Çalışma Belgesi Vize İzin Yazısı Nedir?

Çalışma Belgesi Vize İzin Yazısı 2021

Çalışma vize izni, bir ülkeye seyahat eden bireylerin ülke içerisinde 90 günden fazla kalmalarını sağlayan bir vize türüdür. D tipi vize olarak anılmaktadır. Bu vize yazısını konsolosluğa sunabilmek için öncelikle gideceğiniz ülkenin yerel bir şirketi tarafından davet mektubu almanız gerekmektedir.

Bu sayede konsolosluğa çalışma vizesi ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca çalışma izin yazısı oluşturmak isteyen bireylerin konsolosluğa parmak izi sunması, 2018 yılından itibaren zorunlu hale getirilmiştir. Çalışma belgesi izin vize izin yazısı hazırlayacak olan bireylerin, fotoğrafları veya parmak izleri, VIS olarak değer görmemektedir. Bu yüzden daha sonra bir başvuru daha yapacak olan kimseler, vize belgelerinde yeni çıkartacakları biyometrik fotoğraflarını ve parmak izlerini kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca bu vize türleri için çıkartılan hiçbir fotoğraf ve parmak izi, başka uygulamaların oluşturulabilmesi için kullanılamamaktadır. Paylaşılması, çoğaltılması ve dağıtılması konsolosluklar tarafından tamamen yasaklanmıştır.

Çalışma Belgesi Vize İzin Yazısı Nedir?
Çalışma Belgesi Vize İzin Yazısı Nedir?

  Çalışma Belgesi İçin İzin Yazısı Hangi Vizelerde Gereklidir?

 Çalışma izin belgesi, yurt dışında 90 günden fazla kalmanızı gerektiren her vize türü için dosyanızda bulunması gereken bir eklentidir. Çünkü bu zamanı geçen her ziyaret, çalışma vizesi olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca göçmenlik için başvurulan vizelerin hepsinde, çalışma izin yazısı bulunmak zorundadır. Çünkü göçmenlik için yurt dışı seyahati planlayan her birey, çalışma izni için başvurmuş gibi kabul edilmektedir. Ayrıca bu kategoriler içerisinde bağımsız çalışma izni ve istisnai çalışma izinleri de bulunmaktadır. Profesyonel iş sahibi, bağımsız bir çalışan veya bir davet üzerine çağırılan tüm bireylerin çalışma izin belgesini vize başvurularında sunması gerekmektedir. Ayrıca bu çalışma izin belgesinin içerisinde, şahsınıza ait bütün bilgilerin tam ve doğru olarak bulunması gerektiğini de unutmamak gerekir.

E-Devlet çalışma izin belgesi örneği aransa da bu pandemi kısıtlamaları nedeni ile alınan bir izin belgesi olup vize ile alakası bulunmamaktadır. Vize çalışma belgesi için iş yeriniz kendisi bir mektup yazmalı ve sizleri davet etmelidir. Sürecin vize ile alakalı olması için sizin yapacağınız bir şey yoktur.

Çalışma Belgesi Vize İzin Yazısı Nedir Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×