Cantal Vize

Fransa Cantal Vize Başvurusu

Fransız Devrimi’nin ilk eyaletlerinden biri olan Cantal, tenhalığı ile bilinir. Cantal vize işlemleri için başvuru yapacak Türk vatandaşları, Fransa vize işlemlerini gerçekleştirir. Başvuru işlemleriniz için vize başvuru merkezimizi arayabilir, başvurularla ilgili her türlü detayı, uzman danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Cantal İçin Vize Gerekli mi?

Cantal için vize gerekli mi; pasaport türüne göre bu durum değişkenlik gösterir. Bordo pasaport için vize başvurusu gerekir. Gri, siyah ve yeşil pasaport sahipleri; 180 günlük, 90 günü geçmeyecek süre ile vize muafiyetinden yararlanarak, Fransa’ya ziyaret yapabilir.

Cantal İçin Vize Şartları

Fransa Cantal vize şartları; Fransa’nın Schengen ülkesi olması dolayısıyla, Schengen kriterleri baz alınarak düzenlenir. Her bir başvuru randevu sistemiyle gerçekleştirilir. Belgelerin eksik olması durumunda, vize başvuruları onaylanmaz. Parmak izi verilmesi zorunludur. Daha önce vermiş olanların, 5 sene boyunca sistemde parmak izleri bulunur.

Cantal Turist Vizesi

Cantal turist vizesi, turistik seyahat planlayan Türk vatandaşlarının, C tipi kısa süreli vize türüne girer. Daha uzun süreli seyahatler için, D tipi uzun süreli vize alınır. Turist vizesi süresi 90 günden az olmalıdır. Gerektiğinde davetiye mektubu ya da sponsor mektubu da talep edilebilir.

Cantal Vize Başvurusu

Cantal vize ile Schengen ülkeleri ziyaret edilebilir. Cantal vize başvurusu yapacak Türk vatandaşları; direkt başvuru yapabilir ya da başvuru merkezlerini kullanabilir. Başvurular sadece konsolosluğa yapılır. Randevusu olmayan başvuruların geçerliliği olmadığı gibi; fiziki şekilde yapılmayan başvurular kabul edilmez.

Cantal Vize Evrakları

Cantal vize evrakları, Schengen kriterlerini karşılamalıdır. Standart vize evrakları yanında destekleyici ek belgeler de talep edilebilir.

 • Geçerli süreye sahip pasaport (gerektiğinde eski Schengen vizeleri)
 • Vize başvuru talep formu
 • Vize başvuru talep dilekçesi (Fransızca, Türkçe ve İngilizce olarak)
 • İkametgâh belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (renkli tarama olmalıdır)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt öreği
 • SGK dökümleri ve banka hesap dökümleri
 • Mesleki belgeler
 • Maaş bordrosu ve üzerine kayıtlı gayrimenkul, araç ruhsatı, kira geliri belgeleri
 • Uçuş ve otel rezervasyon belgeleri
 • Seyahat sağlık poliçesi

Evli olan kadınlar, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği verirken, evlenmeden önceki soyadlarının bulunduğu nüfus kayıt örneği belgesi de almalıdır.

Cantal Vize Fiyatları/Ücreti

Cantal vize fiyatları/ücreti, her sene güncellenir. Konsolosluk 2021 yılında vize harç ücretlerini 80 Euro olarak güncelledi. Eğer vize başvuru merkezleri aracılığıyla başvuru yapılırsa, bu ücrete hizmet bedeli de eklenir.

Cantal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cantal vizesi kaç günde çıkar; bu tamamen belgelerin tam anlamıyla hazır edilmesiyle alakalıdır. Vize evrakları tam ve doğru şekilde hazırlanmışsa yaklaşık 5 ila 7 gün içinde onay çıkar. Belgeler eksik ya da hatalı olursa, ek belge talebi yapılırsa bu süre uzar.

Cantal Vizesi Nasıl Alınır?

Cantal vize alınırken, başvuru direkt olarak konsolosluğa yapılır. Fiziki başvurular dışındaki hiçbir başvuru şekli kabul edilmez. Gerektiğinde mülakat için, verilen gün ve saatte konsoloslukta hazır olunmalıdır.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×