Belçika Dili 2023

Belçika, birçok farklı ülkeden gelen ve farklı milletler için resmi dil statüsü verilen ülkeler arasında yer alıyor. Belçika dili Felemenkçe olarak bilinmektedir. Bu dilin yanı sıra ülkede resmi olarak geçerliliğe sahip diğer diller ise Almanca ve Fransızca olarak açıklanmıştır.

Belçika – Galler

Belçika’da İngilizce konuşulur mu sorusunun yanıtı, halkın büyük çoğunluğu Almanca ve Fransızca bildiği için, genellikle bu iki dilin konuşulduğuna dair verilmektedir. Belçika’da Felemenkçe dilinin yanı sıra Almanca ve Fransızca dilleriyle rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Galler’de kullanılan diller arasında, resmi olarak tanımlanan iki dil bulunuyor. Galler’de bulunan şehirlerde seyahat etmek için İngilizce veya Galce dillerinden birini bilmeniz yeterli olacaktır.

Hollanda Dili

Hollanda’da yaşayan halk tarafından, Felemenkçe dili kullanılmaktadır. Ülkedeki halkın kullandığı diğer diller arasında Almanca, Fransızca ve İngilizce dilleri bulunuyor. Belçika şehirlerini gezerken, Felemenkçe bilen bir rehber bulabilir veya çeviri cihazlarından yardım alabilirsiniz.

Belçika resmi dilleri Almanca ile Fransızca ve Felemenkçe olduğu için, bu üç dilden birini bilmeniz halinde, ülkede her türlü aktiviteye katılabilirsiniz. Felemenkçe konuşulan ülkelerin büyük bir bölümü Avrupa’nın batısında yer alıyor. Geri kalan kısmının ise Afrika’nın orta ve kuzey bölgelerinde ve Güney Amerika’da bulunduğu görülüyor.

Felemenkçe Dili

Felemenkçe dilinin resmi olarak kullanıldığı yerler arasında Surinam, Güney Afrika Cumhuriyeti, Belçika, Hollanda bulunuyor. Belçika’da gezilecek yerler açısından son derece zengin ülkelerden biridir. Belçika’ya gittiğiniz zaman mutlaka gezmeniz gereken yerler arasında Grand Palas, Atomium, Manneken Pis, Ardenler, Royal Museums of Fine Arts of Belgium ve Gravensteen yer alıyor. Müzeleri, doğal parkları, meydanları ve kasabalarıyla son derece eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir ülkedir.

Belçika Resmi Dilleri Felemenkçe

Belçika dili kullanılan ülkelerin Afrika ve Avrupa genelinde büyük bir kitleye ulaştığı görülmektedir. Felemenkçe dilinin yer aldığı ülkelerde ayrıca ülkelerin yerel dilleri de bulunuyor. Belçika halkının büyük bir bölümü İngilizce, Almanca ve Fransızca dilleriyle ticaret yapmakta ve günlük yaşamını sürdürmektedir. Ülkenin yerlileriyle Felemenkçe diliyle, yabancılarla ise genel olarak Almanca ve Fransızca dilleriyle iletişime geçiliyor.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×