerek Dubai vizesi için uygun olup olmadığınızı kontrol eder ve Dubai vize evrakları hakkında bilgilendirme yapar. Dubai vize işlemleri sadece elektronik ortamda kabul edildiğinden herhangi bir parmak izi verilmesi ve mülakata katılma zorunluluğu yoktur.

Dubai Vize İşlemleri Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×