Charente Vize

Fransa Charente Vize Başvurusu

Fransa illerinden biri olan ve Cognac ile Confolens adıyla iki yerleşim yerine ayrılan Charente, otelleri ve görülecek yerleriyle özel yerlerden biridir. Charente vize işlemlerini gerçekleştirmek için, vize başvuru merkezimizi kullanabilir; Fransa vize başvurularıyla ilgili her türlü soru için, danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Charente İçin Vize Gerekli mi?

Charente için vize gerekli mi hem evet hem de hayırdır. Hizmet pasaportu, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri, vizeden muaftır. Bordo umuma mahsus pasaport sahipleri ise, Schengen kriterlerine uygun şekilde vize talebinde bulunur.

Charente İçin Vize Şartları

Charente vize şartları Schengen kriterleri baz alınarak düzenlenir. Her bir başvuru, konsolosluğa yapılır. Randevusuz başvurular işleme alınmaz. Seyahat amacına uygun vize türüne başvuru yapılır.

Charente Turist Vizesi

Charente turist vizesi, turistik amaçlı seyahatlerde alınır. Kısa süreli C tipi vize türüne ait olan turistik vize, 90 günden az olmalıdır. Bu süreyi aşarak uzun seyahat planlayan Türk vatandaşları, D tipi uzun süreli vize türü almalıdır. Turist vizesine ek belgeler de talep edilebilir.

Charente Vize Başvurusu

Charente vize sayesinde diğer Schengen ülkeleri de ziyaret edilebilir. Charente vize başvurusu; direk olarak Fransa Konsolosluğu’na yapılır. Seyahat amacına uygun vize türüne başvuru yapılır. Gerektiğinde mülakat için, konsolosluğun verdiği gün ve saatte, konsoloslukta hazır olunması gerekir. Parmak izi olmayanlar, randevuyla parmak izi vermeye zorunludur.

Charente Vize Evrakları

Charente vize evrakları; seyahat amacına uygun vize türüne göre hazırlanmalıdır.

 • Güncel pasaport
 • İkametgâh belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (renkli tarama halinde)
 • Vize başvuru talep formu
 • Vize başvuru dilekçesi
 • SGK hizmet dökümü
 • Mesleki belge dökümleri
 • Banka hesap dökümleri
 • Eğer varsa başvuru sahibinin üzerine tapu, araç ruhsatı, kira geliri belgeleri
 • Seyahat sağlık sigortası (red durumunda poliçe iptal edilebilir)
 • Uçak ve otel rezervasyon belgeleri

Tüm belgeler güncel tarihli olmalı, banka hesap dökümlerinin, son 3 aylık olmasına dikkat edilmelidir.

Charente Vize Fiyatları/Ücreti

Charente vize fiyatları/ücreti, konsolosluğun yetkisindedir. 2021 yılındaki düzenlenen vize harç ücretleri 80 Euro olmuştur. Eğer vize başvuru merkezi ile başvuru yapılmışsa, bu ücreti hizmet bedelini eklemek gerekir.

Charente Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Charente vizesi kaç günde çıkar; tüm belgeler eksiksiz ve doğru bilgilerle hazırlandığında, ortalama 5 ila 7 gün içinde sonuçlandırılır. Bu süre değişebilir. Bunun sebebi konsolosluğun yoğun işleri, tatiller, eksik sunulan belgeler, istenen ek belgelerin tamamlanması gibi nedenlerdir.

Charente Vizesi Nasıl Alınır?

Charente vize alımı yapacak kişiler, fiziki olarak konsolosluğa başvurur. Faks göndererek ya da e-posta üzerinden gönderilen belgeler kabul edilmez. Şahsi başvuru yapan Türk vatandaşları, vize başvuru merkezleri aracılığıyla da vize işlemlerini gerçekleştirebilir.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×