Dordogne Vize

Fransa Dordogne Vize Başvurusu

Dordogne, Fransa’nın güneybatısında bulunan ve ismini ülkenin en büyük nehrinden alan turistik şehirdir. Doğal kamp alanları, Ortaçağ’dan kalma mimari yapıları, kültürel etkinlikleri gibi birçok özelliği, ülkenin en çok turist çeken şehirlerinden biri olmasını sağlamıştır. Şehre gitmek için yapacağınız vize başvurularında bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Dordogne İçin Vize Gerekli Mi?

Dordogne için vize gerekli mi: Fransa, Türkiye’ye vize şartı koyan ülkelerden biri olduğu için şehre gidecek olan kişiler, Fransa vizesi almalıdır. Eğitim, seyahat, ticari, aile birleşimi gibi farklı vize türleri ve Schengen vizesi ile ülkeye gidebilirsiniz.

Dordogne İçin Vize Şartları

Dordogne için vize şartları; en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, parmak izi, seyahat sağlık sigortası, otel rezervasyonu ve maddi gelirin şehirde yaşamak için yeterli olması gibi şartlardır. Dordogne vize başvurusu yapan kişiler, istenen evrakların tümünü eksiksiz şekilde konsolosluğa teslim etmelidir.

Dordogne Turist Vizesi

Dordogne turist vizesi, şehirde 90 günden kısa konaklamak isteyenlerin başvuru yapabileceği vize türlerinden biridir. Vize başvurusu, Fransa konsolosluğuna yapılmakta ve sonuçları en geç 1 ay içerisinde açıklanmaktadır.

Dordogne Vize Başvurusu

Dordogne vize başvurusu yapacak kişiler, seyahatlerinden en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerini tamamlamalıdır. Vize başvurusu, Fransa konsolosluğunun yetkilendirdiği vize merkezlerine yapılır.

Fransa vize başvuru formunu doldurduktan sonra randevu alabilir ve evrakları hazırlayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Dordogne Vize Evrakları

Dordogne vize evrakları; vize başvuru formu çıktısı, vize talep dilekçesi, güncel pasaport, gelir belgesi, banka dekontu, otel rezervasyon bilgileri, uçak bileti ve kimlik fotokopisi gibi belgelerden oluşur. Eğitim veya çalışma amaçları ile Dordogne vize başvurusunda bulunan kişilerden, gidiş amacını kanıtlayan ek belgeler talep edilir.

Dordogne Vize Fiyatları/ Ücreti

Dordogne vize fiyatları/ücreti 2021 yılı için 80 Euro’dur. Vize başvuru merkezi ücreti 30 Euro olarak belirlenmiştir.

Dordogne Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dordogne vizesi kaç günde çıkar: Fransa vize başvurusu sonuçları 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

Dordogne Vizesi Nasıl Alınır?

Dordogne vizesi nasıl alınır: Vize almak isteyen kişilerin seyahatlerinden 3 ay önce, vize başvuru randevusu alarak vize merkezine gerekli evrakları teslim etmesi gerekmektedir. Dordogne vize merkezine vize ücretinin ve başvuru ücretinin ödenmesi ardından 15 gün içinde vize alınabilir.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×