Belçika Asgari Ücret 2023

Belçika’da asgari ücret için 2020 yılında belirlenmiş olan tutar 1593 Euro seviyesindedir. Belçika asgari ücret oranı en düşük Avrupa ülkeleri arasında bulunduğu için, meslek gruplarına ve aldıkları ortalama maaşlara yönelik bir inceleme yapılması öneriliyor.

Belçika Asgari Ücret Çalışma Oranı

Belçika’da yaşam, bekar bir kişi için asgari ücretle ortalama seviyede sürdürülebiliyor. %10’dan düşük asgari ücretli oranı bulunması nedeniyle, ortalama maaşları 2000 ila 3000 Euro civarında düşünmek mümkündür. İngiltere asgari ücret 2021 için Euro cinsinden 1598 Euro ödeme yapılıyor. İngiltere’de çalışanların sadece %5’lik bölümü asgari ücretle çalışıyor. Bu nedenle ülkedeki gelir ortalamasını hesaplarken, ortalama gelir ve meslek gruplarına göre hesaplama yapılması gerekmektedir.

Hollanda Asgari Ücret

Hollanda’da yaşayan kişiler arasında asgari ücret alanlar tarafından 1635 Euro maaşa ulaşılmaktadır. Ülke bünyesinde özellikle asgari ücretli çalışanların çok düşük bir kesim olduğu ve ortalama gelirin 2500 Euro olduğu görülmektedir. Frankfurt asgari ücret için 1557 Euro alt limit bulunurken, şehirde ödenen ortalama ücret, vergiler kesildikten sonra 2564 Euro ortalamasına sahiptir.

Amerika asgari ücret için direkt olarak aylık bir ortalama belirlenmemiştir. Saatlik 15 Dolar tutarında ödeme yapılan Amerika Birleşik Devletleri, iş türüne bağlı olarak 12 ila 30 Dolar aralığında saatlik ödemeyi sözleşmeli iş grupları için yapmaktadır.

Belçika’da Asgari Ücret Ne Kadar 2021

Belçika’da yaşayan kişiler tarafından 2021 yılında 1593 Euro ücret alınıyor. Almanya asgari ücret için 1584 Euro tutarında ödeme yapan bir ülkedir. Adı geçen ülkelerin her birinde asgari ücretli oranı %2 ila %6 arasında değişiklik gösteriyor. Vergi oranları, destekler, evlilik ve çocukla ilgili destekler sayesinde ailelerin ve bekar bireylerin geçim sorunu yaşamadığı biliniyor.

Belçika’da Asgari Ücret 2020

Belçika asgari ücret oranı itibariyle %5’in altına düşürmeye çalıştığı kesim için özel olarak destekler ve paketler getirmektedir. Birçok işte saatlik ücretler yükseltiliyor ve mesai yaptıkça kazancınız 1,5 kat artmaya başlıyor. Meslek grubunuza bağlı olarak, Avrupa ortalamasının üzerinde maaş alabileceğiniz ülkeler arasında Belçika gösterilebiliyor.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×