Bulgaristan Sınır Kapısı

Bulgaristan ve Türkiye arasındaki giriş çıkışı sağlayan kapı, Kapıkule Sınır Kapısı. Kapıkule Sınır Kapısı, dünyanın bilinen 2. en önemli kapıları içerisindedir.

Bulgaristan Sınır Kapısı Nedir?

Bulgaristan sınır kapısı, Kapıkule Sınır Kapısı’dır. Türkiye’den Bulgaristan’a ya da Bulgaristan’dan Türkiye’ye giriş çıkış yapılacağı zaman önemli sınır kapıları içerisinde bulunur. Yurdumuzun bilinen ve modern anlamda tercih edilen sınır kapısıdır. Avrupa’dan karayoluyla ülkemize gelen yoğunluk, Kapıkule Gümrük Kapısı ile gerçekleşir. Kapıkule gümrük kapısının en yoğun olduğu dönemler yaz dönemleridir. Yaz dönemlerinde sıklıkla ticari işlemler gerçekleşir. Bulgaristan ve Türkiye sınırı, 269 kilometredir. Türkiye’nin en uzun 3 sınırı olarak, Bulgaristan sınırı bulunur. Sınır Mutlu derenin Karadeniz’e döküldüğü alandan başlayıp, Meriç’e kadar uzanır. Kapıkule sınır kapısının, kapanıp kapanmayacağına dair söylentiler mevcuttur. Fakat en yoğun kullanılan kapı olduğu için kapanması gibi bir etmen söz konusu olamaz. Avrupa’nın tamamına açılan kapıdır. Kapıkule bu özelliği bakımından dünyanın bilinen iki en önemli kapıları içerisindedir.

Bulgaristan Sınır Kapısı İletişim

Bulgaristan kapıkule gümrük kapısı iletişim bilgileri şu şekildedir;

  • Telefon 0 284 215 2151
  • Yolcu işlemleri için danışma hattı dahiliye numara 4000
  • Bölge müdürlüğü bakımı ya da özel büro için danışma hattı 90 284 215 2152

Ticari ve yolcu işlemleri ile ilgili irtibata geçilmesi önerilir.

Bulgaristan Sınır Kapısı Nerede?

Edirne ülkemizin Avrupa’ya kara ya da demiryolları ile bağlantısını sağlayan 5 adet sınır kapısına sahiptir. Bunlar;

  • Kapıkule sınır kapısı
  • İpsala sınır kapısı
  • Pazarkule sınır kapısı
  • Uzunköprü sınır kapısı
  • Ve son olarak Hamzabeyli sınır kapısıdır.

Kapıkule Sınır Kapısı, Bulgaristan ile Türkiye arasındaki geçişi sağlayan bir kapıdır. Türkiye’den Bulgaristan’a ya da Bulgaristan’dan Türkiye’ye giriş ve çıkış yapılacağı sırada en önemli sınır kapıları içerisinde bulunur. Karayolu ile ülkemize gelenlerin yoğunlukla kullandığı bir kapıdır. Yaz dönemlerinde Kapıkule Gümrük kapısında yoğun bir süreç yaşanmaktadır. Yaz dönemlerinde ticari süreçler fazlalık göz ettiği için Türkiye’den Bulgaristan’a ya da Bulgaristan Türkiye’ye giriş ve çıkış yapılmaktadır. Edirne ve Kapıkule arasındaki uzaklık, 18 kilometredir.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×