Bouches-du-Rhône Vize

Fransa Bouches-du-Rhône Vize Başvurusu

İl merkezi Marsilya’da bulunan ve Aix-en-Provence, Arles ve Istres olarak üç farklı yerleşim yerine ayrılan Bouches-du-Rhône vize işlemlerini şahsen yapabilirken; işlemlerin daha kolay ve prosedüre uygun şekilde ilerlemesi için, vize başvuru merkezimizi arayabilirsin. Yapacağınız Fransa vize başvurularınızda uzmanlarımız, tüm belgelerinizi kontrol ederek, başvurularınızın doğru şekilde yapılmasını sağlar.

Bouches-du-Rhône İçin Vize Gerekli mi?

Bouches-du-Rhône için vize gerekli mi hem gerekli hem de gerekli değildir. Vize muafiyetinden yararlanmak için, gri pasaport, siyah ve yeşil pasaport sahibi olunması gerekir. Bordo pasaport sahipleri ise, Schengen vize şartlarına uymak zorundadır.

Bouches-du-Rhône İçin Vize Şartları

Schengen üyesi olan Fransa’da Bouches-du-Rhône vize şartları, Schengen’e göre düzenlenir. Başvurular fiziki şekilde gerçekleştirilir. Posta yoluyla ya da internet üzerinden online hesaplar üzerinden başvuru yapılamaz. Evraklar içinde parmak izi olmayanlar, parmak izi vermelidir. Seyahat amacına uygun vize türüne başvuru yapılır.

Bouches-du-Rhône Turist Vizesi

Bouches-du-Rhône turist vizesi; 90 günden az seyahatler için geçerlidir. Turistik vize başvurusunda, standart evrakların yanında davet mektubu, sponsor mektubu ya da başka ek belgeler talep edilebilir.

Bouches-du-Rhône Vize Başvurusu

Bouches-du-Rhône vize uygulamasıyla, diğer Schengen ülkeleri de ziyaret edilebilir. Türk vatandaşları Bouches-du-Rhône vize başvurusu yaparken; tüm belgeleri tam olarak hazırlamalı ve güncel tarihli olmasına dikkat etmelidir. Sistemde parmak izi olmayanlar, parmak izi randevusuyla, bu işlemi de gerçekleştirir.

Eğer isteniyorsa ek belgeler hemen hazırlanmalıdır.

Bouches-du-Rhône Vize Evrakları

Bouches-du-Rhône vize evrakları, seyahat amacına uygun vize türüne göre değişkenlik gösterir. Standart evrakların yanında sponsor mektubu, davet mektubu, öğrenci belgesi, çalışan izin belgesi, çalışan meslek bilgisi gibi ekstra belgelerin istenebileceği de unutulmamalıdır.

Bouches-du-Rhône Vize Fiyatları/Ücreti

Bouches-du-Rhône vize fiyatları/ücreti, her sene konsolosluk tarafından güncellenen vize harç bedelleridir. Vize harç bedeli 2021 yılında 80 Euro olmuştur. Bu ücret şahsi başvurularda geçerlidir. Vize merkezleri aracılığıyla yapılan başvurularda, vize merkezi hizmet bedeli de bu ücrete eklenir.

Bouches-du-Rhône Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bouches-du-Rhône vizesi kaç günde çıkar; belgelerin Schengen kriterlerine uygun şekilde hazırlanmasıyla, yaklaşık 5 ila 7 gün içinde sonuçlanır. Ancak bu süreyi etkileyen; ek belgeler, eksik belgeler ve konsolosluk yoğun işleri olduğu da unutulmamalıdır.

Bouches-du-Rhône Vizesi Nasıl Alınır?

Bouches-du-Rhône vize almak için, direkt konsolosluğa başvuru yapılır. Posta yolu kullanılarak ya da online sistemle vize belgeleri kabul edilmez. Vize harç bedelinin ödenmiş olması gerekir. Vizenin reddi durumunda harç bedeli ve hizmet bedeli ücretleri geri ödenmez.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×