Aude Vize

Fransa Aude Vize Başvurusu

Limoux ve Narbonne olarak iki yerleşim bölgesine ayrılan Aude, Fransa’nın en özel yerlerinden biridir. Şehir içinden geçen Robine Kanalını görmek için Aude vize işlemlerini başlatabilirsiniz. Fransa vize işlemleriniz için; vize başvuru merkezimizi arayarak, sorularınızı sorabilir ve vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Aude İçin Vize Gerekli mi?

Aude için vize gerekli mi; pasaport durumuna göre hem gereklidir hem de vize muafiyeti bulunur. Bordo pasaportlular için vize gerekli olurken; gri pasaport, siyah ve yeşil pasaport sahipleri, 180 gün içinde 90 günden fazla olmayacak şekilde vizeden muaftır.

Aude İçin Vize Şartları

Schengen ülkesi olmasından dolayı Aude vize şartları, schengen kriterlerine uygun şekilde düzenlenir. Parmak izinin muhakkak verilmesi, başvuruların konsolosluğa yapılması şarttır. Randevular fiziki olarak gerçekleştirilmeli, e-posta ya da faks yoluyla belgeler gönderilmemelidir.

Aude Turist Vizesi

Fransa’ya turistik seyahat amaçlayan Türk vatandaşları, 90 günü geçmeyecek şekilde Aude turist vizesi alır. Turistik vize, C tipi kısa süreli vize türüne girer.

Daha uzun seyahat planlayanlar için uygun değildir.

Aude Vize Başvurusu

Aude vize şartlarını yerine getiren Türk vatandaşları, diğer Schengen bölgelerini de ziyaret edebilir. Aude vize başvurusu direkt olarak konsolosluğa yapılır. Randevu alınmadan hiçbir başvuru kabul edilmez. Seyahat türüne uygun şekilde vizeye başvurulması mecburidir.

Aude Vize Evrakları

Aude vize evrakları, Schengen kriterlerine uygun şekilde hazırlanır. Ek belge talebi de yapılabilir.

  • Pasaport ve eski Schengen vizeleri
  • Vize talep formu ve vize talep dilekçesi
  • İkametgâh belgesi
  • Banka hesap dökümleri
  • Mesleki belgeler
  • Başvuru sahibinin varsa üzerine tapu, araç ruhsatı, kira geliri belgeleri
  • Ekstra banka hesap cüzdanı dökümleri
  • Biometrik fotoğraf

Tüm belge tarihlerinin güncel tarihli olmasına dikkat edilir. Pasaportun en az 3 ay geçerliliği olmalı, eski Schengen vizeleri de vize onayının daha kolay gerçekleştirilmesi için verilmelidir.

Aude Vize Fiyatları/Ücreti

Aude vize fiyatları/ücreti, düzenli olarak konsolosluk tarafından güncellenir. 2021 yılında vize harç ücretleri 80 Euro olmuştur. Başvurular vize başvuru merkezleri tarafından yapılmışsa, bu merkezlerin hizmet bedeli de bu ücrete eklenir.

Aude Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Aude vizesi kaç günde çıkar; belgelerin tam olarak hazırlanması ve Schengen kriterlerinin uygulanmasıyla, ortalama 5 ila 7 iş günü içinde sonuçlanır. Ancak bu süre çoğunlukla; ek belgelerin istenmesi, eksik belgelerin tamamlanması ya da konsolosluğun yoğun işleriyle uzayabilir.

Aude Vizesi Nasıl Alınır?

Aude vize almak için, konsolosluğa başvurulur. Şahsi başvuru yapılabilir ya da vize başvuru merkezleri kullanılır. Parmak izi vermek zorunludur. Daha önce parmak izi verenlerin buna ihtiyacı yoktur. Randevu almadan başvurular dikkate alınmaz.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×