Aveyron Vize

Fransa Aveyron Vize Başvurusu

Fransa’nın güney bölgesinde yer alan ve şarap üretiminin yapıldığı Aveyron vize işlemleri; şahsen ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Vize başvuru merkezimizi arayarak, danışmanlarımızdan Fransa vize işlemleri hakkında bilgi alabilir ve vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Aveyron İçin Vize Gerekli mi?

Aveyron için vize gerekli mi; bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları için gereklidir. Ancak hizmet pasaportu, diplomatik ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları, 90 günü aşmayacak şekilde vizeden muaf, Fransa’yı ziyaret edebilir.

Aveyron İçin Vize Şartları

Schengen üyesi ülke olan Fransa’da Aveyron vize şartları, Schengen kriterlerine göre hazırlanır. Buna göre başvurular direkt konsolosluğa yapılır. Vize evraklarının yanında parmak izi olmayanlar, parmak izi verir. Faks yoluyla ya da e-posta üzerinden yapılan başvurular kabul edilmez. Seyahat amacına uygun olmayan vizeler geçersizdir.

Aveyron Turist Vizesi

Aveyron turist vizesi; turistik amaçla Fransa’ya seyahat edeceklerin alacağı, kısa süreli C tipi vizedir. Vize süresi 90 günden az olmalıdır.

Daha uzun süre seyahat yapacak Türk vatandaşları, D tipi uzun süreli vize türüne başvuru yapar.

Aveyron Vize Başvurusu

Aveyron vize alacaklar, Schengen kriterlerini yerine getirir. Aveyron vize başvurusu, konsolosluklara şahsen ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılır. Tüm belgeler güncel tarihli olmalı, fiziki olarak konsolosluğa başvuru yapılmalıdır.

Aveyron Vize Evrakları

Aveyron vize evrakları; standart evrakların dışında, konsolosluğun talep edebileceği destekleyici belgelerden oluşur. Seyahat edeceklerin seyahat amacı ve statülerine göre ek belgeler değişir. Öğrenciler öğrenci belgesi, çalışanlar çalışma izni ve meslek belgeleri, emekliler ise emekli maaş bordrosu gibi ek belgeleri hazırlamalıdır.

Aveyron Vize Fiyatları/Ücreti

Aveyron vize fiyatları/ücreti, konsolosluk tarafından belirlenir. 2021 yılında Fransa’ya vize harç ücreti 80 Euro’dur. Başvuru merkezleri aracılığıyla yapılan başvurularda, başvuru merkezinin belirlediği hizmet bedeli de bu harç ücretine eklenir.

Aveyron Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Aveyron vizesi kaç günde çıkar; onayın alınması için belgelerin eksiksiz ve doğru vize türüyle ilgili olması gerekir. Buna göre ortalama 5 ila 7 iş günü içinde sonuç alınır. Bu süre konsolosluğun diğer işleri, ek belge talep etmesi ya da verilen belgelerde eksik ya da hata bulunmasına göre uzayabilir.

Aveyron Vizesi Nasıl Alınır?

Aveyron vize alırken; konsolosluğa şahsi başvuru yapılabildiği gibi, vize merkezleriyle de yapılır. Her bir belgenin tarihi güncel olmalı, belgeler eksiksiz teslim edilmeli ve başvurular randevu sistemiyle, konsolosluğa yapılmalıdır.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×